LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
30.Chejn 10324
31.Lebloch 10312
32.Suchan 10307
Bouldry:
30.Šťastný 9600
31.Svoboda 9581
32.Ďurech 9456
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5820 lezců
1187162 cest
Nové přelezy:
Vocheso 7b
Schambala Xb
Akumulátor XIb
Orangotang 7c
Warbeast 8c
Boom Boom 7c+
Finanziere 7b+
Chilli 9
Stay As Yo 8c
Droga 7b

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Tobogan Line - Labák - Jeptiška

Na konci září jsme se vypravili na Jeptišku v Labáku. Naším cílem bylo - jak jinak- napnout hajlajnu z vrcholu na masiv  a pochodit.

Podle fotek a kultovního retro snímku :100 let od prvovýstupu na Jeptišku se zdálo, že by to neměl bejt až zas tak moc velkej problém. Zkrátka taková menší procházka, nad podzimním Labákem. Ovšem, zdání občas klame. Vzhledem ke stavu vrcholových hodin- krku- jsme museli z existečně- estetických důvodů upustit od plánu kotvit lajnu přímo přes vršek. Tím pádem jsme se dostali do poměrně velkýho převýšení. Na cca 22 metrů dýlky to dělalo něco kolem 5-ti metrů- což není málo!
No a jak to dopadlo? Celkem dobře. Přežili jsme. Avšak Jeptišku- ač svázanou, jsme ani ve třech nezdolali..."ale sme se aspoň pobavili na čerstvým vzduchu".
Berg+hajlajn zdar! Kolouch.


Kolouch   [úpravy] 08:48 13.11.2009Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 hmmm...17:02:43 13.11.2009
SOLIDNÍ
HROMISodpovědět 
 nic moc17:53:22 13.11.2009
Chlapi to mi připomíná jeden starej článek v Montaně.Bylo to asi přes tři stránky na Marmoládu v dolomitech tou dobou jsme tam jezdili a tu cestu jsme taky lezli takže mě to zajímalo.Všechno probíhalo strašně dramaticky nicméně sem čekal nějaké rozuzlení,ke kterému však vůbec nedošlo no vylezli tři dýlky a slanili dolu to bylo celý,dodneška si pamatuju ten pocit zklamání.To bych moh psat vo tom že sem šel na houby a chtěl sem přelízt nějakou desítečku ale vlastně sem tam ani nenastoupil nicméně jsme si to báječně užili
Boboodpovědět 
  Re: nic moc18:40:47 13.11.2009
Máš recht. Taky bych raděj na konci videa viděl úspěšnej přechod. Takhle to byl zkrátka pytel. ale co, někdy je dobrý nebrat se tak moc vážně a ukázat, že na něco prostě nemáme. Jinak abysme nezůstali jen u těch pytlů: za pár dní se zadařilo, sice ne na Jepťuše, ale vo to víc: www.slacklive.cz na první str. video-Vild Sarah. Mimochodem, těsně pod světovým rekordem...
Přeju pjeknej vejkend. Hajlajn zdar.
Kolouchodpovědět 
   Re: nic moc07:13:51 14.11.2009
Díky za suprovou odpověd.Moc mně potěšilo že ses do mně nenavážel ale ale pohodově s mi to osvětlil samozdřejmě máš pravdu že nemusí jít vždy o výkony.přeju at se vám daří.
Boboodpovědět 
    Re: nic moc19:35:50 14.11.2009
Moc se tu navzajem neplacejte po ramenou , jak jste ferovy a radeji si nechte tenhle balast pouze na sve blogy pro priste.
Martík.odpovědět 

 Video17:46:24 13.11.2009
Musím pochválit kratičké videjko. Líbilo se mi to!
Krátké a výstižné a hezké. Škoda, že to nešlo přejít. Tak snad příště....
Fáberaodpovědět 

 Foto dne:
Schlaraffenland
Thor´s Hammer, 10-
 Databáze cest:
Všechny cesty (187739)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Quattro Passi Su Marte 6b+ Monte Baldo
Tomato 6b San Vito Lo Capo
Ride The Ridge Right 6b Leonidio
Hyperbeppe 7a Garda
Le Sept 7A Fontainebleau
Nově komentované:
Corda Senz'Anima 6b+ Bastionata Di Boragni
Bombolo 6b Parete Dimenticata
Chilli 9 Roviště
Chilli 9 Roviště
Vrtinel Rož 6c Črni Kal

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Staré lano/oplet | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh |

 Nové komentáře:
Re: Inu | Re: Inu | Re: Inu | Re: Jurčenko | tvrďáci s tou klasifikací | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Zoufalství progresivistů | Re: come on baby... |

 Kde to vře:
MČR v boulderingu (4)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)

 Nově v inzerci:
Lezení, stěna Ústí | Pohovky La Sportiva | La Sportiva Miura 41 | Expediční péřovka Montura Himalaya 2.0 | postupové jištění | Scarpa F1, vel. mondo 300 | Prodám goretexovou bundu Revolution Race | lezečky | Skyhook | Lyže Francie leden 26 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1481 
 50 dní v divočině 
 1017 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1303 
 Andrea 
 1058 
 Ashima 
 871 
 Barkley Marathon 
 889 
 B.I.G. - světové prvenství 
 938 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 829 
 Gálfy - Horský život 
 787 
 Jak se staví ledovec 
 770 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1104 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 913 
 Lezci z Manína 
 934 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 828 
 Operace Nos 
 936 
 Plamen nikdy nezhasne 
 828 
 Pohlednice z konce světa 
 1059 
 Pomíjivost ledu 
 801 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 837 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 840 
 Rhapsodia Corcontica 
 830 
 Sama 
 989 
 Šampioni zlatého údolí 
 919 
 S lyžemi v oblacích 
 1068 
 Tenaya Traverse Challange 
 904 
 Tenkrát na východě 
 1073 
 Velká alpská silnice - 73 
 863 
 Za oponou velehor 
 1048 
 Zápasník Dee Dee 
 903 
 Životní výprava 
 933 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.