LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kdyby tu tak byl Boriš! Ten umí po skalinách!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
12.Churavý 11212
13.Klapal 11126
14.Bulička 11106
Bouldry:
12.Kučera 10328
13.Chytil 10325
14.Mokroluský 10300
Hory:
7.Švihálek 6192
8.Černý 5904
9.Zvonková 5717

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5820 lezců
1187690 cest
Nové přelezy:
Porno Ist 9+
Blow Job 7b+
Un Present 8a
Red Hot To 8A
Shoulder P 8A
La Belva 10-
Thor´s Ham 10-
Ragnarök 9+/10-
Akira 10
One Piece 11-

Stěny
V 16 - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Silvestrovské Hejnice

podvacátétřetí…

smallJiž od roku 1990 se vždy v závěru prosince, v tradičním termínu 29., na umělé stěně v Hejnicích konají závody s nejdelší historií u nás. Leze se ve čtyřech kategoriích, letos tu bylo celkem 53 závodníků (o 3 méně než loni), někteří (hlavně dívky) využili možnosti a startovali ve dvou kategoriích.

Na mírně převislý profil se stropem a tradičním trámem, zdejší specialitou, byli jako první vypuštěni chlapci do 15 let. Nejdále v trámu se dostal a zvítězil Vojta Sedláček (Komorní výtah Liberec). Stejná trať poté čekala i dívky. Do trámu si jako jediná sáhla Kristýna Obročníková (LKP) a její výkon už žádná další slečna nepřekonala.
Na ženy čekala cesta se silovým začátkem a technickým traverzem, závěr byl ale opět specifickou záležitostí ve stopu a na trámu. A stejně jako v minulých letech si s cestou nejlépe poradila Eliška Karešová (Komorní výtah Liberec), převisy jí nedělaly problémy a jako jediná dolezla až několik chytů před závěr.
Kvalifikace pro 27 mužů byla letos trochu silovější, aby se chlapi připravili na finálový strop. Sem postoupilo celkem 14 borců, ale jen 3 z nich byli „čistí“ topaři. Jako loni byl k prodloužení finálové cesty na začátek zařazen boulderový traverz, který však nekladl odpor a všichni přelezli až do stropní části. Zde už rozhodovala síla, a bylo vidět, že lepší výkony v kvalifikaci byly předpokladem pro úspěch ve finále. Suverénní byli výše zmiňovaní topaři - skončili prakticky na stejných chytech a bylo velice obtížné posoudit, kdo byl nejlepší. Po pečlivém zvážení určili rozhodčí za vítěze Jirku Dragouna (Smíchov), druhé místo přiřkli Daliboru Muráňovi (Komorní výtah Liberec), třetí skončil Petr Havrda (Lomnice nad Popelkou). O pohodu závodníků i diváků se staral dobře zásobený bufet.









Kompletní výsledky najdete na Horohejnice.webzdarma.cz

Děkujeme našim sponzorům:
HUDY Sport Jablonec n. Nisou
SALTIC, Zlín
VAR, Jablonec
MAKAK, Jablonec
ALB forming, Telnice
SALEWA, Benešov u Semil
Kostelecké uzeniny
..a hejnickým podnikatelům, jmenovitě:
FOLDA s.r.o., Řeznictví Klouček



Tak zas 29. prosince...

Jan Kašpar   [úpravy] 13:00 03.01.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 obtížnost18:41:21 03.01.2013
Za kolik tak byla obtížnost klasifikace a finále mužů? Uvažuji že bych se příští rok zúčastnil, tak jestli to vůbec má cenu... Díky!
Petr z Liberceodpovědět 
 Re: obtížnost19:12:00 03.01.2013
Petře je to kvalifikace ne klasifikace. Klasifikace je hodnocení.
odpovědět 
  Re: obtížnost11:52:27 04.01.2013
Krásné závody a velice příjemná sportovní atmosféra. Jen škoda, že nedojela Tereza Svobodová, protože tady by určitě vyhrála. Je stejně nejlepší.
žufikodpovědět 
   Re: obtížnost17:43:16 04.01.2013
No.. myslim, že kdyby závodila s maminkou, určitě by to tamní pohodové náladě neprospělo
odpovědět 
    Re: obtížnost12:17:42 05.01.2013
Myslíš tu Tunelářku Marušku?
Kriglodpovědět 
 Re: obtížnost21:57:56 04.01.2013
Kvalifikace byla tentokrát tak 6c a ve finále si aspoň do poloviny zalezl taky každý, tak za rok v Hejnicích:-)
třískaodpovědět 

 poděkování21:54:17 04.01.2013
Jako každoročně musím smeknout! Kulturní akce se vším, bez čeho si vánoční svátky nedovedu už ani představit-lezení lahváč a párky! Moc díky bando a hodně sil do dalších ročníků!
Tomáš"tříska"Benešodpovědět 
 Re: poděkování16:51:09 06.01.2013
Dík od pořadatelů za uznání, to vždy potěší...
Kaspínyodpovědět 

 Foto dne:
Neznámí lezci ve 3. délce
Ostkante
 Databáze cest:
Všechny cesty (187785)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Waterfall 6b Leonidio
Boy On A Dolphin 6c Leonidio
Nutella 7b Le Trincee
Ino 6b Leonidio
Lockdown 7c+ Le Trincee
Nově komentované:
Dall´Alba Al Tramonto Direct 7b San Vito Lo Capo
Melquiades 6b+ Lumignano
Orient Express 7b+ Lumignano
Ninja 8A Komínky
The Last World 8- Geyikbayiri

 Nově v diskusi:
Re: Chata Rysy a Terry | Chata Rysy a Terry | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Staré lano/oplet | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh |

 Nové komentáře:
Re: Druhá | Čupr baba | Re: ? | Re: ? | Re: ? | Re: Cesta na S | Re: ? | Re: překlepy nevadí | smekám | Re: ? |

 Kde to vře:
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (14)
MČR v boulderingu (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (6)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (2)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)

 Nově v inzerci:
fedchenko glacier trek | Spolu lezení | Statická a dynamická lana | Spacák warmpeace | Práce | Garmin Fenix 7X | Lezení, stěna Ústí | Pohovky La Sportiva | La Sportiva Miura 41 | Expediční péřovka Montura Himalaya 2.0 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1493 
 50 dní v divočině 
 1028 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1320 
 Andrea 
 1075 
 Ashima 
 883 
 Barkley Marathon 
 897 
 B.I.G. - světové prvenství 
 950 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 842 
 Gálfy - Horský život 
 800 
 Jak se staví ledovec 
 779 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1121 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 926 
 Lezci z Manína 
 953 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 839 
 Operace Nos 
 949 
 Plamen nikdy nezhasne 
 841 
 Pohlednice z konce světa 
 1073 
 Pomíjivost ledu 
 814 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 845 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 859 
 Rhapsodia Corcontica 
 844 
 Sama 
 1002 
 Šampioni zlatého údolí 
 929 
 S lyžemi v oblacích 
 1085 
 Tenaya Traverse Challange 
 923 
 Tenkrát na východě 
 1081 
 Velká alpská silnice - 73 
 872 
 Za oponou velehor 
 1064 
 Zápasník Dee Dee 
 922 
 Životní výprava 
 952 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.