LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Trénink dělá mistry.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
26.Pelíšek 10491
27.Kolomazník 10438
28.Y 10375
Bouldry:
26.Majdloch 9800
27.Urubčík 9800
28.Obal 9753
Hory:
30. 2404
31. 2332
32.Kulajta 2304

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5820 lezců
1187694 cest
Nové přelezy:
Festa Fotr 7c
Montgronye 7b+
Porno Ist 9+
Blow Job 7b+
Un Present 8a
Red Hot To 8A
Shoulder P 8A
La Belva 10-
Thor´s Ham 10-
Ragnarök 9+/10-

Stěny
Družba boulder - Ostrava Poruba
Fitpark - Uhříněves
Umělá lezecká stěna - II.ZŠ - Moravská Třebová

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
HUDYsport - Praha 9
HUDYsport - Zlín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Adam Ondra: onsight Just Do It 8c+ ve Smith Rock

Adam Ondra si zapsal onsight cesty Just Do It za 8c+ ve Smith Rock v Oregonu. Na Instagramu k tomu píše, že tuto svého času nejtěžší cestu Ameriky z roku 1989 chtěl přelézt o té doby, co se o ní poprvé dozvěděl, když mu bylo 8 let.

Adam šel na onsight pokus po neúspěchu v cestě To Bolt or Not To Be" 8b+, což mu nedodávalo příliš sebedůvěry. Ale po jednom restdayi se cítil dobře i po psychické stránce a šel do toho:

View this post on Instagram

Just Do It 8c+ was just an incredible experience. I wanted to this route just so much since I first read the name of the route and its history (being 8 years old). Then I was finally at Smith, not really sure if I was ready for it or not. Failure on my onsight try on "To Bolt or Not To Be" 8b+ did not give me much confidence either. But after taking a restday, I felt good and I was psyched. The only concern was if the weather was suitable. It was cold (5 °C) and really windy. But I made a good warm up on the other side of the crag at Aggro Gully, climbing Aggro Monkey 8a and Bad Man 8b+ onsight and I moved up to the Monkey Face, where the route "Just Do It" is located. It was freaking windy, but I was hoping that down at the base it would be less windy than up in the pass from where it is really nice to check the route. I was trying to convince myself by seeing the no quickdraws moving in the lower bit (well, those quickdraws are in vertical wall so it is clear they were not moving so much). At base it was too obvious that it was freaking windy. But I just set off. Friction felt great, I felt strong but this relentless wind did not want stop. In every single restpoint I was trying to warm up my fingers, but my success was limited.  Getting higher and higher, the pressure grew, but on the very top it got eventually that hard that I could completely forget about everything, even the cold and I somehow made it to the top at the absolute limit. There was a nice crowd including Alan Watts who bolted this beauty back in 1989. Thanks for that and thanks for the encouragement. Stay tuned for the video. @blackdiamond @montura_official @lasportivagram @mytendon  Pic by @bernardo_gimenez

A post shared by Adam Ondra (@adam.ondra) on







Adamův zápis cesty Just Do It v databázi cest na Lezci:

Just Do It 5.14c

sth   [úpravy] 07:02 13.11.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Onsight16:40:36 13.11.2018
Velka gratulace Adamovi, ale mozna by mel na svych cestach take vysvetlit amikum co znamena onsight. Minuly tyden jsem byl totiz v Red River Gorge svedkem toho ze typek jeden den nacvicil cestu, druhy den ji prelezl a vsichni se radovali ze to dal na onsight. Kdyz jsme jim zacali vysvetlovat ze onsight znamena neco jineho, zjistili jsme ze nikdo z nich ve skutecnosti nevi jak to je a fakt si mysleli ze jejich styl byl OS... toto presvedceni pak Adamovi i jinym dost ubira na skutecnem OS ktere predvedli :(
Sahodpovědět 
 Re: Onsight16:47:23 13.11.2018
Na jaké úrovni lezli (jakou klasu)? To se mi snad ani nechce věřit, že by to byli až takový nýmandi :D...
hulakodpovědět 
  Re: Onsight08:14:32 14.11.2018
V Americe (USA) i Kanadě občas člověk zažije různá překvapení...
tah-sha-tungaodpovědět 
   Re: Onsight09:41:57 14.11.2018
ty si este slovak? myslis, ze bratia cesi nepochopia nieco pisane po slovensky?
odpovědět 
    Re: Onsight09:57:38 14.11.2018
Aha, hej-Slovák sa ozval!
tah-sha-tungaodpovědět 
     Re: Onsight09:18:10 15.11.2018
takze slovencinu este ovladas, len sa hras na cecha aby si sa citil zapadnejsi? gratulujem.
odpovědět 
 Re: Onsight10:19:02 14.11.2018
tak to je spatne, ale po tejdnu to OS uz zase je.
Ladislav Alzheimerodpovědět 

 Je to démon12:12:09 14.11.2018
Gratulace, Adam je fakt démon. Parádní práce...
Mášaodpovědět 

 pecka23:04:07 14.11.2018
Velká gratulace!
aTomodpovědět 

 Foto dne:
Neznámí lezci ve 3. délce
Ostkante
 Databáze cest:
Všechny cesty (187785)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Waterfall 6b Leonidio
Boy On A Dolphin 6c Leonidio
Nutella 7b Le Trincee
Ino 6b Leonidio
Lockdown 7c+ Le Trincee
Nově komentované:
Degradace Hodnot VIIIb Labské Údolí - Pravý Břeh
Dall´Alba Al Tramonto Direct 7b San Vito Lo Capo
Melquiades 6b+ Lumignano
Orient Express 7b+ Lumignano
Ninja 8A Komínky

 Nově v diskusi:
Re: Chata Rysy a Terry | Chata Rysy a Terry | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Staré lano/oplet | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh |

 Nové komentáře:
Re: ? | Re: To ČHS zrušil slevy svým členům na chatách | Fanda jede | Re: Druhá | Čupr baba | Re: ? | Re: ? | Re: ? | Re: Cesta na S | Re: ? |

 Kde to vře:
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (16)
MČR v boulderingu (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (6)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (2)
MS v paralezení v Soulu, Jižní Korea: Franta Rys 7. (1)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)

 Nově v inzerci:
fedchenko glacier trek | Spolu lezení | Statická a dynamická lana | Spacák warmpeace | Práce | Garmin Fenix 7X | Lezení, stěna Ústí | Pohovky La Sportiva | La Sportiva Miura 41 | Expediční péřovka Montura Himalaya 2.0 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1494 
 50 dní v divočině 
 1029 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1321 
 Andrea 
 1075 
 Ashima 
 884 
 Barkley Marathon 
 898 
 B.I.G. - světové prvenství 
 951 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 842 
 Gálfy - Horský život 
 801 
 Jak se staví ledovec 
 780 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1121 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 926 
 Lezci z Manína 
 953 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 839 
 Operace Nos 
 950 
 Plamen nikdy nezhasne 
 841 
 Pohlednice z konce světa 
 1073 
 Pomíjivost ledu 
 815 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 845 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 859 
 Rhapsodia Corcontica 
 844 
 Sama 
 1002 
 Šampioni zlatého údolí 
 931 
 S lyžemi v oblacích 
 1086 
 Tenaya Traverse Challange 
 925 
 Tenkrát na východě 
 1081 
 Velká alpská silnice - 73 
 873 
 Za oponou velehor 
 1065 
 Zápasník Dee Dee 
 924 
 Životní výprava 
 953 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.