LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jak piješ, tak lezeš. /Wie trinkst du, so kletterst du./
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
33.Adamovska 10284
34.Duchoň 10281
35.Novotná 10265
Bouldry:
33.Kümmel 9450
34.Oliva 9409
35.Stadtherrová 9350
Hory:
25.Petr 2960
26.Novák 2688
27.Chomová 2670

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5820 lezců
1187672 cest
Nové přelezy:
Red Hot To 8A
Shoulder P 8A
La Belva 10-
Thor´s Ham 10-
Ragnarök 9+/10-
Akira 10
One Piece 11-
Habana Clu 7c
Arena 7c+
War For Te 7c/7c+

Stěny
V 16 - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Podzimní Everest je na stáncích a ve schránkách předplatitelů

-reklama-

titulkaLéto opět uteklo dříve, než by si mnozí z nás přáli a první vločky pomalu klepou na dveře spolu s nadšenými úsměvy sněhofilů, kteří již voskují skialpy a popáté přebrušují hroty lezeckých cepínů.

Ať už si chcete užít prosluněného babího léta na skalách, vytáhnout konečně ze sklepa sněžnice, zaletět na trek na druhý konec světa nebo se jen tak proběhnout po horách, podzimní Everest pro vás má opět 68 stran plných inspirativního čtení.

Pavel Svoboda strávil ve fotogenické Jižní Americe 7 měsíců a vy se na stránkách Everestu můžete potěšit pohledem na fotografie z Chile, Peru, Ekvádoru a Bolívie. Povedené portfolio si zaslouží jít na papír do velkých formátů.

PORTFOLIO


Chimborazo, Ekvádor, foto: Pavel Svoboda


Jak to vypadá, když horskou romantiku vystřídá zuřivý boj o každou vteřinu? Horké závody jsou v kurzu a masovým pojetím, profesionalitou a vyhrocenými souboji se chvílemi podobají šílenství. Standa Mitáč vás zavede do zákulisí takového prostředí autentickou reportáží z Outdoortrophy.

HORSKE-ZAVODY


Christian Maurer na závodě X-Alps,  foto: Red Bull


Chodíte raději ve volnějším tempu s dostatkem času na vnímání krajiny a rozjímání? Pak by 3000 kilometrů dlouhá dálková trasa napříč Novým Zélandem mohl být váš šálek čaje. 4 měsíce je dostatek času na vstřebání rozmanitostí a nástrah země Pána Prstenů i vaší mysli. 

Te-Araroa


Zašívání bot je ke konci pochodu napříč Novým Zélandem na denním pořádku, foto:Dominika Sommerová


Malá velká hora, takový je vrchol Les Droites, který sotva dorostl do 4000 m n. m., ale dokáže nadšeným alpinistům přichystat mnoho dobrodružství s neopakovatelnými výhledy v té nejlepší společnosti velikánů skupiny Mt. Blancu.

ALPSKE-VRCHOLY


Les Droites, foto: Jakub Cejpek


Petrobarevnými odstíny zbarvená Aljaška je okouzlující. Kateřina Krejčová vás provede nejzajímavějšími místy a dá tipy na zajímavé treky. Pokud se vydáte letadlem na druhou stranu,  dostanete se do neméně krásného Nepálu, zkoušeného letos nemilými rozmary přírody. Bohuslav Vyhnálek vylíčí, jaké to je zažít na vlastní kůži.   

ALJASKA


NP Kenai Fjords, Aljaška, foto: Kateřina Krejčová


NEPAL


Nepál, foto: Bohuslav Vyhnálek


Nemůžete se již dočkat zimy? Zkuste za prvním sněhem vyrazit do oblíbeného pohoří Totes Gebirge. Nabízíme tři možné itineráře, ze kterých si jistě najdete variantu, která vám bude vyhovovat. Liduprázdné pláně a vyhřáté Winterraumy čekají jen na vás.

