LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lezení je nebezpečný sport!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
Polez!!! (08.11)
Polez!!! (08.11)

Žebříček
Cesty:
46.Zedek 10100
47.Kubíček 10081
48.Hodeček 10025
Bouldry:
46.Tran 9081
47.Kollár 9050
48.Kožich 8950
Hory:
13.Hess 4058
14.Procházková 3970
15. 3908

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5818 lezců
1186469 cest
Nové přelezy:
Tušení Sou 10-
Překvapení 9
Sex Je Pre 7b+
Bad Crimps 7C+
Dost Dobrá 8A+/8B
Zlost 8A+
Dostatek Z 8A
Bezrameňák 7C+
R @ B 7b+
Hořící Hně 7C+

Stěny
SAUNA - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Vychází páté číslo časopisu lidé&HORY

smSmíchovský festival alpinismu – Setkání 2006, který je letos obsazen řadou světoznámých osobností, se nezadržitelně blíží. "Festivalové číslo" časopisu lidé&HORY se tentokrát rozrostlo

o čtyři stránky a příznivci hor si tak mohou krátit dlouhé večery pozdního podzimu čtením celkem 66 stran. Zima je už na spadnutí, proto páté číslo přináší více zajímavých článků týkajících se zimních aktivit, především pak skialpinismu.

Hlavní téma se věnuje Ötztálským a Zillertálským Alpám. Jejich kouzlo je do časopisu vtěleno díky profesionálním fotografiím Bernd Ritschela, který bude na festivalu vystavovat sedmdesát velkoformátových snímků a zároveň se bude prezentovat velmi poutavou přednáškou. Téma je rozdělené na dvě části. Stránky věnované Zillertálským Alpám přibližují zejména možnosti lezení a vysokohorské turistiky v této oblasti. Naprosto unikátním článkem je také výpověď světově proslulého Petera Habelera, který spolu s Messnerem stanul jako první člověk na Mt. Everestu bez kyslíkového přístroje. Kromě zajímavých postřehů ze svého domova – Zillertálských Alp – navrhne čtenářům tipy na zajímavé túry. Část pojednávající o Ötztálských Alpách je výborným zdrojem informací o skialpinismu na zdejších ledovcích. K tomuto tématu se vyjádřil i odborník na slovo vzatý, místní rodák – profesor Rudolf Weiss.

Tradiční seriály a rubriky:
• »Osudová rozhodnutí« výjimečně vtáhnou do hry i čtenáře. Jsou to právě oni, kdo se bude vyjadřovat ke specifickému problému místo odborníků, jak bylo zvykem. Názory čtenářů budou zveřejněny v čísle 6.
• Rubrika »Osobnost« tentokrát přibližuje významného himalájistu Wolfganga Nairze.
• »Světové vrcholy« čtenáře zavedou na svah masivu Bhagirati, který se tyčí nad jedním z
pramenů posvátné indické řeky Gangy.
• Autor příběhu »Túra, na kterou nezapomenu« vypráví o zážitcích z feratového lezení na
Dachsteinu v rámci úspěšné outdoorové akce Hannah Rocky Camp.
• Rubrika »Skalky« se nadále věnuje oblasti Žďárských vrchů. Tentokrát se pod drobnohled
dostala Bílá skála.

Páté číslo letošního ročníku přináší také velice osobitou reportáž z expedice na Gasherbrum II – Lost Horizon, kterou podnikli Honza Vesták a Honza Krabec. Článek doplňuje jejich nádherná fotodokumentace, která ozdobila i titulní stranu.

»Úrazy v Alpách« – tak se jmenuje první díl seriálu, který se opírá o záznamy a statistiky
rakouských záchranářů.

Dále se můžete těšit na druhý díl seriálu »Coloradské čtrnáctitisícovky«, další zajímavý článek Eugena Hüslera – dnes nejvydávanějšího autora průvodců po zajištěných cestách, dvoustranu »Skialp v oblasti Tennengebirge« a spoustu článků informujících o novinkách ze světa outdoorových sportů a vybavení. Uvnitř sešitu naleznete rovněž čtenářskou soutěž o hodnotné cenykartičky s túrami v Zillertálských a Ötztálských Alpách.

Co nejbohatší první sněhovou nadílku vám za redakci přeje
Daniel Polman
www.lideahory.cz



Článek vyšel původně na Lezci 16.11.2006

Daniel Polman   [úpravy] 00:15 20.11.2006Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Liška polární, 6C
 Databáze cest:
Všechny cesty (191400)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Can I Ask You A Question Plea1 1 WkYxnTGh
Can I Ask You A Question Plea1 1 WkYxnTGh
Can I Ask You A Question Plea1 1 WkYxnTGh
Can I Ask You A Question Plea1 1 WkYxnTGh
Can I Ask You A Question Plea1 1 WkYxnTGh
Nově komentované:
1 1 WkYxnTGh
1 1 WkYxnTGh
1 1 WkYxnTGh

 Nově v diskusi:
1 | 1 | 125q7WNCi'; waitfor delay '0:0:15' -- | 1 | 1-1); waitfor delay '0:0:15' -- | 1-1; waitfor delay '0:0:15' -- | 1 | 1 | 1 | 1 |

 Nové komentáře:
1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |

 Kde to vře:
lidé&HORY 4/2025 (150)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (127)

 Nově v inzerci:
Scarpa F1, vel. mondo 300 | Scarpa F1, vel. mondo 300 | Scarpa F1, vel. mondo 300 | Scarpa F1, vel. mondo 300 | Scarpa F1, vel. mondo 300 | Scarpa F1, vel. mondo 300 | Scarpa F1, vel. mondo 300 | Scarpa F1, vel. mondo 300 | Scarpa F1, vel. mondo 300 | Scarpa F1, vel. mondo 300 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1459 
 50 dní v divočině 
 1004 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1289 
 Andrea 
 1048 
 Ashima 
 857 
 Barkley Marathon 
 880 
 B.I.G. - světové prvenství 
 921 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 818 
 Gálfy - Horský život 
 767 
 Jak se staví ledovec 
 755 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1092 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 902 
 Lezci z Manína 
 915 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 817 
 Operace Nos 
 919 
 Plamen nikdy nezhasne 
 809 
 Pohlednice z konce světa 
 1046 
 Pomíjivost ledu 
 783 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 822 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 827 
 Rhapsodia Corcontica 
 808 
 Sama 
 981 
 Šampioni zlatého údolí 
 910 
 S lyžemi v oblacích 
 1059 
 Tenaya Traverse Challange 
 889 
 Tenkrát na východě 
 1059 
 Velká alpská silnice - 73 
 855 
 Za oponou velehor 
 1035 
 Zápasník Dee Dee 
 891 
 Životní výprava 
 924 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.