LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Těžký místo vynech a lez dál.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11150
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5820 lezců
1187479 cest
Nové přelezy:
Super Vixe 8b
Da Zanca A 7c
Red Honey 7b+
Chronologi 7b+
Red Honey 7b+
Lovec Perá 7C+
Lovec Perá 7C
Cyborg 7c+
Sofia 9+
Manson 8A

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
V 16 - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Aminostar Vertical Race 12. 2. 2011

Dominik SádloDruhým kolem pokračoval Středoevropský pohár ve skialpinismu 2011 závodem Vertical Race v Jasné. Původně se mělo závodit ve Vysokých Tatrách na Sivý vrch, ale celé Slovensko se potýká s nedostatkem sněhu, proto pořadatelé z klubu Skialp Bobrovec přesunuli místo závodu do Jasné.

Druhým kolem pokračoval Středoevropský pohár ve skialpinismu 2011 závodem Vertical Race v Jasné. Původně se mělo závodit ve Vysokých Tatrách na Sivý vrch, ale celé Slovensko se potýká s nedostatkem sněhu, proto pořadatelé z klubu Skialp Bobrovec přesunuli místo závodu do Jasné. Ale ani tam se nakonec nezávodilo na původně připravené trase. V noci před startem se změnilo počasí a pro silný vítr a intenzivní sněžení v horních partiích Nízkých Tater pořadatelé trasu závodu pro všechny kategorie zkrátili. Na vrchol Chopku se letos závodníci nepodívali. Start závodu u hotelu Grand se o hodinu opozdil asi 140 závodníků z Čech, Slovenska a Polska čekalo převýšení 619 metrů.
Očekával se sprint a časy prvních okolo půl hodiny. Úvod trati vedl po sjezdovce na Otupné, později se závodníci napojili na svážnici, a od poloviny závodu se potýkali s volným rozbitým terénem a ledovými plotnami s minimem sněhu, cíl byl na stanici lanovky Luková. Konec závodu měl vést spíš na mačkách s lyžemi na batohu, několik závodníků mělo velké problémy se zledovatělým terénem.
Od startu se zejména vepředu závodilo velmi zostra. Závodníci AKLVK ALPINE PRO SKI TRAB teamu z Janských Lázní byli velmi aktivní, s Grohem, Fejfarem a Duchem se na čele střídali domácí Hlavčo, junior Litvaj a Polák Brzeski. Po necelé půlhodině se jako první v cíli objevil Jožo Hlavčo, půl minuty před svými pronásledovateli, a jestliže v úvodním kole Středoevropského poháru v polském Zakopaném zvítězil se štěstím, tady nenechal nikoho na pochybách o svém vítězství. O druhou příčku bojoval Groh, který si za zády vezl Michala Štantejského, který se po pomalejším začátku propracovával startovním polem dopředu. Ten asi 100 metrů před cílem zaútočil a vybojoval druhé místo. Na Radka Groha zbylo třetí místo před dotírajícím Ondrou Fejfarem a prvním z Poláků Tomaszem Brzeskim. Mezi ženami si nejlépe počínala opět Klaudia Tasz, před Lenkou Hiklovou a Justynou Zyszkowskou.
Jana Nekvindová se musela spokojit se čtvrtým místem, dvacet sekund od medaile. Mezi juniory byl bezkonkurenční Marek Litvaj, Petr Adámek skončil na druhém místě. Juniorka Petra Volfová je vítězkou kategorie, stejně jako kadet Dominik Sádlo.
Už sobotu pokračuje Český pohár dalším závodem Vertical Race na Luční boudu. Startuje se tentokrát z polské Karpacze.
Startovní pole bude ochuzené o reprezentanty Karolínu Grohovou, Petru Volfovou a Dominika Sádla, kteří budou do pátku bojovat na Mistrovství světa v italském Claut. Dalším závodem pak bude 5. března rally „O dřevěného Krakonoše“ v Rokytnici nad Jizerou.

Výsledky a další fotky: www.skimo.cz

Dominik Sádlo


Sádlo Duch Adámek


Kadeti


Muži

Štěpán Pleskač   [úpravy] 09:12 17.02.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Sivý vrch13:53:54 17.02.2011
Sivý vrch je v Západných Tatrách.
Bajoodpovědět 

 sníh16:28:33 17.02.2011
Ten sníh je fakt trága, Derešský kotol vypadá na těch fotkách jak v listopadu.
Michal Dodpovědět 

  08:03:38 19.02.2011
Stupinky vitezu nemaji chybu.
Suchodpovědět 

 Foto dne:
Schlaraffenland
One Piece, 11-
 Databáze cest:
Všechny cesty (187765)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
L'ora 7b Nago
Cyclops 6a+ Valle Aquila
Variante Sinistra 5c Valle Aquila
Il Ferrante 6a Monte Sordo
Lovec Perál Low 7C+ Píla
Nově komentované:
The Last World 8- Geyikbayiri
Ve Stínu Gilotiny 10- Hlubočepské Plotny
Ve Stínu Gilotiny 10- Hlubočepské Plotny
Ve Stínu Gilotiny 10- Hlubočepské Plotny
Jaxe Menuju? 8+ Hlubočepské Plotny

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Staré lano/oplet | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh |

 Nové komentáře:
Re: Messner o Messnerovi | Messner o Messnerovi | Re: Inu | Re: Komunita horolezců výstup neuznává | Re: Inu | Re: Inu | Re: Inu | Re: Inu | Re: Jurčenko | tvrďáci s tou klasifikací |

 Kde to vře:
MČR v boulderingu (6)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (2)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (1)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Spacák warmpeace | Práce | Garmin Fenix 7X | Lezení, stěna Ústí | Pohovky La Sportiva | La Sportiva Miura 41 | Expediční péřovka Montura Himalaya 2.0 | postupové jištění | Scarpa F1, vel. mondo 300 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1485 
 50 dní v divočině 
 1024 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1310 
 Andrea 
 1071 
 Ashima 
 880 
 Barkley Marathon 
 895 
 B.I.G. - světové prvenství 
 947 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 838 
 Gálfy - Horský život 
 794 
 Jak se staví ledovec 
 775 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1114 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 921 
 Lezci z Manína 
 944 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 835 
 Operace Nos 
 944 
 Plamen nikdy nezhasne 
 836 
 Pohlednice z konce světa 
 1065 
 Pomíjivost ledu 
 810 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 840 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 851 
 Rhapsodia Corcontica 
 837 
 Sama 
 994 
 Šampioni zlatého údolí 
 926 
 S lyžemi v oblacích 
 1079 
 Tenaya Traverse Challange 
 914 
 Tenkrát na východě 
 1080 
 Velká alpská silnice - 73 
 871 
 Za oponou velehor 
 1058 
 Zápasník Dee Dee 
 915 
 Životní výprava 
 946 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.