Trenér ČHS Tomá Binter ve finále výběru Trenérů roku 2018 ČOV
éftrenér české reprezentace ve sportovním lezení Tomá Binter se dostal do finále výběru nejlepích Trenérů roku 2018 Českého olympijského výboru.
Nominováno bylo 10 nejlepích trenérů z individuálních sportů a 5 trenérů ze sportů kolektivních. Mezi finálovou desítku v individuálních sportech se tedy v hlasování profesionálních trenérů dostal i Tomá Binter za sportovní lezení. Pro ČHS je to premiéra.
Vítězi byli 28. ledna 2019 vyhláeni Tomá Bank, který dovedl Ester Ledeckou ke zlaté olympijské medaili, a Ronen Ginzburg, pod jeho vedením se kvalifikovala muská basketbalová reprezentace na mistrovství světa.
Já pořád říkám, e Binterova práce s Adamem Ondrou je unikátní. Kde by AO bez Bintera byl? To samé Elika Adamovská. A srovnejte to se svěřenci Hrozy Louecká v Saas Fee poslední místo. Jo jo, nejvyí trenérská licence není zadarmo a na výsledkách je to poznat. Já myslím, e nějaké to ocenění by si Binter zaslouil.
Jen taková technická: kdo v současné době trénuje Adama Ondru a Jakuba Konečného? Kdo je dovedl tam, kde jsou? Ty otázky myslím váně, víte to někdo? Díky
A to něčemu vadí? A chce nebo ne, Binter je éftrenér české repre a tak je přímo odpovědný za to, jaké výsledky repre má. A jestli měla repre výsledky dobré, první na řadě je Binter. Sice se tu podivujete nad nominací Bintera, ale v první řadě byste se měli podivovat nad tím, jak je to vlastně moné a jak jste mohli toto dopustit. Vdy z Bintera jste hvězdu s mnoha úspěchy udělali právě vy, členové ČHS. A chcete nebo ne, na co sáhl, to se mu podařilo. Kdy si přečtete ročenky několik let zpět, tak české lezení je pod Binterovým lezením jedno z nejúspěnějích na světě, ve to klape, závodníci mají super zázemí, na stránkách Horosvazu jsou z kadých závodů jen superlativy a megaúspěchy. Take? Podívám-li se na oficiální stav českého lezení několik let zpět, podívám-li se na reporty ze závodů a zhodnotím-li nedávné výsledky české reprezentace, tak ano, Binter si jako osoba odpovědná za závodní lezení v ČR a jako éftrenér repre ocenění oprávněně zaslouí.
Nelze ne souhlasit. Takové u tyhle novinářské/mediální ankety prostě jsou. S pohledem pouze zvenku, podle výsledků CZ repre na zahr. závodech posledních let není o čem debatovat. Uvnitř se někdy dějí věci(!!!), ale jako celek to bráno podle čísel prostě funguje. O osobních schopnostech jako fakt "trenér" je to v tomto případě jen minimálně. Daleko významnějí roli hrají schopnost organizace, dld strategie, řízení, a samozřejmě hooodně také těstí na lidi jak v repre samotné tak na lidi kolem nich.
Záleí na úhlu pohledu. Z venčí za to odpovědný je, je to hlavní zástupce a organizátor závodního lezení ČR. Ze vnitř se pohled můe liit, ale za celek a oficiální stav závodního lezení můe právě Binter, který je na pozici hlavního trenéra.
Ja bych vsechny ceny daval Zemanovi. Protoze z pohledu vnejsiho je za vsechny uspechy zodpovedny on. Prijde mi to skoro jako kradez, do finalniho vyberu nebyl 13krat nominovan Milos Zeman.. :-( Ale ten svet uz je holt takovej, no...
Tohle je blbost ... Dvořák je éftrenér atletické repre, ale nikdo soudný ho na nějakého trenéra roku/měsíce/týdne/sudého úterý nebo letního odpoledne nenominoval. Protoe úspěchy jednotlivých atletů jsou úspěchy jejich osobních trenérů a ne Dvořky (to není nic proti němu, to je prostě podstata té funkce).
