LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Parádní finta, takovýhle kroky jsem v přírodě ještě nedělal.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
44.Kopáček 10113
45. 10100
46.Zedek 10100
Bouldry:
44.Kalvas 9100
45.Paděrová 9100
46.Tran 9081
Hory:
12.Šuraba 4132
13.Abt 4062
14.Hess 4058

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5820 lezců
1187769 cest
Nové přelezy:
Vertigo 7c
Skurutí Bě Xb
Velur 9
Il Miglio 8a
Stone 8a
Metropolis 8a
America Og 7c
Victim Of 7b+
War For Te 7c/7c+
Via Dei Po 7b

Stěny
SAUNA - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Zalistujte stránkami letního Everestu, je plný hor a lezení

-reklama-

I když by to tak podle titulní strany mohlo vypadat, nemusíte být zrovna výkonnostním lezcem, abyste v letním Everestu nasbírali inspiraci na nadcházející léto.

Na jeho stránkách vás jako vždy čeká pestrý koktejl témat a lokalit, od pohodového putování chladným severem až po náročné výstupy na rozpálené skalní věže. Račte prosím nahlédnout, co jsme pro vás připravili tentokrát.
Pokud jste se dostali k Everestu po delší době, dovolíme si tradiční připomenutí: časopis už nehledejte v prodejnách tiskovin a objednávejte i jednotlivá čísla výhradně na www.ieverest.cz. Pošleme vám ho až do schránky bez zbytečného obíhání trafik.



Helena Křenková pokračuje s představováním Skandinávie. Po minulém putování Islandem předvede tentokrát formou fotografického portfolia švédský národní park Sarek. Snímky z tohoto odlehlého a přísně chráněného území Evropy krásně dokumentují panenskou čistotu místní divočiny.


NP Sarek – evropská Aljaška, foto: Helena Křenková


Lezení od A do Z


Letní lezecká sezóna je v plném proudu a Honza Novák vám na nádherných záběrech ukáže, po čem všem se dá lézt na jihu Francie. Nabídka je opravdu pestrá a svůj oblíbený materiál si tu najde zdá se každý. A pokud byste přecijen nebyli spokojeni, můžete vyrazit za Velkou louži a vyzkoušet, jak se leze v Utahu. Tamějším spárovým lezením vás provede Honza Zahula.


Barevné nuance francouzského jihu, foto: Jan Novák



Spáry a věže Utahu, foto: Jan Zahula


Vzhůru do divočiny


Gruzie patří mezi velice oblíbené destinace posledních let a to jak v zimě, tak v létě. Mnoho výprav často míří na pětitisícový Kazbek, ale pokud si chcete užít více kyslíku a soukromí, zkuste čtyřtisícovou Lailu.
     

Opomíjená Gruzínka jménem Laila, foto: Tomáš Laburda


Že jste nikdy neslyšeli jméno ostrova Moskenesøya? Článek od Ivo Petra tuto mezeru snadno vyplní a třeba i naláká na návštěvu svérázné a odlehlé krajiny Lofot.   


Putování ostrovem Moskenesøya, foto: Ivo Petr



Davy lidí obvykle nepotkáte ani na svazích Mt. Cook, nejvyšší hory Nového Zélandu. I když nedosahuje výšky ani čtyř tisíc metrů, čeká vás na jeho svazích náročný vysokohorský terén s rozmary počasí, za které by se nemusela stydět ani ona zmiňovaná Skandinávie.     


Slanění přes Summit rocks na z Mt. Cook, foto:  Jakub Cejpek



Zajištěné cesty 3x jinak


Pokud rádi vyrážíte na zajištěné cesty, máme pro vás hned 3 tipy na zajímavé ferraty. Dvě se skrývají v rakouském údolí Maltatal, přičemž vás jedna z nich zavede na nejvyšší vrchol celé skupiny Ankogelgruppe a druhá zas pěkně zchladí ve vodní tříšti vodopádu. Pokud vám ani tento kontrast nebude stačit, vyrazte k italskému jezeru Como, kde na vás čeká ferrata, která opravdu nemá obdoby.   


Hřebenem Detmolder na Hochalmspitze, foto: Jakub Cejpek




Po řetězu nad jezerem Como, foto: Jakub Cejpek



Aktuální rozhovor vezmeme pěkně v tempu. Honza Haráč v něm totiž vyzpovídal Ondru Šviráka, který si naložil ambiciózní cíl uběhnout během jednoho roku 26 ultramaratonů a tento svůj projekt také zdárně dokončil. 
 

