LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Z komína se nepadá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11150
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5820 lezců
1187769 cest
Nové přelezy:
Vertigo 7c
Skurutí Bě Xb
Velur 9
Il Miglio 8a
Stone 8a
Metropolis 8a
America Og 7c
Victim Of 7b+
War For Te 7c/7c+
Via Dei Po 7b

Stěny
Ultra Ant Club - Týnská - Praha 1
Orel Břeclav - Břeclav
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Ing. Jan Zavadil - PROFITSPORT - Plzeň
HUDYsport - Zlín
HUDYsport - Praha 6

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mezinárodní mistrovství České republiky v drytoolingu

a závod v drytoolingu na rychlost

Většina „normálních lezců“ se touto dobou v lepším případě odebírá na jih za teplem, v tom horším zavírá pod střechy tělocvičen a pouze několik úchylných jedinců se začíná radovat s každou desetinou milimetru ledu přibyvšího za noc na skle auta při raním škrábání.

Znamená to, že se ochlazuje a voda ve skalách začne postupně přecházet ze skupenství kapalného do skupenství pevného a vlády se nezadržitelně ujme zima. Je potřeba se rozlézt, sezóna se blíží. No a v rámci přípravy, proč se nepotkat s podobně smýšlejícími jedinci, dobře si zalézt a tak trochu i zazávodit.
Opraště z poliček a sklepů zbraně a mačky, Black Diamond Drytoolcup Brno 2011 se nezadržitelně blíží. V loňském ročníku startovalo 22 chlapů a 8 bab z celkem čtyř zemí. Takže jsme celkem zvědaví, kolik drytool chtivých účastníků se dostaví letos.



Závod jsme letos pojali stejně jako v loňském roce jako setkání lidí co je baví ledy a drytool, proto zůstává shodný i systém kvalifikace, kdy cesty budou postavené tak, aby si zalezli jak začínající drytoolisti tak i zkušení borci a borkyně.
Na stěně se můžete těšit na nové doplňující tvary z voděodolné překližky, stejně jako budou upraveny cesty na rychlost, které bychom chtěli postavit už do konce měsíce, tak aby se dalo trénovat a uvidíme na jaké časy se můžeme těšit letos.
Ti, kteří nepostoupí do finále a ti kdož se budou závodu účastnit jako diváci rozhodně také nepřijdou zkrátka. O muziku se nám bude starat Radio HEY, zajímavý komentář se dá čekat od „kreativmachine“ Vojtěcha Watta Dvořáka a o dobroty do žaludku, teplé pití i točené nápoje se nám postará servis z brněnského restaurantu K1, který bude hned na parkovišti u stěny ve vyhřívaném partystanu 10 x 10 m.
Rozhodně také nedoporučujeme plánovat odjezd hned po závodech, kdy po finále proběhne vyhlášení vítězů a ve stanu bude zahájena afterparty. Krom dobré muziky a otevřeného baru se můžete těšit na promítání Máry Holečka z jeho himálajských výstupů. No a jak znám Máru, máme se rozhodně na co těšit.

Na stěně u brněnské Olympie už vznikají první tréninkové směry a aby si někteří nestěžovali, že místní znají chyty jsou převážně po kamenných chytech, které budou použité i při závodech (nicméně nějaké překvápko si jako stavěč nechám tak aby na OS museli ve finále všichni ukázat co umí).
Až do závodů, nebude mít stěna pravidelný provoz z důvodů přestavby, ale bude možné chodit lézt po telefonické domluvě – 603810600 (Zoban) nebo 607730335 (Petr Smejkal), když budeme na stěně. Pokusíme se dát i zhruba rámcový termín po dohodě s majitelem stěny, jakmile bude jasno zda je to možné, určitě se informace objeví na webu.
Chtěl všechny požádat aby tuto telefonickou domluvu respektovali a nejezdili na stěnu samostatně, protože pak budou vykázání ochrankou areálu a ztěžuje to vyjednávání o provozu s majitelem stěny (nikoli provozovatelem). Dále bych pak chtěl všechny požádat, aby respektovali značení u cest a krom označených cest nelezli tréninkové cesty v mačkách tak jak se tomu dělo v loňském roce.

Tolik úvodem a teď už jen samé praktické a pragmatické informace:
Organizátor:
Český Horolezecký svaz
Pořadatelé závodu:
Horolezecký oddíl Lokomotiva Brno a Horolezecké centrum Klajda

Web závodu:
Veškeré informace naleznete na webové stránce Horolezeckého oddílu Lokomotiva Brno - www.lokalka.eu
Hlavní partner závodu:


Partneři závodu:
HUDY sport, Tendon, Singing Rock, Olympia Brno s.r.o, OeAV sekce Austria, Grivel, Horolezecká škola ClimbOn, Icebreaker, TR walls
Závod se koná za finanční podpory statutárního města Brna


Mediální partneři závodu:
Česká televize Brno - redakce sportu
Rádio Hey
www.lezec.cz
www.horosvaz.cz

Termín závodu:


Sobota 10.12.2011

Místo konání závodu:


Brno, venkovní lezecká stěna Olympia
adresa:
Olympia lezecká stěna
U Dálnice 777
664 42 Brno - Modřice
Czech republic


Stěna u Olympie

Systém závodu v obtížnosti:
Dvoukolový, kategorie muži a kategorie ženy. Kvalifikace na pěti cestách Flash (ženy tři cesty), finále muži 8 závodníků, ženy 6 závodnic stylem OS (počet postupujících může být pořadatelem upraven v den závodu).
Systém závodu na rychlost:
Dvě identické cesty, všichni závodníci tréninkové pokusy a měřená kvalifikace v průběhu kvalifikace obtížnosti, podle kvalifikačního času do finálového pavouku nasazeny 4 ženy a 8 mužů, pak závod vyřazovacím systémem.

