LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Omluvenky nepadaj, jde se lézt.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
23.Jungling 10616
24.Melen 10601
25.Smetanová 10534
Bouldry:
23.Košťál 9950
24.Vaňous 9850
25.Urubčík 9800
Hory:
6.Bloudek 6420
7.Švihálek 6192
8.Černý 5904

Výsledky
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Deníčky
5823 lezců
1189037 cest
Nové přelezy:
Gremlin Ha 8a
Kalytube 7b+
Le Vent No 8A
Severus 7C+
Karatecy Z 9
Mr. Dynami 10-
Streetfigh 9
Astronaut 9
Seniorská 9+
Freeman 8a

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Markéta Janošová je juniorskou mistryní Evropy

Míša Smetanová a Arina Jurčenko přivážejí bronz

Markéta Janošová vyhrála dnes Mistrovství Evropy mládeže v lezení na obtížnost v ruském Permu. Další dvě naše závodnice získaly bronz.  Míša Smetanová v lezení na obtížnost, Arina Jurčenko v boulderingu.

Tím skončila první část Mistrovství Evropy mládeže v Permu, kde závodila kategorie B v boulderingu a kategorie A + junioři v lezení na obtížnost.

Do dnešních finálových kol se v boulderingu probojovala pouze Arina Jurčenko a v obtížnosti Markéta Janošová, Míša Smetanová a Marek Jeliga. Čtveřice závodníků ukořistila pro ČR tři medaile! Maki si svým suverénním výkonem vybojovala zlato, a přiváží si tak z Permu titul Mistryně Evropy! Na zlato útočila také Míša Smetanová, která nakonec získala na základě těsného bodového rozdílu bronz, stejně jako Arinka Jurčenko v boulderingu. Marek se se silnou konkurencí ve své kategorii vypořádal také na výbornou a kromě 7. místa si odváží také cenné zkušenosti pro další závody.



Zlatá Maki Janošová




KVALIFIKACE


V obtížnosti prošly úspěšně kvalifikací všechny závodnice kategorie A, tedy i všechny naše startující holky. Maki Janošová, která ke svému výkonu přistoupila suverénně a s výbornou psychikou, postoupila do semifinále ze skvělého 3. místa!
V juniorkách se nejlépe vedlo Míše Smetanové, ta jako jedna ze dvou závodnic dokázala s naprostou převahou TOPovat, a do semifinále tak postoupila z druhého místa! Niki Králíková předvedla také dobrý výkon a postoupila z 12. místa. Poslední naší startující juniorkou byla v kvalifikaci Eliška Bulenová, která do semi postoupila z místa 21.

Téměř totožný výkon předvedli v kvalifikaci juniorů Honza Vopat a Marin Jeliga, kteří obsadili 13. a 14. místo. Jáchym Cink se umístil na 22. místě, a všichni tak postoupili do semifinále.

Klukům A se bohužel nedařilo a nikdo z našich do semifinále nepostoupil. Ačkoliv měli dobře nachystané programy na základě předlezových videí a celkově byli dobře připraveni, cesty jim zřejmě nesedly a možná zapracovala také nervozita, která je ve výkonu omezila.

V boulderingu se naprosto skvěle vedlo Barče Bernardové, ta svým parádním výkonem a všemi TOPy ukořistila třetí místo! Slušně zalezla i Arinka Jurčenko, kterou potrápil jeden silovější boulder a Anička Mihalčíková, pro kterou to byl první evropský závod. Holky postoupily z 12. a 17. místa.

Do semifinále boulderingu v kategorii chlapci B postoupili za Česko Luky Mokroluský a Standa Junaštík. Fanda Danda se bohužel kvalifikací neprobojoval. Luky s přehledem dva bouldery TOPoval a další dva měl na dosah. Standa lehce prokaučoval několik boulderů nedostatečným odpočinkem mezi pokusy a urval tak jeden TOP. Fanda zřejmě doplatil na svou výšku, která ho spíše než fyzicky limitovala psychicky a sebrala mu motivaci.

kvalifikace


Kvalifikace - Eliška Suchá


kvalifikace


kvalifikace Eliška Bulenová


kvalifikace


kvalifikace - Niki Králíková



SEMIFINÁLE


Maki Janošová zalezla perfektně v obtížnosti a i na základě podaného a úspěšného protestu našich trenérů na neuznané "+" postoupila do finále z druhého místa! Semifinálová cesta sice vypadala lezitelněji než v kvalifikaci, ale byla mnohem více fyzicky náročná, s dlouhými kroky. Hanka Šikulová v jednom místě přelezla expresku, což jí zřejmě rozhodilo a bohužel spadla. Každopádně ona i Eliška Suchá předvedly pěkný výkon a ze závodu si odváží cenné zkušenosti.

V semifinále boulderingu uspěla Arina Jurčenko, která postoupila do finále z prvního místa! Závodnice se musely vypořádat s extrémně těžkými bouldery, což byla zřejmě reakce stavěčů na lehké bouldery v kvalifikaci. Druhá naše favoritka Bára Bernardová byla bohužel limitovaná výškou v jediném "lezitelném" bouderu, kde musela skákat do lišty, což by bylo nad možnosti kdejaké zkušené závodnice.

Také pro kluky byly připravené obtížné pohybové bouldery, náročné na přečtení. Po Lukášově suverénním přelezu druhého boulderu, se zdálo, že by mohl uspět i v dalších, a postoupit tak do finále, ale to se bohužel nakonec nepodařilo.

