LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   V pohodě, když jde skočit na věž, skočíme to i zpátky. Potom dáme další pivka!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
14.Pail 11103
15.Churavý 11068
16.Šofránko 10978
Bouldry:
14.Mokroluský 10300
15.Širůčková 10253
16.Pařík 10175
Hory:
11.Hlahulek 4639
12.Procházková 4592
13.Šuraba 4132

Výsledky
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Deníčky
5822 lezců
1188975 cest
Nové přelezy:
Karatecy Z 9
Mr. Dynami 10-
Streetfigh 9
Astronaut 9
Seniorská 9+
Freeman 8a
Loup-Garou 7C
Mr. Dynami 10-
Run Out 9
Philotimo 7a+

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Boulder Bar - Praha 7
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Průmyslové lezení v průmyslové hale v Kladně

smZávody v průmyslovém lezení SAMBAR Steel 09 se blíží! Již za pár dní se v Kladně utkají nejlepší lezci z řad hasičů a záchranářů, policistů, speleologů a výškových pracovníků. Nenechte si tuto jedinečnou šanci ujít!

Zveme Vás již na třetí ročník závodů v průmyslovém lezení SAMBAR Steel, které se budou konat v termínu 23. – 24. května 2009 v Kladně. Tyto závody nemají v České republice obdoby a jsou určeny profesionálům z řad hasičů, záchranářů, speleologů a výškových pracovníků, ale i zkušenějším amatérům.



Závodit se bude v průmyslovém lezení, tedy v pohybu po laně pomocí technických pomůcek. Úkolem každého účastníka bude překonání záludností překážkové lanové dráhy s množstvím nejrůznějších přepínek, tvořených podobně jako v reálných situacích přestupy z lana na lano a přechody přes uzly či jiné překážky.
Druhá disciplína spočívá ve vertikálním výstupu po laně pomocí blokantů (jümarování) na vzdálenost 33m.
Síly by měly vystačit i na další den, kdy se budou konat soutěže týmů. Tříčlenná družstva se pokusí, v co nejkratším čase, při pohybu po překážkové dráze přemístit „zraněného“ (simulovaného dřevěným špalkem) z nedostupného terénu.

Kromě podívané na výkony závodníků, se může každý příchozí aktivně zapojit do Open závodů ve výstupu po laně (jümarování) na vzdálenost 33 a 80m, pomocí námi zapůjčeného vybavení si vyzkoušet podobnou překážkovou dráhu, jakou budou zdolávat závodníci, pokusit se o přechod slackline a natrénovat různé triky a v neděli bude probíhat ve Slackline disciplíně i závod.
Hasiči – Rescue společně s instruktory první pomoci a zdravotníky First-aid to all – První pomoc předvedou ukázku záchrany a ošetření zraněného z nedostupného terénu.
First-aid to all – První pomoc také připravuje seminář první pomoci po pádu z výšky. V rámci tohoto semináře se každý účastník dozví a bude si moci vyzkoušet jak postupovat při poskytnutí první pomoci zraněnému po pádu z výšky. Součástí semináře bude také prostor pro dotazy na instruktora PP p. Kocandu, který seminář povede. V průběhu celé akce si budou moci příchozí zopakovat základy první pomoci včetně resuscitace, změřit si tlak, hladinu kyslíku, průtok krve a hodnoty těl. tuku.
Po celou dobu akce můžete též zhlédnout výstavu stanů českých i zahraničních výrobců a prohlédnout si soutěžní výstavu fotografií, tématicky zaměřenou na lezení.

Další informace, přihlášky na tuto akci a fotky z minulých ročníků naleznete na stránkách závodu www.steel.sambar.cz. Těšíme se na Vás!






Sambarsport.cz   [úpravy] 17:13 14.05.2009Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 ITY19:41:02 14.05.2009
hasič na laně, dal bych jim na sedák kybl s barvou
ITYodpovědět 

 good00:26:48 15.05.2009
To je dobry. Tam chci taky, ale nemam nic a preferuju freestyle, tak snad priste.
nonameodpovědět 
 Re: good14:03:24 16.05.2009
myslím, že název technické lezení by byl minimálně tady na lezci vnímán líp než průmyslové lezení (a minimálně pro džumarování je "správnější")...kdo by chtěl přece lozit v industrial borderlu?
hnidopichodpovědět 
  Re: good13:36:36 19.05.2009
No protoze se tomu taky trochu venuju tak presnej nazev je SRT - Single rope technik. V podstate Jumarovani ktere tu slangove zdomacnelo podle prvniho (tusim ze nemeckeho) vyrobce splhadel - dnes temer dominantne Petzl. A rozhodne mi na to vic sedi ono "prumyslove" lezeni nez tvoje "technicke lezeni" , protoze pod technickym lezenim si ja osobne predstavim lezeni technickych cest - oznacovany v lezecke klasifikaci pismenem A (1-6 tusim) - tj. lezeni po skyhoocich, atd.
Petrodpovědět 

 Foto dne:
Tomáškův lom - Centrální Stěna
Peťánek, 7B
 Databáze cest:
Všechny cesty (187955)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ziwui Ziwui 7b Adlitzgräben
Emporio 5b Kalymnos
Ligurritus 6b Rocca Di Perti
Schwarte 6a Kalymnos
Senza Nome 7a Rocca Di Perti
Nově komentované:
Mařeny Vzdech 6+ Mařenka
Tříkrálová 6 Mařenka
Hrabě Vrtba 8+/9- Mařenka
Závodní Projekt 3 7B Popova Skála
Krchov 96 7+/8- Mařenka

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Dřevěná posilovací lišta-Nález | Dřevěná posilovací lišta-Ztráta | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Chata Rysy a Terry | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: Jo | Re: Zavody | Re: Jo | Jo | Re: Zavody | Re: ale prd | Zavody |

 Kde to vře:
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (26)
MČR v boulderingu (9)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (7)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)
MS v paralezení v Soulu, Jižní Korea: Franta Rys 7. (1)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)

 Nově v inzerci:
nabídka bezplatné půjčky: rostislavsliva2@gmail.com | práce | Sportovkyni pro život | Dřevěná lišta- Panťak | Bunda na Bleším trhu | koupim karabiny | Stáří neni pro sraby | fedchenko glacier trek | Spolu lezení | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1552 
 50 dní v divočině 
 1067 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1391 
 Andrea 
 1111 
 Ashima 
 916 
 Barkley Marathon 
 937 
 B.I.G. - světové prvenství 
 1001 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 879 
 Gálfy - Horský život 
 834 
 Jak se staví ledovec 
 820 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1179 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 964 
 Lezci z Manína 
 999 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 868 
 Operace Nos 
 988 
 Plamen nikdy nezhasne 
 869 
 Pohlednice z konce světa 
 1107 
 Pomíjivost ledu 
 849 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 881 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 891 
 Rhapsodia Corcontica 
 876 
 Sama 
 1037 
 Šampioni zlatého údolí 
 957 
 S lyžemi v oblacích 
 1134 
 Tenaya Traverse Challange 
 956 
 Tenkrát na východě 
 1130 
 Velká alpská silnice - 73 
 916 
 Za oponou velehor 
 1107 
 Zápasník Dee Dee 
 963 
 Životní výprava 
 995 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.