26 ultramaratonů v 26 zemích za 365 dní, foto: archiv Ondry Šviráka




A mnoho dalšího inspirativního čtení:
- Metodika: Jak zvládnout výškovou nemoc
- Trek po ledovci Pasterze
- Pohlednice: Život na vysoké lajně
- Bivak:  Gruebenbiwak


V šesti tisících je už kyslíku poskrovnu (Huyana Potosí), foto: Jakub Cejpek




Gruebe biwak, foto: Jakub Cejpek




Členství v Alpenvereinu + 4 Everesty za 1750,- Kč


Staňte se členy rakouského Alpenvereinu, připlaťte si pouhých 60,- Kč a máte čtení na celý rok. Alpenverein jistě netřeba představovat, nicméně veškeré podrobnosti, podmínky a online objednací formulář naleznete na http://oeav.cz. Využijte až 20% slevy v outdoorových obchodech a další řadu benefitů. Novinka: Vyřiďte vše online a buďte pojištěni ihned bez dalšího čekání! http://oeav.cz/express



Další informace o časopise Everest naleznete na našem webu http://ieverest.cz a Facebooku http://www.facebook.com/casopiseverest

Prolistujte si pár prvních pár stran, nebo si zakupte celé číslo v elektronické podobě na floowie.com: http://www.floowie.com/cs/koktejl

   [úpravy] 11:19 16.06.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 ne/prodejní místa21:21:20 16.07.2018
Moc rád bych si ho koupil, ale už asi dvě, nebo tři prodejní místa(OC Krakov(=Hnězdenská 595/1),K Ládví 344/4), kde měli časopis mít o něm nic nevěděli... :-/
Ivoodpovědět 

 Foto dne:

Pepa námořník
 Databáze cest:
Všechny cesty (187792)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Gideon 6b Droushia/Ineia
Il Miglio Verde 8a Val Pennavaire
Platt In Drei Zügen IXc Labské Údolí - Levý Břeh
Snesitelná Lehkost-bez L.hrany 6B Hlavatice
Onde De Choc 7B Fontainebleau
Nově komentované:
Žabí Princ 5+ Nebušická Skála
Degradace Hodnot VIIIb Labské Údolí - Pravý Břeh
Graffiti 7C+ Loučovice
Degradace Hodnot VIIIb Labské Údolí - Pravý Břeh
Degradace Hodnot VIIIb Labské Údolí - Pravý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Chata Rysy a Terry | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Staré lano/oplet |

 Nové komentáře:
Pozor. | kňůůůů | Re: Duplicita | Duplicita | Re: Messner o Messnerovi | Pro starý a blbý | Re: ? | Re: Druhá | Re: ? | slevy ČHS |

 Kde to vře:
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (22)
MČR v boulderingu (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (4)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)
MS v paralezení v Soulu, Jižní Korea: Franta Rys 7. (1)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)

 Nově v inzerci:
Stáří neni pro sraby | fedchenko glacier trek | Spolu lezení | Statická a dynamická lana | Spacák warmpeace | Práce | Garmin Fenix 7X | Lezení, stěna Ústí | Pohovky La Sportiva | La Sportiva Miura 41 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1500 
 50 dní v divočině 
 1034 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1326 
 Andrea 
 1081 
 Ashima 
 887 
 Barkley Marathon 
 903 
 B.I.G. - světové prvenství 
 957 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 845 
 Gálfy - Horský život 
 807 
 Jak se staví ledovec 
 788 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1127 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 932 
 Lezci z Manína 
 958 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 846 
 Operace Nos 
 957 
 Plamen nikdy nezhasne 
 845 
 Pohlednice z konce světa 
 1080 
 Pomíjivost ledu 
 822 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 849 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 863 
 Rhapsodia Corcontica 
 852 
 Sama 
 1008 
 Šampioni zlatého údolí 
 934 
 S lyžemi v oblacích 
 1093 
 Tenaya Traverse Challange 
 928 
 Tenkrát na východě 
 1089 
 Velká alpská silnice - 73 
 878 
 Za oponou velehor 
 1068 
 Zápasník Dee Dee 
 929 
 Životní výprava 
 960 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.