LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Climb now, work later ;)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11150
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5821 lezců
1188156 cest
Nové přelezy:
Tare Baby 7C
Komleksy H 7C+
Stefan Bat 7C
Kurovrah 9+
Locker Für 9-/9
Bicho Bola 7b
El Agente 8a
Coral Comb 7c
Los Merend 7b
La Mala 8b

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Maďarsko

skalky v Budapešti

Jestli se chystáte do Budapešti na služební cestu či tam chcete trávit soukromý čas nebo je to jen tranzit s několikahodinovou přestávkou, nezapomeňte si vzít lezečky a sedák. I v tak placaté zemi, jako je Maďarsko, je možno najít slušné možnosti k pěknému lezení. V samotné Budapešti je několik příležitostí k lezení. Z nich jsem prozkoumal dvě a jednu z nich mohu vřele doporučit.

Bývalý lom Francybanya - je asi 200 m dlouhá stěna cca 10 m vysoká z červeného dolomitského vápence ne příliš vzdálená od centra, pár minut od stanice autobusu nebo autoparkoviště. Obtížnost je od stupně 3 přes 7 UIAA a zřejmě i víc. Nejlákavější by mohlo být stěnové lezení a lezení v jeskyni. Pro oblast existuje maďarský brožovaný průvodce se schématy cest a fotkami. Cesty jsou jištěny nýty. Skála je 3 minuty pěšky od konečné stanice autobusu č. 65 kousek zpět na pravo od silnice. Autobus jezdí z centra města z naměstí Kolosy.


Večerní bouldrování - Francybanya, Budapešť

Odtud asi 20 minut chůzí parkem je další oblastička doporučovaná místními - Oroszlansziklak (Lví skála). Je to několik malých skalních útvarů vysokých 2 - 10 m roztroušených v lese na severozápadním svahu Kecske-hegy (Kozí vrch). Z centra se tam přímo dostanete autobusem číslo 11 z náměstí Batthyáni na konečnou a odtud asi 10 minut chůzí lesní pěšinou. Bouldrování zde mě moc nenadchlo. Hledáte po lese kameny, na kterých se pokoušíte vždy o pár kroků. Určitě doporučuji se spíše podívat především na výše popsanou stěnu Francybanya, která na mě naopak udělala vynikající dojem.


Buldrování na kamenech v oblasti Lví kámen, Budapešť


V Budapešti by také měla být umělá stěna. Na bližší informace o ní mě místní lezci odkazovali do lezeckého obchůdku na ulici Dohány, která je v centru hned vedle Rákócziho třídy. Na prozkoumání této informace mi bohužel nevybyl čas.

Zdroj: Web o lezení v Maďarsku, Mapa Budapešti

(poznámka redakce: tento článek je zveřejněn také na Standovo stránkách)

Standa   [úpravy] 08:32 01.11.2002Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 Parlament
...a parlament,je celkem slušnej barák...
Zapsal: Tři sestry, 08:42:20 01.11.2002


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:

Gotic Line, 7
 Databáze cest:
Všechny cesty (187820)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tare Baby 7C Lofoty
Multipass 7B Fontainebleau
Immodium Assis 7B Fontainebleau
Jour De Rêve 7A Fontainebleau
Icare 7A+ Fontainebleau
Nově komentované:
Hrabě Vrtba 8+/9- Mařenka
Angry Bird 7c+ Kalymnos
Hrabě Vrtba 8+/9- Mařenka
Degradace Hodnot VIIIb Labské Údolí - Pravý Břeh
Žabí Princ 5+ Nebušická Skála

 Nově v diskusi:
Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Chata Rysy a Terry | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Re: Inu | ale prd | Re: Duplicita | Pozor. | kňůůůů | Re: Duplicita | Duplicita | Re: Messner o Messnerovi | Pro starý a blbý | Re: ? |

 Kde to vře:
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (22)
MČR v boulderingu (9)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (6)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)
MS v paralezení v Soulu, Jižní Korea: Franta Rys 7. (1)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)

 Nově v inzerci:
koupim karabiny | Stáří neni pro sraby | fedchenko glacier trek | Spolu lezení | Statická a dynamická lana | Spacák warmpeace | Práce | Garmin Fenix 7X | Lezení, stěna Ústí | Pohovky La Sportiva |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1508 
 50 dní v divočině 
 1044 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1331 
 Andrea 
 1086 
 Ashima 
 889 
 Barkley Marathon 
 908 
 B.I.G. - světové prvenství 
 963 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 853 
 Gálfy - Horský život 
 811 
 Jak se staví ledovec 
 794 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1140 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 939 
 Lezci z Manína 
 966 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 850 
 Operace Nos 
 964 
 Plamen nikdy nezhasne 
 850 
 Pohlednice z konce světa 
 1084 
 Pomíjivost ledu 
 831 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 855 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 870 
 Rhapsodia Corcontica 
 857 
 Sama 
 1014 
 Šampioni zlatého údolí 
 943 
 S lyžemi v oblacích 
 1099 
 Tenaya Traverse Challange 
 935 
 Tenkrát na východě 
 1096 
 Velká alpská silnice - 73 
 885 
 Za oponou velehor 
 1076 
 Zápasník Dee Dee 
 935 
 Životní výprava 
 964 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.