LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Nelez do cesty na kterou nemáš!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
4.Trojan 11956
5.Štípek 11769
6.Stribrny 11750
Bouldry:
4.Novák 10853
5.Stráník 10800
6.Pochman 10675
Hory:
25.Petr 2960
26.Novák 2688
27.Chomová 2670

Výsledky
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Deníčky
5822 lezců
1188605 cest
Nové přelezy:
Devizový P 9-
Blueberry Xb
Slimeline 7C
Ansazi 7c
Kamarát Do 9
Tanec S Vl 11-
Vodní Svět Xb
Skurutí Bě Xb
Poslední V 10-
Poslední V 10-

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point OC Olympia - Brno
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Lezení v Sasku

I. díl

V letošním roce jsem několikrát navštívil písky v Sasku. Tady od nás je to jen kousek přes kopečky. I přes krátkou vzdálenost jde o zcela výjimečný svět se svojí atmosférou, lidmi i pravidly, který pro nás z Čech už dávno ztratil přitažlivost, zvláště sportovní, kterou měl v dobách před listopadem.


Jarda na fotce z archivu Jirky Siky

Pokaždé, když lezu po tamnějších věžích, honí se mi hlavou tisíce myšlenek vyvolaných spektakulárností tohoto koutu světa. A protože ti, kdo zde lezli kdysi, už poněkud zestárli anebo už nelezou tak jako dříve, alespoň ne tady, bylo by možná dobře trochu oprášit saské půvaby.

S generálním ředitelem stránek www.lezec.cz panem Hopem jsme proto uzavřeli lukrativní smlouvu (to by mě zajímalo co si asi Jarda myslí, že dostane - pozn. redakce) na výrobu dokumentárního seriálu o Saském Švýcarsku.

Jednotlivé díly by se na stránkách měly objevovat každý týden. Vaše reakce, náměty a otázky rádi privítáme v komentářích nebo v diskusi.

Pokusím se pro Vás připravit zajímavé informace a snad se mi podaří napojit se i na nějaké zdroje nejčerstvějčích zpráv.

Pro začátek: nekteří sasíci si ke svým prvovýstupům, samozřejmě dělaným zespodu, bez maglajzu, háčku a bórku, připisují klasifikaci XIIa ... .

      Tschüs Jarda Maršík

Jarda Maršík   [úpravy] 00:00 05.11.2000Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 Fajn
Moc se mi to libi, nemohlo by to vypraveni bejt delsi?
Zapsal: Standa, 09:58:01 08.11.2000
 borci
Tak ty famy o zakazu borcu (borku) v Sasku nejsou famy? A v cem teda ti borci (borci) pri osazovani kruhu sedi? V tureckem sedu? Prosim vsechny zasvecene o zasveceni.
Magnusek
Zapsal: Tomas Neverici, 17:04:57 21.10.2002
 Hoši jako květ
To je fakt, skyhooci tam taky nesmí sedět ve smyčce. Takže lezou jedenáctky s rourákem na helmě, s palicí a kruhem na sedáku. To zní celkem věrohodně. A ti nejhustější takhle rovnou udělají první RP.
Zapsal: Magnusek, 17:35:39 21.10.2002
 1. OS
Nene, 1. OS. Bacha, tady jsou na styly háklivý!
Zapsal: W. Nowotny, 17:38:18 21.10.2002
 kruhy
Pokud jsem si četl pravidla v saském průvodci, smí se sedět ve smyčce, borek rozhodně není povolen. Také smí prvovýstupce sedět ve smyčce při promýšlení dalšího postupu. Čili vlastně smí sedět kdekoliv, kam se mu podaří dát smyčku.
Takhle to bylo za DDR. Jestli je nějaká změna dnas, nevím, ale při pohledu na některé cesty si to sezení ve smyčce moc nedovedu představit.
Zapsal: Petr Jandík, 19:05:54 21.10.2002
 cesty
joo Arnold, ten je nej.....
Zapsal: Miki, 20:33:31 22.10.2002
 PwuLOEBKumXCr
L5gzfd Major thanks for the blog post.Really looking forward to read more. Fantastic.
Zapsal: Vfuhwslnk, 19:28:45 19.12.2013


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:

Cesta Pro Lenku, 5+
 Databáze cest:
Všechny cesty (187848)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
... (Blocco 18-2) 6A+ Chironico
Maga Circensis 5+ Chironico
... (Blocco 9-5) 6A+ Chironico
... (Blocco 23-2) 6A+ Chironico
Malus 6B Chironico
Nově komentované:
Operatore Ecologico 6C Chironico
Zen Boulder 6A+ Chironico
Il Succhio Selvaggio 7c Brojon
Nebraska 6b+ Bassilandia
Hrabě Vrtba 8+/9- Mařenka

 Nově v diskusi:
Re: Dřevěná posilovací lišta-Nález | Dřevěná posilovací lišta-Ztráta | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Chata Rysy a Terry | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Re: ale prd | Zavody | zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: Inu | ale prd | Re: Duplicita | Pozor. | kňůůůů | Re: Duplicita | Duplicita |

 Kde to vře:
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (23)
MČR v boulderingu (9)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (7)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (1)
MS v paralezení v Soulu, Jižní Korea: Franta Rys 7. (1)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)

 Nově v inzerci:
Dřevěná lišta- Panťak | Bunda na Bleším trhu | koupim karabiny | Stáří neni pro sraby | fedchenko glacier trek | Spolu lezení | Statická a dynamická lana | Spacák warmpeace | Práce | Garmin Fenix 7X |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1518 
 50 dní v divočině 
 1048 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1341 
 Andrea 
 1091 
 Ashima 
 892 
 Barkley Marathon 
 918 
 B.I.G. - světové prvenství 
 969 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 857 
 Gálfy - Horský život 
 818 
 Jak se staví ledovec 
 800 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1147 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 943 
 Lezci z Manína 
 972 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 856 
 Operace Nos 
 970 
 Plamen nikdy nezhasne 
 856 
 Pohlednice z konce světa 
 1090 
 Pomíjivost ledu 
 835 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 862 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 876 
 Rhapsodia Corcontica 
 860 
 Sama 
 1018 
 Šampioni zlatého údolí 
 947 
 S lyžemi v oblacích 
 1104 
 Tenaya Traverse Challange 
 940 
 Tenkrát na východě 
 1103 
 Velká alpská silnice - 73 
 891 
 Za oponou velehor 
 1080 
 Zápasník Dee Dee 
 938 
 Životní výprava 
 971 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.