Je potřeba si říci koho B. skutečně trénuje a jaké se svými svěřenci má výsledky. A to není zrovna hitparáda. Svézt se na Adamovi klidně můe, ale jen jako funkcionář ... éftrenér repre nic jiného není ... ne jako někdo, kdo Adama skutečně trénuje.
On toti ten název ... éftrenér ... je sám o sobě pěkně blbej, něco ve stylu vedoucí realizačního týmu nebo podobně ... vymyslet by se dalo kde co ... by bylo o dost přesnějí.
No jo, ale je potřeba se podívat, kdo a proč tuto "anketu" nebo co to je, dělá. Dělá to ČOV a jen ze zástupců svých členů, kteří smí nominovat pouze jednoho zástupce. Chápu, e ti to připadá padlé na hlavu, ale v tomto případě nemá ČHS nikoho jiného. A dohledal jsem jen způsob nominace, kritéria nebo nějaké parametry, podle kterých se hodnotí a posuzuje, jsem nenael. A jeliko se očividně v anketě nejedná o trenéra jako takového, ale o trenéra ve smyslu zástupce svazu, a Binter je zástupce svazu, je éftrenér a zároveň i trenér, protoe do toho řadě lidí kecá, doprovází závodníky na závody a podobně, je to, e ostatní budou posuzovat Bintera ne čistě podle osobních výsledků jeho konkrétních a dlouhodobých svěřenců, ale podle celkových výsledků ČHS, pochopitelné. Ostatně výsledkem ankety podle mne nemá být nalezení opravdového nej trenéra, ale spíe politika a upevnění určité mocenské základny a kamarádíčkování, kdy si tito lidé vzájemně napomáhají upevňovat své pozice (nedělejme si iluze, e v jiných svzech je to jiné) a vylepovat mediální obraz. Take z tohoto hlediska stále platí, e nominace Bintera je pochopitelná a oprávněná :-)
"kritéria nebo nějaké parametry, podle kterých se hodnotí a posuzuje, jsem nenael. A jeliko se očividně v anketě nejedná o trenéra jako takového, ale o trenéra ve smyslu zástupce svazu"
Vubec nevim podle ceho posuzuji, ale urcite posuzuji tak a tak :-D
Ale houby, kritéria jsem sice nenael, ale zato jsem se podíval na předchozí vítěze. A nikdo se srovnatelnými úspěchy, koho by ČHS mohl nominovat, tu není.
No ona ve skutecnosti ta cena ma byt za konkretni trenerske uspechy s konkretnimi sverenci. To, ze je mnoho lidi linejch pri posuzovani si o tom neco vice zjistit, to uz je vec jina.
Je to logické naprosto. ČHS má nominovat trenéra. Kolik takových trenérů, kteří se mohou pochlubit dlouhodobou činností pod ČHS, je? Pokud se nepletu, svaz dříve ádné trenéry neměl, dělal to ve Binter. Trenérsky se trochu více lidí angauje a teď a to jetě s pochybnými výsledky. Take kdo jiný, ne Binter? No a věc druhá - trenéra nominuje vedení, v tomto případě kamarádi, a jde i trochu o presti a politiku, Binter to rozhodně zabalit nehodlá, i návtěvy v zahraničí a mezinárodní akce nejsou výjimkou. A reprezentovat bude Binter, nikod jiný tam není. Take dalí hledisko je tu - koho jiného by kamarád měli nominovat, ne Bintera?
No to mas absolutni pravdu! Oni taky prave kvuli tomu uvazovali, ze trenerem roku by byl Honza Bloudek. Chte nechte Adam ma ceske obcanstvi a tak se tento uspech Adama pricita jemu, protoze to ma jako nejvyssi z CHS vlastne pod sebou.
Nebo ze by ... ze ... by se ta cena davala za konkretni systematickou praci s konkretnimi sverenci? ... ne, to ne. Mozna v lyzovani, basktetbalu, hokeji, ale v lezeni urcite ne. Dava se tem, jejich jmeno je nekde ve formulari, to je jasny!
Přímo zodpovědný za to rozhodně není. AO je nějaký Binter zcela jedno, včetně ČHS. V ČHS, neboli za ČHS je pouze proto, e musí pokud chce reprezentovat ČR.
To je stejné, pokud bys chtěl říct, e za úspěchy i např. Kvitový, potákový, Krpálka, Koukalový, atd... můe jejich svaz.
