LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
37.Hyžný 10235
38.Lachman 10232
39.Čech 10222
Bouldry:
37. 9206
38.Jeliga 9203
39.Zímová 9200
Hory:
21.Tomasu 3348
22.Rojko 3282
23.Nešvera 3129

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5821 lezců
1188064 cest
Nové přelezy:
Úsměv 7C
Doly Modří 7C
Frndinka 7C+
Good Morni 7C
Telegraf R 7C+
Study Brea 7C
Atlantis 9+/10-
Chameleon 9+/10-
Dieselgate 9
Unter Dem 9+/10-

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Fóglové v Křížový

Prosím nelezte cesty u jeskyně

V Křížové cestě na Sv. Jánu (vápenec, CHKO Český kras; NPR Karlštejn) je ve druhý dýlce hnízdo s malejma fóglama, co eště nelítaj.

Podle výjimky z ochranných podmínek NPR se zde smí lézt od 1. července (jinak tady platí časové omezení pro jarní měsíce – doba hnízdění).

Hnízdo (kousek od kruhu nad jeskyní) našel v neděli jeden z členů našeho oddílu, takže odsama vysmahnul, a pokusil se zachovat zcela podle dikce výjimek, tj. uvedené hnízdo prostřednictvím správce skal – tedy zástupce ČHS v oblasti, nahlásit místně příslušným orgánům ochrany přírody, v tomto případě tedy na Správu CHKO Český kras.

Bohužel na oficiálních stránkách ČHS je u správce oblasti uvedena pouze kamenná adresa, ne však už elektronická nebo alespoň telefon. Takže se s důvěrou obrátil na mojí maličkost se žádostí, abych to nějak vyřídil... Zahnízdění jsem tedy ještě v neděli nahlásil jedinému pracovníkovi Správy CHKO, kterého jsem měl v mobilu. Ochranáři se zde již v průběhu tohoto týdne pokusí umístit informační ceduli s prosbou o nerušení (tedy nelezení cest, které vedou v blízkosti hnízda). Zároveň jsem byl požádán, zda bych tuto informaci neumístil na nejsledovanější lezecké weby, což tímto činím :-)

Podle vyjádření dotyčného lezce se jedná o nějaké dravce, podle ochranářů pravděpodobně nejde o žádný z druhů, jejichž hnízda bývají sokolníky pravidelně vykrádána. Poměrně krátkodobé omezení lezení by mělo být zcela formálně vyhlášeno a oznámeno obvyklou cestou v dohledné době.

Mějte se krásně a lezte chvilku jinde :-)))))
Tom

Tomáš Frank   [úpravy] 09:49 08.07.2002Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 na ptaky jsme kratky
No, tak tomuhle rikam sofistikovany pristup k jadru celeho problemu, kdyby tohle delal kazdy lezec, tak bysme si mozna vyslouzili od ochranaru i pochvalu:-) Ale me samo zajima jina otazka, bude mozne lezt behem sezony ve stene za klasterem?, mam na mysli jednodelkove cesty jako Pohyblive v pohyblivem, ta me posledni dobou nejak trapi....
Zapsal: honza, 09:16:09 10.07.2002
 ad Honza...
nojo, tak to aby ses obrátil na správce skal (Petr Resch).
Někde tady na stránkách měl článek, takže je tam mejl :-)
Zapsal: TomášF., 12:42:30 10.07.2002


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:

Gotic Line, 7
 Databáze cest:
Všechny cesty (187813)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Big Ben 7b+ Sarganserland
Barbar 6b Sarganserland
Seitan 6a+ Sarganserland
For…Only Bikers 6b+ Cornei Nord
Non So Se 7b+ Cornei Nord
Nově komentované:
Hrabě Vrtba 8+/9- Mařenka
Angry Bird 7c+ Kalymnos
Hrabě Vrtba 8+/9- Mařenka
Degradace Hodnot VIIIb Labské Údolí - Pravý Břeh
Žabí Princ 5+ Nebušická Skála

 Nově v diskusi:
Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Chata Rysy a Terry | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Staré lano/oplet |

 Nové komentáře:
Re: Inu | ale prd | Re: Duplicita | Pozor. | kňůůůů | Re: Duplicita | Duplicita | Re: Messner o Messnerovi | Pro starý a blbý | Re: ? |

 Kde to vře:
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (22)
MČR v boulderingu (9)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (6)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)
MS v paralezení v Soulu, Jižní Korea: Franta Rys 7. (1)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)

 Nově v inzerci:
koupim karabiny | Stáří neni pro sraby | fedchenko glacier trek | Spolu lezení | Statická a dynamická lana | Spacák warmpeace | Práce | Garmin Fenix 7X | Lezení, stěna Ústí | Pohovky La Sportiva |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1506 
 50 dní v divočině 
 1041 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1331 
 Andrea 
 1086 
 Ashima 
 889 
 Barkley Marathon 
 908 
 B.I.G. - světové prvenství 
 961 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 852 
 Gálfy - Horský život 
 811 
 Jak se staví ledovec 
 794 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1139 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 938 
 Lezci z Manína 
 966 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 850 
 Operace Nos 
 964 
 Plamen nikdy nezhasne 
 848 
 Pohlednice z konce světa 
 1084 
 Pomíjivost ledu 
 830 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 855 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 870 
 Rhapsodia Corcontica 
 855 
 Sama 
 1014 
 Šampioni zlatého údolí 
 942 
 S lyžemi v oblacích 
 1099 
 Tenaya Traverse Challange 
 933 
 Tenkrát na východě 
 1095 
 Velká alpská silnice - 73 
 885 
 Za oponou velehor 
 1075 
 Zápasník Dee Dee 
 933 
 Životní výprava 
 963 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.