Semifinále


semifinále - Maki Janošová


semifinále


semifinále -Marek Jeliga



FINÁLE


Pro juniorské i „áčkové“ lezce byly ve finále připraveny stejné cesty, přičemž pouze chlapecká se dočkala jediného TOPu.  Markéta suverénně prostoupila finálovou cestou až ke klíčovému kroku "37+", který vyřadil všechny nejlepší závodnice. Ani Maki bohužel tento úsek po lištách nepustil dál, ale i přesto byl její výkon jedním z nejlepších nejen v kategorii A, ale i mezi juniorkami a zaslouženě ji zajistil první místo.

Také Míša lezla celou dobu s naprostou převahou a lehkostí a až do zmíněného klíčového místa se zdálo, že všechny ostatní závodnice nechá za sebou. Bohužel, právě v úseku „37“, kde bylo potřeba získat "+", tedy chytit následující chyt, který by jí zajistil první místo, vypadla a klesla na čtvrtou příčku. Míšino umístění bylo napínavé až do poslední chvíle, kdy naši trenéři podali protest na získané "+" ruské závodnice. Protest byl uznán a Míša se tak vyhoupla na bronzovou příčku.

Marek lezl ve finále, kde byla opravdu silná konkurence, výborně a bylo vidět, že do toho dal vše, na co prozatím má. Kromě skvělého sedmého místa si přiváží cenné zkušenosti pro další mezinárodní závody.

Finálové bouldery "béček" byly opět extrémně náročné, což dokazuje to, že mnoho finalistek nezískalo ani jednu zónu. Arina byla v prvním boulderu poměrně nervózní, navíc měla velmi prolezenou kůži, což jí na psychice nepřidalo. V druhém boulderu byl obtížný koordinační skok, na který byla Ari i většina ostatních závodnic příliš slabá. V boulderu 3 už měla zónu na dosah, ale nakonec se bohužel také nezadařilo. Naštěstí, na základě Arinčina výkonu v semifinále, se umístila na skvělém třetím místě.

Finále - Maki JAnošová


Finále - Míša Smetanová


Finále - Arina Jurčenko


Finále - MArek Jeliga



Zítra se můžete těšit na všechna kola a kategorie závodu v lezení na rychlost, které se budou od rána vysílat online na tomto odkazu.

Partnerem české mládežnické reprezentace je firma Rock Point

Rock Point


foto: Petr Chodura

Michaela Košatková, ČHS   [úpravy] 21:19 02.05.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 A je to tady!07:38:33 03.05.2021
Je mi ctí vyjádřit obdiv a první velkou gratulaci Markétě. Tak netrénovali jsme zbytečně!!!
 Martaas.

 obtiznost13:23:00 03.05.2021
Rozhodne gratualce nasemu vykvetu jen tak dal.
Koukal jsem live na finale boulderingu. To fakt tak prestrelili obtinzost ze si nikdo neskrkal nebo proc to?
 judovana

 Foto dne:
Tomáškův lom - Centrální Stěna
Peťánek, 7B
 Databáze cest:
Všechny cesty (187959)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
La Repisa Me Hace Polvo 6b Chulilla
Dónde Va La Gente? Donde Va V. 6a+ Chulilla
Directa Del Tropezón 6a Chulilla
Severus 7C+ Chironico
Ziwui Ziwui 7b Adlitzgräben
Nově komentované:
Drž Se Vlevo 6 Skály Pod Barborkou
Onde De Choc 7B Fontainebleau
Mařeny Vzdech 6+ Mařenka
Tříkrálová 6 Mařenka
Hrabě Vrtba 8+/9- Mařenka

 Nově v diskusi:
kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Dřevěná posilovací lišta-Nález | Dřevěná posilovací lišta-Ztráta | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Chata Rysy a Terry |

 Nové komentáře:
Re: Duplicita | Re: Jurčenko | Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: Jo | Re: Zavody | Re: Jo | Jo | Re: Zavody |

 Kde to vře:
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (26)
MČR v boulderingu (10)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)
MS v paralezení v Soulu, Jižní Korea: Franta Rys 7. (1)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)

 Nově v inzerci:
Malarone 250mg | nabídka bezplatné půjčky: rostislavsliva2@gmail.com | práce | Sportovkyni pro život | Dřevěná lišta- Panťak | Bunda na Bleším trhu | koupim karabiny | Stáří neni pro sraby | fedchenko glacier trek | Spolu lezení |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1564 
 50 dní v divočině 
 1080 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1398 
 Andrea 
 1125 
 Ashima 
 925 
 Barkley Marathon 
 943 
 B.I.G. - světové prvenství 
 1011 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 887 
 Gálfy - Horský život 
 840 
 Jak se staví ledovec 
 828 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1193 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 969 
 Lezci z Manína 
 1010 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 871 
 Operace Nos 
 995 
 Plamen nikdy nezhasne 
 877 
 Pohlednice z konce světa 
 1114 
 Pomíjivost ledu 
 856 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 887 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 896 
 Rhapsodia Corcontica 
 884 
 Sama 
 1041 
 Šampioni zlatého údolí 
 962 
 S lyžemi v oblacích 
 1141 
 Tenaya Traverse Challange 
 962 
 Tenkrát na východě 
 1140 
 Velká alpská silnice - 73 
 924 
 Za oponou velehor 
 1116 
 Zápasník Dee Dee 
 974 
 Životní výprava 
 1001 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.