Adam spolupracoval dlouho dobu z Patxim a několika fyzioterapeuty, na to jak je to teď by jsi se musel zeptat přímo ho.
Kuba Konečný se trénuje více méně sám jako vzor má Adama.
Iva Vejmolová leze s Adamem, asi by se dalo říct e ji trénuje.
Eliku Adamovskou trénuje Saa Gendová.
Martin Stráník trénuje sám radí mu Adam.
Moná nejsem úplně přesný, ale přiblině je to tak. Podstatné je e za lezecké úspěchy této pětky nemůe Binter a jakékoliv pouívání jejich úspěchů ke své propagaci je odporná le.
A koho to zajímá? Proč si nevezme transparent a nejde protestovat před ČOV? Nebo na VH ČHS? Já v tom problém nevidím, stejně tak to není zásadní problém pro několik dalích tisíc členů ČHS, kdy opakovaně umonili vedení, které toto dělá a které má takovouto morálku. Take, pravda a nějaké trenérské úspěchy jsou kadému u zadku, důleité je, e se ČHS opět trochu zviditelní. Opravdové tréninkové schopnosti nikoho nezajímají. A jako éftrenér repre na to má plný nárok. Smiř se s tím, bude ti líp.
Ty si dobry mimon. :) Nekdo nahore se na to pta. Smir se s tim, ze zaznivaji odpovedi i na otazky na ktere ty osobne spravnou odpoved nechces slyset ;).
Ne ne, nezajímá to nikoho, kdo by měl jakoukoliv monost a zájem s tím něco udělat. Tohle jsou jen takové výkřiky do tmy, ale skutečnost je opět jiná. TB si do CV napíe dalí úspěch a hotovo. Historie se neptá. A se někdo za pár let podívá na nějaký ebříček, nebo a při vyhlaování zazní Binterovo jméno, bude to jeho chvíle a jeho úspěch. A nikdo se nebude ptát na detaily.
Si to zkus představit sám, co asi tak bude kdo zkoumat, a se za rok dva nebo déle objeví někde na veřejnosti (Rozhlas, TV, tisk...) výčet úspěchů ČHS (tedy výkony, o které se zaslouil AO a dalí, kteří s ČHS nic společného nemají) včetně toho, e éftrenér repre se dostal a do finále akce Trenér roku, kterou pořád Český olympijský výbor. A bude OH, Binter bude přizván do komentátorského studia, bude mluvit o českém lezení a české repre... a chce nebo ne, vekeré úspěchy českého lezení budou automaticky připisovány TB.
Jo, ta diskuze a ty prispevku tu jsou urcite o tom, ze to bude nekomu pricitano na vrub. Samozrejme cela soutez je o tom, ze nekomu je neco pricitano na vrub. O vysledky samozrejme v soutezi vubec nejde, klasicky princip soutezeni, prece!
Jo je taková móda týhle doby, kdy něco myslím fakt váně a fakt výně mně to zajímá, napíu to do diskusi na Lezci. Kdepak se normálně optat kluků. Smutný.
Tak jsem te poslech. Zajel jsem za Adamem domu, abych se optal a nejak to nevyslo. Nechtel mi otevrit. Ale diky za zhodnoceni doby, musim se sebou fakt neco delat.
ok tak jinak..da sem někdo nejaka konkrétní jména koho teda Binter opravdu vytrenoval a trénuje? respektive koho stihl za svou repre kariéru zkazit ? Adam,Kuba,Martin ani těpán to nejsou,take kdo ?;)
ok tak jinak..da sem někdo nejaka konkrétní jména koho teda Binter opravdu vytrenoval a trénuje? respektive koho stihl za svou repre kariéru zkazit ? Adam,Kuba,Martin ani těpán to nejsou,take kdo ?;)
Nikdo. V tom je ten figl. Hlava 22 ;)
Kdyby podle bintera trenovali nasi nejlepsi, ani nahodou by nejlepsi nikdy nebyli. Nastesti maji dost rozumu, aby se nenechali trenovat nejlepsim trenerem.
