LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Paráda, už budu u kruhu! Ale proč je od kruhu vždycky bouldr?
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
25.Smetanová 10534
26.Pelíšek 10491
27.Kolomazník 10438
Bouldry:
25.Vaňous 9850
26.Urubčík 9800
27.Majdloch 9800
Hory:
5.Skopec 6511
6.Bloudek 6420
7.Švihálek 6192

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5819 lezců
1186954 cest
Nové přelezy:
Per Voi Vo 7b+
Prigionier 7b+/7c
Bertoli 7b+
Jeron 7b
Celerino A 7b
Orangotang 7c
Orangotang 7c
Huriccane 7c
L´Eterno P 7b
Jeron 7b

Stěny
Sokol Nymburk - Nymburk
Masacre Room - České Budějovice
HoSPORT - Staré Hodějovice

Prodejny
Green sport - Brno
Rock Point Olomouc - Olomouc
HUDYsport - Olomouc

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Saské lezení má jít na seznam kulturního dědictví UNESCO

Na seznam světového kulturního dědictví UNESCO nominovalo Německo saské pískovcové lezení. Upozornil na to Lukáš B v diskusi zde na Lezci a píše se o tom v zahraničním tisku. Horolezectví v Sasku bylo na seznam nominováno vedle berlínského techna a několika dalších německých kulturních tradic.


Standa Holec   [úpravy] 09:13 17.03.2024Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 není11:21:59 18.03.2024
Stando, není.
Kuba Turekodpovědět 
 Re: není01:44:47 19.03.2024
je to tak, spolu se zimnim pruvodem masek v bavorskem Kirchseonu, technem od Kraftwerku a kobercem z Hessenska dostal bohuzel prednost knir vychodonemeckeho pornoherce.
 Lacoodpovědět 

 k věci14:58:10 19.03.2024
občas je fajn nějak deklarovat, že nějaká tradiční činnost je zajímavým fenoménem a "kulturním dědictvím", a že tedy její zachování je veřejným zájmem. pak provozovatelé této činnosti nejsou ve přích, kdy se porovnávají konflikty více veřejných zájmů tak na okraji a netahají za tak krátký provaz.

já mám samozřejmě rád sokoli a brouci a mechorosty a cévnaté rostliny, ale zároveň se rád sápu po skalinách, kde s výše zmínenými sdílím prostor. a nechci být z přírody paušálně vyháněn, aby ty mechorosti pod půlmetrem sněhu a sokoli toho času dlící v teplých krajích nebyli ohrožováni. a v tom mi může ta šaškárna s kulturním dědictvím být mocným spojencem, kdy se zákaz lezení nebo rozhodnutí o vyhrazení (a jak se vůbec papíry jmenují) bude muset s takovým veřejným zájmem nějak vypořádat.
Lukas B.odpovědět 
 Re: k věci15:35:13 19.03.2024
Já jen poznamenal, že Saxoni se nedostali do UNESCO. OSN jim na jejich plazení po písku neskočilo. Tak si to Germáni strčili aspoň na svůj státní seznam, kde mají 15 položek včetně vyšívání, duc-duc, opíjení před Vánoci a další.

Mimochodem: ty hesenské koberce jsou ve skutečnosti lidová výšivka z regionu podél řeky Schwalm a je to zjednodušená kopie profesionálních drážďanských výšivek.
Kuba Turekodpovědět 
  Re: k věci15:56:04 19.03.2024
150 položek
Kuba Turekodpovědět 
   Re: k věci19:38:04 19.03.2024
ok. stačí když kape. v každém případě je hrozně fajn občas říci, že měkká a víceméně udržitelná a tradiční forma využívání přírody je veřejný zájem a že ti exoti sápající se na skály (vandrující s celtou, sjíždějící řeky na kánojích a další) nejsou vandalové a zločinci.
Lukas B.odpovědět 
  Re: k věci14:35:35 01.04.2024
Ok, přeformuloval jsem tedy ten začátek zprávy, díky.
 Standaodpovědět 
 Re: k věci15:37:32 19.03.2024
ja bych se nebal, az jednou vykopou server Lezce archeologove,, budem tez vyhlaseni za chranene historicke pamatky
l.odpovědět 

 Foto dne:
Schlaraffenland
Thor´s Hammer, 10-
 Databáze cest:
Všechny cesty (187717)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Bella Pasca 6a+ Modica
50 Sfumature Di Roccia 7c+ Modica
Loba 7a Margalef
Ballade Pour Un Tafonu 6b Bavella
Le Carote Son Mature 6b Taormina
Nově komentované:
Jeef 7b Bavella
Charlie Brown - Grill. Var. 7 Pian Della Paia
Duchessa 5c+ Parete Dimenticata
Duchessa 5c+ Parete Dimenticata
Le Dos De L´elephant 6b+ Bavella

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Staré lano/oplet | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh |

 Nové komentáře:
Re: Inu | Re: Inu | Re: Inu | Re: Jurčenko | tvrďáci s tou klasifikací | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Zoufalství progresivistů | Re: come on baby... |

 Kde to vře:
MČR v boulderingu (4)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)

 Nově v inzerci:
La Sportiva Miura 41 | Expediční péřovka Montura Himalaya 2.0 | postupové jištění | Scarpa F1, vel. mondo 300 | Prodám goretexovou bundu Revolution Race | lezečky | Skyhook | Lyže Francie leden 26 | Dvě bouldermatky zdarma | Dětské lezečky Simond |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1476 
 50 dní v divočině 
 1015 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1299 
 Andrea 
 1058 
 Ashima 
 867 
 Barkley Marathon 
 888 
 B.I.G. - světové prvenství 
 934 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 827 
 Gálfy - Horský život 
 785 
 Jak se staví ledovec 
 768 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1100 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 911 
 Lezci z Manína 
 931 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 826 
 Operace Nos 
 930 
 Plamen nikdy nezhasne 
 826 
 Pohlednice z konce světa 
 1055 
 Pomíjivost ledu 
 799 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 836 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 838 
 Rhapsodia Corcontica 
 824 
 Sama 
 988 
 Šampioni zlatého údolí 
 919 
 S lyžemi v oblacích 
 1067 
 Tenaya Traverse Challange 
 901 
 Tenkrát na východě 
 1067 
 Velká alpská silnice - 73 
 863 
 Za oponou velehor 
 1046 
 Zápasník Dee Dee 
 897 
 Životní výprava 
 931 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.