LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Více odvahy, méně železa!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11150
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Deníčky
5822 lezců
1188880 cest
Nové přelezy:
Mr. Dynami 10-
Streetfigh 9
Astronaut 9
Seniorská 9+
Freeman 8a
Loup-Garou 7C
Mr. Dynami 10-
Run Out 9
Philotimo 7a+
Que Lo Fli 8a

Stěny
Stěna Kopřivnice - Kopřivnice
Stěna Černožice - Černožice nad Labem
Hannah Outdoor Centrum - lezení v ledu - !stěna zbourána! - Tanvaldský Špičák II

Prodejny
HUDYsport - Teplice
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7
HUDYsport - Ústí nad Labem

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Česká premiéra filmu o Adamu Ondrovi na Festivalu alpinismu

Praha Smíchov 24.-26.11. 2017

Česká premiéra filmu Heinze Zaka o Adamovi Ondrovi a jeho přelezu Dawn Wall v Yosemitech, které bude předcházet  přednáška obou lezců, je jedním z vrcholů programu Mezinárodního festivalu alpinismu o přespříštím víkendu v Praze.

O programu festivalu, který se letos od 24. do 26.listopadu vrací zpět do tradičních prostor Národního domu na Smíchově, dnes informovali na tiskové konferenci v Praze jeho pořadatelé.

V české premiéře se má promítat i film Still Alive, který je režisérskou prvotinou Reinholda Messnera o záchranné akci na expedici na Mount Kenya. A třetí českou premiérou bude film o zimním výstupu slavných rakouských horolezců Petera Habelera a Davida Lamy severní stěnou Eigeru. Tímto výstupem oslavil Peter Habeler letos v březnu své 75. narozeniny.

David Lama na festivalu také osobně představí filmovou show o pokusu o prvovýstup na téměř sedmitisícový vrchol Lunag Ri v Nepálu.

Dalším výzamných hostem festivalu bude Lucka Hrozová, nejlepší světová ledolezkyně, která bude mluvit o svých přelezech nejtěžších mixových a ledových cest na světě.

Lucka Hrozová se zúčastní ještě panelové diskuse o sportovním lezení spolu s Adamem Ondrou a rakouskými závodními lezci Annou Stöhr a Jakobem Schubertem.

Lucka Hrozová a Ladislav Jirásko na tiskovce v Praze

Lucka Hrozová a ředitel festivalu Ladislav Jirásko. Lucka Hrozová bude na festivalu přednášet o nejtěžších mixových a ledových cestách na světa. Momentálně má od lezení pauzu. Léčí se s nemocným ramenem, který měla několik týdnů v ortéze po operaci kvůli úrazu z přetížení 


V nabitém programu budou i přednášky Marka Holečka o prvovýstupu Satisfaction na Gasherbrum I, Radka Jaroše a jeho aktuálním projektu Seven Summits a Jana Trávníčka a Marka Audyho o osmitisícovkách a jeskyních.

V rámci festivalu se chystají také autogramiády mj. Davida Lamy a Petera Habelera, a výstava Adam Ondra a David Lama s velkoformátovými fotografiemi z projektů Dawn Wall, Flatanger, Cerro Torre dalších.


Adam Ondra leze Dawn Wall (c) Heinz Zak0
Oo nedávné světové premiéře v Rakousku a o filmu je více v článku zde: Adam Ondra a Heinz Zak: premiéra filmu z Dawn Wall


Během festivalu se budou vyhlašovat výstupy roku 2017 a Horolezec ČR 2017 a v premiéře bude také vyhlášen vítěz nové soutěže Osobnost českého sportovního průmyslu. Proč na festivalu alpinismu? Jedním z důvodů má být i to, že outdoor je nejnosnějším odvětvím ve sportovním průmyslu, jak jsme se dozvěděli na tiskovce.

Tisková konference k MFA

Tisková konference k Mezinárodnímu festivalu alpinismu Praha


Festivalu bude předcházet ve čvrtek 24. listopadu Fórum alpinismu, což bude den na téma bezpečnost v horách. Přednášky odborníků mají reflektovat osudnou událost z února 2016, kdy pod lavinou v Rakousku zahynulo 5 českých skialpinistů.

Více o programu viz:

festivalalpinismu.cz

sth   [úpravy] 22:17 15.11.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Cesta Pro Lenku, 5+
 Databáze cest:
Všechny cesty (187915)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Údolní Cesta VI Příhrazy
Z Hrany Na Hranu VI Příhrazy
La Petite Sirène 7A+ Fontainebleau
Astronaut 9 Súľov
Úniková Varianta 4 Žleby
Nově komentované:
Závodní Projekt 3 7B Popova Skála
Krchov 96 7+/8- Mařenka
Závodní Projekt 3 7B Popova Skála
Operatore Ecologico 6C Chironico
Zen Boulder 6A+ Chironico

 Nově v diskusi:
Re: Dřevěná posilovací lišta-Nález | Dřevěná posilovací lišta-Ztráta | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Chata Rysy a Terry | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Jo | Re: Zavody | Re: ale prd | Zavody | zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: Inu | ale prd | Re: Duplicita | Pozor. | kňůůůů |

 Kde to vře:
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (23)
MČR v boulderingu (9)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (7)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (2)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (1)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)
MS v paralezení v Soulu, Jižní Korea: Franta Rys 7. (1)

 Nově v inzerci:
práce | Sportovkyni pro život | Dřevěná lišta- Panťak | Bunda na Bleším trhu | koupim karabiny | Stáří neni pro sraby | fedchenko glacier trek | Spolu lezení | Statická a dynamická lana | Spacák warmpeace |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1533 
 50 dní v divočině 
 1060 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1369 
 Andrea 
 1102 
 Ashima 
 906 
 Barkley Marathon 
 926 
 B.I.G. - světové prvenství 
 989 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 869 
 Gálfy - Horský život 
 822 
 Jak se staví ledovec 
 809 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1161 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 954 
 Lezci z Manína 
 982 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 862 
 Operace Nos 
 978 
 Plamen nikdy nezhasne 
 864 
 Pohlednice z konce světa 
 1097 
 Pomíjivost ledu 
 844 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 868 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 882 
 Rhapsodia Corcontica 
 865 
 Sama 
 1026 
 Šampioni zlatého údolí 
 954 
 S lyžemi v oblacích 
 1123 
 Tenaya Traverse Challange 
 946 
 Tenkrát na východě 
 1118 
 Velká alpská silnice - 73 
 906 
 Za oponou velehor 
 1094 
 Zápasník Dee Dee 
 956 
 Životní výprava 
 984 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.