LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Vystřízlivim a nelezu.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
27.Kolomazník 10438
28.Y 10375
29.Sejbal 10331
Bouldry:
27.Majdloch 9800
28.Obal 9753
29.Horáček 9675
Hory:
24.Novák 2688
25.Chomová 2670
26.Bernard 2632

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5818 lezců
1186896 cest
Nové přelezy:
Orangotang 7c
Orangotang 7c
Orangotang 7c
Orangotang 7c
Huriccane 7c
L´Eterno P 7b
Jeron 7b
Entwash 8A
Wie Im Url 7C+
3éme Mill 8a

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mezinárodní horolezecký filmový festival v Teplicích nad Metují

výsledky filmové soutěže 2021

Slovenský film Nechcený autoportrét od Rasťo Hatiara obdržel včera hlavní cenu Grand Prix filmové soutěže letošního Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu v Teplicích nad Metují.

Výsledky filmové soutěže 38. MHFF:

Hlavní cena – Grand Prix: Nechcený autoportrét (Rasťo Hatiar, Slovensko). Za hluboké vnitřní vyrovnání se se smrti v horách. Scénář psal sám život a režisér se nechtěně stal hlavním hrdinou dramatu ztráty horolezeckého partnera.

Nejlepší dokument: The Horse Tamer – Krotiteľ koní (Hamid Sardar, Francie). Filmařsky a umělecky přímo dokonale zpracované dokudrama o organickém vztahu mongolských krotitelů koní.

Nejlepší horolezecký film: Ocean to Asgard, (Heather Mosher, Kanada). Porotu zaujal netradičním ztvárněním a humorem, ale i náročností celé expedice.

Cena hlavního sponzora: Godspeed, Los Polacos (Adam Nawrot, USA). Skvěle zpracovaný dokument velkého sportovního a životního dobrodružství, odvahy a společenské angažovanosti.

Cena města Teplice nad Metují: Když to klapne bez odsedu Těžké okovy VIIIb (Stanislav Mitáč , Česko). Filmařsky čistý krátký dokument o přelezení nebezpečné a špatně odjištěné cesty v Adršpašských skalách, v hlavních rolích protagonisté, kteří sa snaží oživit dávné umění lezení širokých spár.

Čestné uznání za nejlepší animovaný film: The Great Mileston (Lopez Fabregas, Španělsko). Za vtipný animovaný film, plný odkazů na časy, v kterých se rodilo profesionální horolezectví.

Čestné uznání pro začínajícího mladého filmaře: The Torture of Muro (Michal a Martin Murárovi, Slovensko). Porota oceňuje originální námět a zajímavé zpracování dokumentu.

Speciální cena poroty: Lock Down Rock up (Nico Hambleton, Anglie). Intimní a autentický příběh, ktrerý dává lezení na pozadí pandemie další nový význam a rozměr. Film je navíc skvěle řemeslně zpracovaný.

Zdroj:

nachodsky.denik.cz: VIDEO: Filmy, déšť i jarmark. Teplice se proměnily v horolezecký Woodstock


Níže viz fotoreportáže z Facebooku MHFF:


















Standa Holec   [úpravy] 12:45 30.08.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Fesťák12:20:09 31.08.2021
Fesťák proběhl opět dobře, v podstatě největší problém bylo počasí, které bylo snad za celou existenci festivalu úplně nejhorší. Lezci jsou však za poslední rok a půl docela nadržení, takže jich dorazila spousta, snad nejvíc. Na filmy, skvělé přednášky, na bouldering a další aktivity v parku a pochopitelně i na nákupy. Protože na lezení to moc nebylo, praskalo kino ve švech. Filmy hodnotit nebudu, ty hodnotila porota a diváci. Největší úhonu prodělal rozbahněný trávník v parku. Město ho bude dávat dohromady do konce roku.
PeSodpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (187705)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Via Dei Pompieri 7b Taormina
Orangotango Mutilato 7c Taormina
Capitan Uncino 5b Rocca Di Perti
Un Milione Di Posti 6c+ Taormina
Raperonzolo 5b Rocca Di Perti
Nově komentované:
Le Dos De L´elephant 6b+ Bavella
Jeef 7b Bavella
Jeef 7b Bavella
Hradní Spára Direkt 10- Holštejn
Olympiáda 10+/11- Súľov

 Nově v diskusi:
Staré lano/oplet | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh |

 Nové komentáře:
Re: Inu | Re: Jurčenko | tvrďáci s tou klasifikací | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Zoufalství progresivistů | Re: come on baby... | Re: Cesta na S | Re: Cesta na S |

 Kde to vře:
MČR v boulderingu (2)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)

 Nově v inzerci:
La Sportiva Miura 41 | Expediční péřovka Montura Himalaya 2.0 | postupové jištění | Scarpa F1, vel. mondo 300 | Prodám goretexovou bundu Revolution Race | lezečky | Skyhook | Lyže Francie leden 26 | Dvě bouldermatky zdarma | Dětské lezečky Simond |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1473 
 50 dní v divočině 
 1014 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1297 
 Andrea 
 1057 
 Ashima 
 865 
 Barkley Marathon 
 887 
 B.I.G. - světové prvenství 
 931 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 825 
 Gálfy - Horský život 
 781 
 Jak se staví ledovec 
 764 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1097 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 908 
 Lezci z Manína 
 927 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 825 
 Operace Nos 
 927 
 Plamen nikdy nezhasne 
 822 
 Pohlednice z konce světa 
 1053 
 Pomíjivost ledu 
 792 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 831 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 835 
 Rhapsodia Corcontica 
 819 
 Sama 
 986 
 Šampioni zlatého údolí 
 916 
 S lyžemi v oblacích 
 1064 
 Tenaya Traverse Challange 
 896 
 Tenkrát na východě 
 1066 
 Velká alpská silnice - 73 
 860 
 Za oponou velehor 
 1043 
 Zápasník Dee Dee 
 895 
 Životní výprava 
 930 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.