Začínáme značenou cestou, po levé straně vidíme krmelec po cca 25 minutách, kde vystoupáme a jdeme podél vodopádu. V průběhu se 2x překročí voda, a se dostaneme k úpatí skály a začátku cesty JKF Happiness.
Je potřeba počítat s tím, e cestu je ideální lízt za příznivého počasí, kdy není moc vody. Vzhledem k blízkosti vodopádu se můe stát, e druhá délka bude mokrá, a je tedy náročnějí ji vylízt. Výhodou je ale monost načerpání vody, a to i v průběhu cesty.
Stěna je otočená na jih. I na konci října můeme chytat bronz.
Cestě jsme se věnovali 4 dny, vrtali, čistili. Doly nám pak nýty, a tak jsme si vylezli nejznámějí cestu v okolí, Berggorilla za 7+, abychom zjistili, jaká je tu klasa.
V půlce listopadu nám to nedalo a vyrazili jsme cestu dokončit. U nám do konce zbývalo jen 8 nýtů a nahoře jsme se pak mohli napojit do cesty Father&Son.
Dalí dny jsme pak začali vrtat novou cestu, ale o dost náročnějí, v sousedství Berggorilla, asi 100 m vpravo. Po 3 dnech jsme se dostali do 250 m a při přítí návtěvě plánujeme její dokončení, celkem minimálně do 350 m. Dalí ná článek u tedy víme, o čem bude. Spektakulární cesta s názvem Berglift, to u není ádná romantika, ale parádní dobrodruství, které začíná hned několika traverzy.
Technická specifikace
Oblast: Vysoké Taury (Hohe Tauern)
Průvodce:
Best of Salzburger Land
JKF Happiness, 350 m
1. délka 6+/15 nýtů/50 m je klasická rozjezdovka s technickým boulderem v hladké stěně u řetězu.
2. délka 7+/11 nýtů/40 m má silovějí pasáe s dobrými odpočinky.
3. délka 7+/10 nýtů/50 m má po 5 metrech jeskyni u vodopádu, ideální na odpočinek, nabrání vody. Uprostřed délky jedno těí místo v rajbasu.
4. délka je kratí, technická stěnka, 5/2 nýty/15 m.
5. délka 6-/8 nýtů/50 m začíná traverzem doprava ke stromu, poté černou skálou přímo nahoru k řetězu. Mono si zajít doprava k vodopádu, dodány 2 nýty a ukončeno řetězem pro lepí návrat.
6. délka 7-/11 nýtů/50 m krásné vzduné a rozmanité lezení ukončené památeční knihou pod převisem.
7. délka 7/8 nýtů/30 m má ve 2/3 úasné silové kroky po převislé hraně.
8. délka 6+/9 nýtů/30 m je napojená do cesty Father&Son, technické lezení.
9. finální délka 7-/10 nýtů/35 m taená k velkému stromu, kde je cesta ukončena a slaňuje se.
Doporučujeme 2x55 m lano. Slanění dolní části je kvůli vodopádu vhodné svést cestou Father&Son.
Potřeba je 15 expresek.
Celkový čas 5-6 hodin.
Klasifikace 7+.
Obl.7-.
Vznik 10-11/2021.
Jan Kare & Eva astná
Přístup pod vodopád
Vodopád
Vodopád
Konec 1. délky
Druhá délka
Konec 2. délky
Konec 2. délky
Konec 2. délky
Konec 2. délky
6. délka
Konec 6. délky
Konec 6. délky
Začátek boltingu 7.délky
Poslední délka
Poslední délka
Nákres naí cesty a cesty Father&Son