SNEZNICE


Zimní pohádka v Totes Gebirge, foto: Jakub Cejpek


Ladné ženy s lanem - díl druhý. Pokračujeme s exkluzivním seriálem o historii ženského horolezectví v zemích českých z pera Aleny Čepelkové. Dosud nepublikované fotografie a pohled do doby, kdy byly ženy v horách vnímány občas velmi svérázným způsobem. 

HISTORIE


J. Baušeová se spolulezci při soustředění na Téryho chatě, 1949 (archiv M. H.).


A mnoho dalšího inspirativního čtení:

Pohlednice: Ranní Croissant

Saboredo: Ve spirále osudu

Athos: Poloostrov mužů

Metodika: Nehodovost v Rakouských Alpách

Bivak: Jubiläumsgrat

Rozhovor: Jan Zemaník


saboredo


Bouldering v srdci Pyrenejí, foto: Honza Novák


Honza


Jan Zemaník, foto: archiv Jan Zemaník


Členství v Alpenvereinu + 4 Everesty za 1750,- Kč

Staňte se členy rakouského Alpenvereinu, připlaťte si pouhých 60,- Kč a máte čtení na celý rok. Alpenverein jistě netřeba představovat, nicméně veškeré podrobnosti, podmínky a především objednací formulář naleznete na http://oeav.cz. Pro nové členy platnost ročního členství od září 2015 až do konce ledna 2017!

oeav.cz


Další informace o časopise Everest naleznete na našem webu ieverest.czFacebooku

Prolistujte si pár prvních pár stran, nebo si zakupte celé číslo v elektronické podobě na publero.com

   [úpravy] 08:56 14.09.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Neznámí lezci ve 3. délce
Ostkante
 Databáze cest:
Všechny cesty (187780)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Paparazzi Route 6b+ Leonidio
Saligaraki 6c Leonidio
La Belva 10- Frankenjura
Arena 7c+ Cava Donna
Tierra Del Fuego 6a+ Galataria
Nově komentované:
Dall´Alba Al Tramonto Direct 7b San Vito Lo Capo
Melquiades 6b+ Lumignano
Orient Express 7b+ Lumignano
Ninja 8A Komínky
The Last World 8- Geyikbayiri

 Nově v diskusi:
Re: Chata Rysy a Terry | Chata Rysy a Terry | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Staré lano/oplet | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh |

 Nové komentáře:
Čupr baba | Re: ? | Re: ? | Re: ? | Re: Cesta na S | Re: ? | Re: překlepy nevadí | smekám | Re: ? | Re: ? |

 Kde to vře:
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (14)
MČR v boulderingu (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (5)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (2)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)

 Nově v inzerci:
fedchenko glacier trek | Spolu lezení | Statická a dynamická lana | Spacák warmpeace | Práce | Garmin Fenix 7X | Lezení, stěna Ústí | Pohovky La Sportiva | La Sportiva Miura 41 | Expediční péřovka Montura Himalaya 2.0 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1493 
 50 dní v divočině 
 1028 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1320 
 Andrea 
 1074 
 Ashima 
 883 
 Barkley Marathon 
 897 
 B.I.G. - světové prvenství 
 950 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 842 
 Gálfy - Horský život 
 800 
 Jak se staví ledovec 
 779 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1120 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 926 
 Lezci z Manína 
 952 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 839 
 Operace Nos 
 949 
 Plamen nikdy nezhasne 
 840 
 Pohlednice z konce světa 
 1073 
 Pomíjivost ledu 
 814 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 845 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 859 
 Rhapsodia Corcontica 
 842 
 Sama 
 1001 
 Šampioni zlatého údolí 
 929 
 S lyžemi v oblacích 
 1085 
 Tenaya Traverse Challange 
 923 
 Tenkrát na východě 
 1080 
 Velká alpská silnice - 73 
 872 
 Za oponou velehor 
 1064 
 Zápasník Dee Dee 
 921 
 Životní výprava 
 952 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.