Časový harmonogram závodu:


8:00 – zahájení prezentace
9:00 – předlezení kvalifikačních cest
9:40 – 15:30 – kvalifikace
9:00 – 15:30 – trénink a kvalifikace rychlost
16:00 – 17:00 – finále závod rychlost
17:15 – 17:30 – prohlídka finále ženy
17:30 – 18:30 – finále ženy
18:30 – 18:45 – prohlídka finále muži
18:45 – 20:00 – finále muži
20:00 – vyhodnocení výsledků, předání cen vítězům
20:30 - ? - slide show Marka Holečka a afterparty
Startovné
Pro členy ČHS, OeAV a partnerských organizací UIAA a neorganizované závodníky registrované do 1.12.2011 200,- Kč / 8 EUR.
Startovné při registraci po 1.12.2011 je 250,- Kč / 10 EUR. Startovné je možné uhradit převodem na účet oddílu nebo hotově u prezentace závodníků.
Startovné zahrnuje občerstvení.
Přihláška: Zde
Ceny
Každý ze závodníků obdrží od organizátora malou pozornost.

Obtížnost muži
1. 200 EUR + věcná cena
2. 100 EUR + věcná cena
3. 50 EUR + věcná cena

Obtížnost ženy
1. 100 EUR + věcná cena
2. 50 EUR + věcná cena
3. 30 EUR + věcná cena

Rychlost
Věcná cena pro první tři závodníky v kategorii mužů i žen.

Kontakt:
Horolezecký oddíl Lokomotiva Brno
Mgr. Radek Lienerth – zástupce hlavního organizátora
Tel: +00420603810600
e-mail:zoban@seznam.cz


Několik záběrů z ročníku 2010
1 Ďuri Švingál ve své finálové jízdě za vítězstvím v obtížnosti v roce
5 Lucka Hrozová ve finále dala jako jediná z bab top
6 Pepi Leško a Tomáš Lenc v kvalifikacích
8 Kvalifikace ženy
10 Kvalifikace ženy
11 Adi Zvara v jedné z kvalifikačních cest mužů

























Zoban   [úpravy] 15:41 27.10.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Pepa námořník
 Databáze cest:
Všechny cesty (187792)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Gideon 6b Droushia/Ineia
Il Miglio Verde 8a Val Pennavaire
Platt In Drei Zügen IXc Labské Údolí - Levý Břeh
Snesitelná Lehkost-bez L.hrany 6B Hlavatice
Onde De Choc 7B Fontainebleau
Nově komentované:
Žabí Princ 5+ Nebušická Skála
Degradace Hodnot VIIIb Labské Údolí - Pravý Břeh
Graffiti 7C+ Loučovice
Degradace Hodnot VIIIb Labské Údolí - Pravý Břeh
Degradace Hodnot VIIIb Labské Údolí - Pravý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Chata Rysy a Terry | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Staré lano/oplet |

 Nové komentáře:
Pozor. | kňůůůů | Re: Duplicita | Duplicita | Re: Messner o Messnerovi | Pro starý a blbý | Re: ? | Re: Druhá | Re: ? | slevy ČHS |

 Kde to vře:
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (22)
MČR v boulderingu (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (4)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)
MS v paralezení v Soulu, Jižní Korea: Franta Rys 7. (1)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)

 Nově v inzerci:
Stáří neni pro sraby | fedchenko glacier trek | Spolu lezení | Statická a dynamická lana | Spacák warmpeace | Práce | Garmin Fenix 7X | Lezení, stěna Ústí | Pohovky La Sportiva | La Sportiva Miura 41 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1500 
 50 dní v divočině 
 1034 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1326 
 Andrea 
 1081 
 Ashima 
 887 
 Barkley Marathon 
 903 
 B.I.G. - světové prvenství 
 956 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 845 
 Gálfy - Horský život 
 807 
 Jak se staví ledovec 
 788 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1127 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 932 
 Lezci z Manína 
 958 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 845 
 Operace Nos 
 956 
 Plamen nikdy nezhasne 
 845 
 Pohlednice z konce světa 
 1080 
 Pomíjivost ledu 
 822 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 849 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 863 
 Rhapsodia Corcontica 
 852 
 Sama 
 1008 
 Šampioni zlatého údolí 
 934 
 S lyžemi v oblacích 
 1093 
 Tenaya Traverse Challange 
 928 
 Tenkrát na východě 
 1089 
 Velká alpská silnice - 73 
 878 
 Za oponou velehor 
 1068 
 Zápasník Dee Dee 
 929 
 Životní výprava 
 960 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.