LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Žula nevaruje.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
5.Štípek 11769
6.Stribrny 11750
7.Širůčková 11728
Bouldry:
5.Stráník 10800
6.Pochman 10675
7.Jungling 10625
Hory:
15.Procházková 3970
16. 3908
17.Sukačová 3810

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5820 lezců
1187671 cest
Nové přelezy:
Red Hot To 8A
Shoulder P 8A
La Belva 10-
Thor´s Ham 10-
Ragnarök 9+/10-
Akira 10
One Piece 11-
Habana Clu 7c
Arena 7c+
War For Te 7c/7c+

Stěny
Hotel Impuls - Havířov
KH Olomouc - Olomouc
Rožnov pod Radhoštěm - Rožnov pod Radhoštěm

Prodejny
Ing. Jan Zavadil - PROFITSPORT - Plzeň
HUDYsport - Havířov
HUDYsport - Praha 6

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Nevidomí lezci na závodech Nekoukej a lez O.K.!

Nevidomí lezci na závodech Nekoukej a lezNevidomí závodili v neděli v lezení na umělé stěně v Praze. V lezeckém centru SmíchOFF se už 6. ročníku zúčastnilo 11 tříčlenných týmů, složených z nevidomého, dospělého bez zrakového hendikepu a dítěte.

Cílem závodů Nekoukej a lez O.K.! bylo zdolat lezeckou stěnu, vysokou 15 metrů. Zakryté oči zrakově nehendikepovaným zajišťovaly stejné podmínky. Akcí vyvrcholily dvouměsíční přípravy a tréninky. Uspořádali ji lidé z dobrovolnické organizace GE Volunteers.

„Tréninky pro zájemce pořádají dobrovolníci z naší organizace až třikrát týdně. Chodí na ně začátečníci i pokročilí nevidomí lezci, kteří mají tento sport jako celoročního koníčka. Už při trénincích se naučí spolupracovat ve smíšených týmech. Zdraví i nevidomí lezci lezou při závodech se zakrytýma očima a řídí se radami parťáků pod stěnou,“ řekla Zuzana Pokorná z organizace GE Volunteers. „GE Volunteers s organizacemi pro nevidomé spolupracuje už 6 let. Od té doby se lezci neustále zlepšují a závody jsou stále kvalitnější.“

Soutěžila i úspěšná nevidomá klavíristka Ráchel Skleničková, která se představí i na Pražském jaru 2016, a také sportovec Ivo Budil, který reprezentoval Českou republiku už v roce 1996 na paralympiádě v Atlantě.

Nevidomí lezci na závodech Nekoukej a lez: Ráchel Skleničková


Nevidomá klavíristka Ráchel Skleničková


Video: Ráchel Skleničková leze cestu po hraně:


„Tohle je jeden z mála sportů, kde se obejdu bez vodiče, kterého bych například u lyžování potřeboval. Při lezení mě parťák jistí na laně, jinak je to jen na mých schopnostech. To je pro mě hlavní důvod, proč se lezení na stěně věnuji,“ říká jeden z nevidomých účastníků závodu Ivo Budil, který se lezení věnuje již šest let.


Nevidomí lezci na závodech Nekoukej a lez

Nevidomí lezci


Dobrovolnická organizace GE Volunteers je důležitou součástí společenské odpovědnosti GE Money Bank. Každý rok odpracují zaměstnanci banky, jejich rodinní příslušníci a přátelé na projektech zaměřených na podporu znevýhodněných osob a dětí, seniorů a na ochranu životního prostředí tisíce hodin. Počet akcí realizovaných každý rok v jednotlivých regionech už překročil dvě stovky. Na přímou pomoc je navázána i pomoc finanční z grantového Programu podpory potřebných.


Nevidomí lezci na závodech Nekoukej a lez - lezení se zakrytýma očima

Lezení se zakrytýma očima

Milada Veselá + red. Lezec.cz   [úpravy] 11:08 18.04.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 no proc ne?16:46:16 19.04.2016
v jednom zahranicnim treningovem planu je neco podobneho doporuceno pro jachtare na malych okruhovkach, podminka je dost mista na vode a zachranna vesta.
asketaodpovědět 

 Foto dne:
Neznámí lezci ve 3. délce
Ostkante
 Databáze cest:
Všechny cesty (187780)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Paparazzi Route 6b+ Leonidio
Saligaraki 6c Leonidio
La Belva 10- Frankenjura
Arena 7c+ Cava Donna
Tierra Del Fuego 6a+ Galataria
Nově komentované:
Dall´Alba Al Tramonto Direct 7b San Vito Lo Capo
Melquiades 6b+ Lumignano
Orient Express 7b+ Lumignano
Ninja 8A Komínky
The Last World 8- Geyikbayiri

 Nově v diskusi:
Re: Chata Rysy a Terry | Chata Rysy a Terry | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Staré lano/oplet | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh |

 Nové komentáře:
Čupr baba | Re: ? | Re: ? | Re: ? | Re: Cesta na S | Re: ? | Re: překlepy nevadí | smekám | Re: ? | Re: ? |

 Kde to vře:
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (14)
MČR v boulderingu (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (5)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (2)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)

 Nově v inzerci:
fedchenko glacier trek | Spolu lezení | Statická a dynamická lana | Spacák warmpeace | Práce | Garmin Fenix 7X | Lezení, stěna Ústí | Pohovky La Sportiva | La Sportiva Miura 41 | Expediční péřovka Montura Himalaya 2.0 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1493 
 50 dní v divočině 
 1028 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1320 
 Andrea 
 1074 
 Ashima 
 883 
 Barkley Marathon 
 897 
 B.I.G. - světové prvenství 
 950 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 842 
 Gálfy - Horský život 
 800 
 Jak se staví ledovec 
 779 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1120 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 926 
 Lezci z Manína 
 952 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 839 
 Operace Nos 
 949 
 Plamen nikdy nezhasne 
 840 
 Pohlednice z konce světa 
 1073 
 Pomíjivost ledu 
 814 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 845 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 859 
 Rhapsodia Corcontica 
 842 
 Sama 
 1001 
 Šampioni zlatého údolí 
 929 
 S lyžemi v oblacích 
 1085 
 Tenaya Traverse Challange 
 923 
 Tenkrát na východě 
 1080 
 Velká alpská silnice - 73 
 872 
 Za oponou velehor 
 1064 
 Zápasník Dee Dee 
 921 
 Životní výprava 
 952 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.