LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Gravitace je sviňa!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11150
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5818 lezců
1186718 cest
Nové přelezy:
Collons Pe 7c
Echoes 8A+
Spaghetti 8B
Spaghetti 8B
Echoes 8A+
Prymula 7C
Dominátor 7C+
Egilolflin 9+
Flapjack 7C+/8A
Ibex 9-

Stěny
Gymnázium Česká Třebová - Česká Třebová
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum LezeTop v Písku - Písek

Prodejny
HUDYsport - Teplice
Dap Sport - Hradec Králové
HUDYsport - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Evropské lezecké dny mládeže

Arco

Zlaté poháry si odvezli Adam Ondra a Iva Vejmolová ze závodů v Arcu, kde se o víkendu (29.-30.5. 2004) pořádaly Evropské lezecké dny mládeže.

Oba vyhráli ve svých kategoriích (dětí mladších 14.let) lezení na obtížnost. Iva si k tomu odvezla stříbrný pohár za 2. místo v rychlosti stejně jako další český závodník Ráďa Šifra.
Ten má ještě pomyslnou bramborovou medaili za čtvrté místo v obtížnosti. Čtvrtá byla také jedna z nejmladších, pětiletá Bětka Holcová v nedělních závodech Kid´s Rock, kde dětičky soupeřily v řadě lezeckých disciplín a dovedností, včetně boulderingu nebo lezení na rychlost.
V konkurenci závodníků z řady zemí Evropy a z Izraele se nezadařilo čerstvému mistrovi republiky Martinu Šifrovi, který skončil v obtížnosti 7., v rychlosti 8., podobně jako Terezce Pivodové - v obtížnosti byla 10., v rychlosti 11.
Slovensko reprezentovala Dominika Kováčiková, která byla 3. v rychlosti a 12. v obtížnosti, a Kuba Švub - 4. v obtížnosti a 7. v rychlosti.
Lezlo se na slavné stěně, na které se odehrávají závody Rock Master. Italové jsou pohodoví pořadatelé, kteří dělají pro dětičky vše, aby je to bavilo. Například při vyhlášení vítězů nechají nastoupit vedle vítězů i všechny další závodníky a každému dají nějakou maličkost.
Zjevně i proto se nakonec v obtížnosti nelezla kvalifikace a finále, ale dvě soutěžní cesty, tak aby si zalezli v obou kolech všichni, vždyť mnozí přijeli z ohromných dálek.
Stavěčům se práce podařila. Většinou se vítězové rozřadili na dvou lezených cestách. Jen ve dvou kategoriích se pak lezlo superfinále o 1. a 2. místo. A tak mohlo být vyhlášení výsledků přesně dle programu i přes drobný nezbytný chaos, bez něhož se asi závody, kde je několik stovek skotačících dětí, neobejdou.
Česká reprezentace v Arcu, myslím, zapůsobila. Italové si mj. všímali jedenáctiletého Adama Ondry a jeho fenomenálních výstupů extrémních cest na skalách. I jeho momentální výkon na závodech, na který moderátor italských pořadatelů poukazoval, vzbuzoval pozornost.
Poděkování pořadatelům za prima zábavu jsem napsal do článku v anglické verzi Lezce www.czechclimbing.com.

Seznam výsledků českého týmu:

Adam Ondra (1993 Sun sport; SALTIC; Singing Rock; TESLA Brno) obtížnost: 1. - rychlost: nestartoval
Iva Vejmolová (1995 HO Tesla Brno) obtížnost: 1. - rychlost: 2.
Radovan Šifra (1996 HK Sport systém Lanškroun) obtížnost 4. - rychlost: 2.
Martin Šifra (1991 HK Sport systém Lanškroun) obtížnost 7. - rychlost: 8.
Tereza Pivodová (1993 Triop Zlín; SPL Pustiměř) obtížnost 10. - rychlost: 11.
Alžběta Holcová (1999 Lezec.cz Praha) - Kid´s Rock: 4.

Slovenský tým:
Dominika Kováčiková (1991 MK ŠK Modra, Triop Slovensko) obtížnost: 12. - rychlost: 3.
Jakub Švub (1997 -  CCC BBB) obtížnost: 4. - rychlost: 7.