Nejlepsi trener by mel byt Adam, protoze vytrenoval sam sebe k dokonalosti. NEZPOCHYBNITELNY VYSLEDEK. (na rozdil od profesionalniho seftrenera )
Bloudek řekne kamosovi Kejvalovi, e má super trenéra,který trénuje Adama. A potřeboval by posilit proti CSL, tím e tomu super trenerovi dá COV v medaili. A je to hotové. Chs má oficialne nejlepího trenéra Čsl má prd . Tak se dělá politika.
Tam by ale postoupil kdokoliv.. A bez te nominace by postoupit nemohl - tedy vratime-li se k tve tezi - bez nominace od Bloudka a spol. by nebyla nominace a nic co po pripadne nominaci prijit muze.
To e by Binter mohl být trenérem roku si v podstatě myslí jen Bloudkem a spol. Je to třeba stejně jako bych poslal na nominaci výstupu roku zimní výstup na Snědku. Můu se chlubit e jsem v nominaci na titul. Ale v podstatě jsem debil. Jen nevím taky mohl nominovat Binter a na trenéra roku.
lezec u promazává svůj fb.nominovat borce voungra,co obtěuje servírky a pere se s policajtama???otec nejneůspenějího reprezentanta T.B.Juniora..éftrenér cestovní kanceláře čhs..das anal alpinist fuhrer..
e jsem jel tramvají bez jizdenky? Jsou to kecy, nesmysly, účelovka. ádnou tramvají jsem nejel, tramvají nejezdím a navíc ani to číslo nesedí. Nebyla to tramvaj číslo 6 ale 8. A ta revizorka na mě byla navíc nepříjemná.. :D
Mám dojem, e někteří lidi musí být neustále v opozici. Tahle diskuze je toho absurdním důkazem. Jedinec (nebo jedinci) se nám tady namáhají dlouze vysvětlovat, proč je nominace Bintera oprávněná, aby vzápětí, někdy dokonce v tom stejném příspěvku řekli, e ta nominace oprávněná není.
A k tomu často absentuje základní schopnost orientovat se v psaném/čteném textu, dávat si věci do souvislostí, v neposlední řadě aspoň jakýstakýs ánung co je vlastně olympic.cz, mediální pozadí atd. Prostě tento článek holt na tomto místě nepadl zrovna na ty pravé ;)
Nominace je oprávněná x nominace není oprávněná - to jde proti sobě. Víc u to proti sobě jít nemůe, ono se to toti navzájem vylučuje :) A napsal jsem to já. Take ti to přijde patně.
Nemá pravdu. Nejedná se o soutě nějakých "tvrdých" čísel a podle přesného systému, ale jde o souhrn subjektivních názorů a dojmů, take oprávněný nebo neoprávněný se nevylučuje, záleí jak na osobnostech jednotlivých hodnotících. Je i moné, e tyto "protichůdné" názory můe zastávat jeden člověk podle toho, s kým se baví a jaký je kontext a hlediska hodnocení.
Na základě stejných faktů ve stejné situaci bys měl pravdu. Ale jde o to, e hledisek, podle kterých můe situaci hodnotit, můe být více, a kadé v kadém tom hledisku můe jeden a ten samý fakt mít jinou váhu. A protoe u trenéra roku neznáme přesný systém hodnocení a nejedná se tvrdá data, tak lze najít dva pohledy, které budou mít výsledek rozdílný a vzájemně se nebudou vylučovat.
Je to samozřejmě zaslouené. A to velmi. Úspěchy Tomáe jsou nepopiratelné. Kdo se orientuje, ten ví. Kde ne, jako větina závistivců z diskuze, kteří nikdy nic nedokázali, můe si dohledat. Bohuel to větina zdejích odborníků neudělá, moná se bojí, e zjistí něco na čem by nemohli ventilovat svoje frustrace z toho, e se někomu daří a je ve svém oboru světová top třída.
muzes nam objasnit kolik Binter dotahl junioru do TOPu? Nebo koho vlstne. O sportovni lezeni se nestaram, ale par clanku s hodnocenima jako posledni a predposledni na MS jsem uz cetl i komentare. Az na zavodniky jako je AO a dalsi. Ty jestli vim dobre (zdravi Brno) se trenuji bez nej. No je dobre ze se o to nekdo stara, ale pripsat mu AO trening...to je dost ulet :)
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.