LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Climbing is my life!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
13.Bulička 11106
14.Pail 11103
15.Churavý 11037
Bouldry:
13.Chytil 10325
14.Mokroluský 10300
15.Širůčková 10253
Hory:
25.Petr 2960
26.Novák 2688
27.Chomová 2670

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5820 lezců
1187428 cest
Nové přelezy:
Lovec Perá 7C+
Lovec Perá 7C
Cyborg 7c+
Sofia 9+
Manson 8A
Alcatraz 8b+
Zabranjena 7c
Montse La 7c
Návštěvní Xb
Brothers - 7b

Stěny
Rožnov pod Radhoštěm - Rožnov pod Radhoštěm
AK T.J. Sokol Mšeno - Mšeno u Mělníka
Boulder club Kotelna Brno - Brno

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poštovní - Ostrava 1
HUDYsport - Karlovy Vary
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Upozornění na omezení parkování v chráněných územích

Národní park České Švýcarsko

V současné situaci, kdy společnost čelí koronavirové nákaze, se každý snažíme aspoň na chvíli uniknout záplavě neradostných zpráv. Doporučovanou možností jsou i krátké vycházky do přírody. Chráněná území se k tomu přímo nabízejí.

Při pobytu v přírodě musíme mít ale na paměti omezení, která v těchto územích platí, a to nejen v době krize. Správa NP chce touto cestou upozornit na zákaz vjezdu a setrvávání motorových vozidel a obytných přívěsů mimo silnice a místní komunikace a místa vyhrazená se souhlasem orgánu ochrany přírody, který platí pro celé území CHKO! Za porušení tohoto zákazu se vystavujeme riziku pokuty (na místě až do výše 10.000,- Kč), a to v současné době jistě neprospěje ani naší psychice, ani naší peněžence.

Prosíme myslete na přírodu a místní obyvatele, až budete plánovat svoje vycházky a výlety do přírody. Situace je složitější také v tom, že je v kraji omezena veřejná doprava. Je potřeba si předem zjistit, zda se v lokalitě nachází parkoviště a kam až jsem schopen dojet autem. Přestože některé lesní a polní cesty nebo cyklostezky nejsou označeny dopravním značením, neznamená to, že je vjezd motorovým vozidlem možný. Zákaz vjezdu uvedený v zákoně o ochraně přírody a krajiny platí bez ohledu na dopravní značení. V některých situacích si proto návštěvník nemusí být jistý, o jakou komunikaci se jedná, ale pokud zajedu na okraj lesa (viz ilustrační foto), už se o omyl jednat nemůže. Bohužel dochází i k případům, kdy nevhodně odstavené auto může omezit průjezd vozidel hasičů nebo záchranné služby.

auta na louce


Některé lokality v CHKO Labské pískovce, např. Jetřichovice, Hřensko, Labská Stráň jsou se zvyšující se intenzitou turistického ruchu v posledních letech enormně zatíženi osobní automobilovou dopravou. Ruku v ruce s tím jde také nelegální parkování a další negativní jevy (rozdělávání ohně, rušení nočního klidu, zanechávání odpadků v přírodě apod.). Jako problém to vnímá nejen ochrana přírody, ale také místní obyvatelé, kteří přicházejí o svůj klid. V některých obcích je problém natolik tíživý, že se místní obyvatelé aktivizují a snaží se tuto situaci řešit. Představitelé některých obcí oslovili v minulém roce s žádostí o pomoc i Správu NP. Výsledkem bylo proškolení zájemců z řad místních obyvatel a jejich postupné ustanovování dobrovolnými strážci přírody. Ti mají se zákona pravomoc postihovat přestupky proti zájmům ochrany přírody, včetně porušení zákazu vjíždět a setrvávat motorovými vozidly mimo vyhrazená parkovací místa. Apelujeme na všechny návštěvníky, aby toto omezení respektovali a parkovali výhradně na místech k tomu určených.

Děkujeme za přírodu i místní obyvatele.

Správa NP České Švýcarsko   [úpravy] 14:23 03.04.2020Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Kyjov07:19:15 04.04.2020
Zavření parkoviště v Kyjově tomu legálnímu  parkování moc nepomůže. Lidi stejně do přírody půjdou a to je dobře, lepší než kdyby courali po městě a po Lidlu

Co si o zavírání oficiálních parkovišť že strany samospráv myslí NPČŠ?
 vpatzelt

 Foto dne:
Schlaraffenland
One Piece, 11-
 Databáze cest:
Všechny cesty (187762)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Il Ferrante 6a Monte Sordo
Lovec Perál Low 7C+ Píla
Lovec Perál 7C Píla
Poco Social 6b Val Pennavaire
Momo 6c+ San Vito Lo Capo
Nově komentované:
Ve Stínu Gilotiny 10- Hlubočepské Plotny
Ve Stínu Gilotiny 10- Hlubočepské Plotny
Ve Stínu Gilotiny 10- Hlubočepské Plotny
Jaxe Menuju? 8+ Hlubočepské Plotny
Malá 11 9/9+ Hlubočepské Plotny

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Staré lano/oplet | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh |

 Nové komentáře:
Re: Messner o Messnerovi | Messner o Messnerovi | Re: Inu | Re: Komunita horolezců výstup neuznává | Re: Inu | Re: Inu | Re: Inu | Re: Inu | Re: Jurčenko | tvrďáci s tou klasifikací |

 Kde to vře:
MČR v boulderingu (6)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (2)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (1)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Spacák warmpeace | Práce | Garmin Fenix 7X | Lezení, stěna Ústí | Pohovky La Sportiva | La Sportiva Miura 41 | Expediční péřovka Montura Himalaya 2.0 | postupové jištění | Scarpa F1, vel. mondo 300 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1485 
 50 dní v divočině 
 1024 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1310 
 Andrea 
 1069 
 Ashima 
 878 
 Barkley Marathon 
 894 
 B.I.G. - světové prvenství 
 946 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 838 
 Gálfy - Horský život 
 792 
 Jak se staví ledovec 
 775 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1114 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 921 
 Lezci z Manína 
 944 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 835 
 Operace Nos 
 943 
 Plamen nikdy nezhasne 
 836 
 Pohlednice z konce světa 
 1064 
 Pomíjivost ledu 
 809 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 840 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 850 
 Rhapsodia Corcontica 
 837 
 Sama 
 994 
 Šampioni zlatého údolí 
 926 
 S lyžemi v oblacích 
 1079 
 Tenaya Traverse Challange 
 914 
 Tenkrát na východě 
 1080 
 Velká alpská silnice - 73 
 871 
 Za oponou velehor 
 1058 
 Zápasník Dee Dee 
 914 
 Životní výprava 
 946 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.