LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jištění zdržuje.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
6.Stribrny 11750
7.Širůčková 11728
8.Nespoutaný 11697
Bouldry:
6.Pochman 10675
7.Jungling 10625
8.Danda 10559
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Deníčky
5822 lezců
1188918 cest
Nové přelezy:
Mr. Dynami 10-
Streetfigh 9
Astronaut 9
Seniorská 9+
Freeman 8a
Loup-Garou 7C
Mr. Dynami 10-
Run Out 9
Philotimo 7a+
Que Lo Fli 8a

Stěny
Lezecká stěna Kralupy - Kralupy nad Vltavou
(Sky Club Brumlovka - Praha - uzavřena) - Praha 4
Sportcentrum Forea - Lanškroun

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
HUDYsport - Havířov
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Výsledky lezeckých závodů Los Ninos Escaladores

V sobotu 12. listopadu proběhl v Plzni 4. ročník lezeckých závodů dětí Los Ninos Escaladores za rekordní účasti 112 lezců.

Již týden před závodem startovní listina čítala větší počet přihlášených než uplynulé ročníky, proto jsme operativně postavili další kvalifikační cesty v samostatných liniích stěny. Jedno z výrazných vylepšení letošního závodu byla úprava software pro zpracování výsledků. Za výrazné pomoci Lukáše Jeřábka jsme vytvořili systém kvalifikačních skupin, do kterých můžeme libovolně vkládat různé počty závodníků, a tím rovnoměrně rozkládat jejich počty.

V samotném průběhu kvalifikace jsme s Michalem Kalvasem – stavěčem sledovali, jak děti kategorií H1,2/D1,2 přelézají kvalifikační cesty s úsilím skutečných závodníků a nemálo jich cesty topuje. Opět se nám potvrdilo, že děti ze stěny „nelze sundat“. Máme rok, abychom něco vymysleli.

Rozesmála mě jedna z maminek, která za mnou v průběhu závodu přišla se slovy: „Jezdíme k vám každoročně a koukám, že už dorazili i k vám." Nechápavě zírám a ona dodává: "No ambiciózní rodiče jako u kolektivních sportů.“ Druhou humornou historku jsem vyslechl od holek – rozhodčích. „Jedna maminka si stěžovala, jak je možné, že jsme neuhlídali dva chlapečky v izolaci při lezení finále.“ Dodávám, příští rok musíme izolaci posunout až na toalety.

Co dodat. My je u nás rádi přivítáme, ale měnit se nebudeme. Dál půjdeme svojí cestou provinčních závodů, které nemají ambici stát se českým nebo dokonce světovým pohárem. Budeme na sobě makat, zdokonalovat organizační schopnosti, zlepšovat stavěčské řemeslo a dělat věci dle nejlepšího vědomí a svědomí.

Na závěr musím vyseknou poklonu jističům a rozhodčím, kteří neměli snadný úkol. Odjistit a rozhodovat lezení 500 cest! Zyky jako moderátor nás bavil celým dnem a svojí originalitou jako vždy nezklamal.

Poděkování patří hlavnímu partnerovi závodu firmě Hannah, sponzorům firmě MC Bauchemie a Martinovi Pelikánovi (Výškové práce Plzeň), kteří finančně podpořili tuto akci.

Celkové výsledky: http://preklizkacup.cz/index.php?s=file_download&id=40

dětské závody Los ninos escaladores

Martin   [úpravy] 19:08 15.11.2016Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Tomáškův lom - Centrální Stěna
Peťánek, 7B
 Databáze cest:
Všechny cesty (187946)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Avatar 8+ Suncuius
Two Bad Bricks 5.9 Indian Creek Canyon
Hakuna Matata 7 Suncuius
Senza Pieta 8 Suncuius
Carpe Diem 8- Suncuius
Nově komentované:
Závodní Projekt 3 7B Popova Skála
Krchov 96 7+/8- Mařenka
Závodní Projekt 3 7B Popova Skála
Operatore Ecologico 6C Chironico
Zen Boulder 6A+ Chironico

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Dřevěná posilovací lišta-Nález | Dřevěná posilovací lišta-Ztráta | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Chata Rysy a Terry | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Jo | Re: Zavody | Re: ale prd | Zavody | zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: Inu | ale prd | Re: Duplicita | Pozor. | kňůůůů |

 Kde to vře:
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (23)
MČR v boulderingu (9)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (7)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (2)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (1)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)
MS v paralezení v Soulu, Jižní Korea: Franta Rys 7. (1)

 Nově v inzerci:
práce | Sportovkyni pro život | Dřevěná lišta- Panťak | Bunda na Bleším trhu | koupim karabiny | Stáří neni pro sraby | fedchenko glacier trek | Spolu lezení | Statická a dynamická lana | Spacák warmpeace |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1544 
 50 dní v divočině 
 1064 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1383 
 Andrea 
 1108 
 Ashima 
 912 
 Barkley Marathon 
 931 
 B.I.G. - světové prvenství 
 995 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 878 
 Gálfy - Horský život 
 828 
 Jak se staví ledovec 
 817 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1172 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 960 
 Lezci z Manína 
 991 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 864 
 Operace Nos 
 983 
 Plamen nikdy nezhasne 
 867 
 Pohlednice z konce světa 
 1104 
 Pomíjivost ledu 
 846 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 878 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 885 
 Rhapsodia Corcontica 
 873 
 Sama 
 1032 
 Šampioni zlatého údolí 
 955 
 S lyžemi v oblacích 
 1128 
 Tenaya Traverse Challange 
 952 
 Tenkrát na východě 
 1127 
 Velká alpská silnice - 73 
 910 
 Za oponou velehor 
 1103 
 Zápasník Dee Dee 
 961 
 Životní výprava 
 993 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.