Kompletní výsledky závodů pod 14. let (Rock Junior) na Evropských lezeckých dnech mládeže Arco 2004 na stránkách F.A.S.I. - www.federclimb.it


Adam Ondra v první soutěžní cestě na obtížnost



Iva Vejmolová v první soutěžní cestě na obtížnost



Slavná stěna v Arcu - v béžových a šedých převisech se lezla obtížnost, na zelené ploše rychlost, na šedých stěnách v popředí se lezla jedna z cest (traverz) v rámci závodu Kid´s Rock



Ráďa Šifra - obtížnost



Martin Šifra - obtížnost - děti z nejstarší kategorie lezly soutěžní cestu na obtížnost na horním konci lana



Tereza Pivodová - obtížnost



Nafukovací hrad - stěna s lezeckými chyty byla jedním z největších lákadel dětí ze všech kategorií



Bětka Holcová v  bouldru, kde soutěžily nejmladší - pěti až sedmileté děti



Dominika Kováčiková (SK) v cestě na obtížnost - Češi se Slováky tvořili v Arcu prakticky jeden tým.



Závod na čas - v popředí Jakub Švub (SK)



Adam Ondra reprezentuje české lezení na stupních vítězů



Iva Vejmolová se zlatým pohárem a českou vlajkou



Český mládežnický tým: zleva Iva Vejmolová, Terezka Pivodová, Adam Ondra, Martin Šifra, Ráďa Šifra, Bětka Holcová (v popředí leží vlevo Silva Rajfová, vpravo Kristýna Ondrová, které na závodech podporovaly své mladší parťáky)

Standa Holec   [úpravy] 00:01 03.06.2004Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Úspěch našich barev09:39:05 03.06.2004
Je to paráda, naši lezečtí závodníci se evidentně v cizině neztratí a jistě si užili skvělý pobyt v prosluněném Arcu. Příště jim ale vemte trochu větší vlajku :).
 jirkasodpovědět 
 Re: Úspěch našich barev11:14:17 03.06.2004
Všem našim i slovenským závodníkům gratulujeme a přejeme hodně úspěchů na dalších závodech v Imstu.Jak koukám na foto, tak velkou vlajku tam měli, ale asi byla zase moc velká.
Simona Rajfováodpovědět 
  Re: Úspěch našich barev11:21:12 03.06.2004
Přesně tak, měli jsme jeden okenní praporek a jednu maxi hokejovou. Tak příště to musíme vyladit :)
 Standaodpovědět 

 Rostou14:50:51 03.06.2004
Rostou nám z ních pěkní buřiči. Těším se na jejich působení za pár let. To bude Evropa čumět co tak maličká země má. :-)
Cubaodpovědět 

 adam15:57:18 04.06.2004
no jak tak koukám na tu cestu z fotky a porovnám jí s tím předchozím článkem o adamovi, tak soudím, že se ani moc nezapotil.
stipodpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (187679)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Osvícená Trhlina 5A Dehetnická Skála
Mary Poppins 7B Popova Skála
Pro Úsměv Našich Dětí 2 Dehetnická Skála
Pro Radost Našich Dětí 2 Dehetnická Skála
Zio Ulcera 7a Somplago
Nově komentované:
Olympiáda 10+/11- Súľov
Hradní Spára Direkt 10- Holštejn
Schiene Piegate 6b+ Val Pennavaire
Ninja 8A Komínky
Angloarab 8/8+ Lom Kobyla

 Nově v diskusi:
Staré lano/oplet | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh |

 Nové komentáře:
tvrďáci s tou klasifikací | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Zoufalství progresivistů | Re: come on baby... | Re: Cesta na S | Re: Cesta na S | Re: překlepy nevadí | Re: Bokem |

 Kde to vře:
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)

 Nově v inzerci:
Expediční péřovka Montura Himalaya 2.0 | postupové jištění | Scarpa F1, vel. mondo 300 | Prodám goretexovou bundu Revolution Race | lezečky | Skyhook | Lyže Francie leden 26 | Dvě bouldermatky zdarma | Dětské lezečky Simond | Expresky |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1468 
 50 dní v divočině 
 1010 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1293 
 Andrea 
 1052 
 Ashima 
 860 
 Barkley Marathon 
 884 
 B.I.G. - světové prvenství 
 926 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 821 
 Gálfy - Horský život 
 777 
 Jak se staví ledovec 
 759 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1095 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 905 
 Lezci z Manína 
 923 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 822 
 Operace Nos 
 923 
 Plamen nikdy nezhasne 
 819 
 Pohlednice z konce světa 
 1052 
 Pomíjivost ledu 
 791 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 828 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 833 
 Rhapsodia Corcontica 
 817 
 Sama 
 983 
 Šampioni zlatého údolí 
 913 
 S lyžemi v oblacích 
 1062 
 Tenaya Traverse Challange 
 895 
 Tenkrát na východě 
 1064 
 Velká alpská silnice - 73 
 859 
 Za oponou velehor 
 1040 
 Zápasník Dee Dee 
 893 
 Životní výprava 
 927 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.