LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Tři pevné body prvolezce: Naděje, že nahoře půjde založit, Láska i ktomu nejtitěrnějšímu chytečku a Víra ve svého výborného jističe.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11150
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Deníčky
5823 lezců
1189005 cest
Nové přelezy:
Le Vent No 8A
Severus 7C+
Karatecy Z 9
Mr. Dynami 10-
Streetfigh 9
Astronaut 9
Seniorská 9+
Freeman 8a
Loup-Garou 7C
Mr. Dynami 10-

Stěny
9a - Olomouc
TJ Jiskra - Nový Bor
Lanové centrum DDM hl. m. Prahy - Praha 8

Prodejny
HUDYsport - Jihlava
HUDYsport - Praha 7
HUDYsport - Mladá Boleslav

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Marek Novotný na K2 skončil 600 m pod vrcholem, už je dole OK

Marek Novotný se při vrcholovém pokusu na K2 dostal do výšky 8011 m. K vrcholu scházelo 600 m. Kvůli hustému sněžení a silnému větru musel sestoupit. Tábor v C4 mu smetla kamenná lavina, ale už je ve bezpečí základního tábora, informovala na Facebooku jeho žena.

"Před chvílí jsem mluvila s Markem. Je v pořádku. Dostal se do výšky 8011. Scházelo 600 k vrcholu. Kvůli hustému sněžení a silnému větru musel sestoupit...

... dnes v 6:00 hod slunce vydrželo pouze 5 minut. Pak silný vítr a sněžení. Marek fixoval cestu do C4, dlouhých 11 hodin, úplně sám. Stan v C4 mu ale smetla lavina kamenů. Úplný vrchol se nepodařil. Marek je v bezpečí v Base Camp"








Předchozí zpráva:
Novojičínský horolezec Marek Novotný, který je na expedici na K2, vyrazil dnes 17.7. ráno z BC nahoru. Ve středu 18.7. by chtěl dojít do C4 a pokud bude “vše dobré”, 19.7. v 6:00 na vrchol.

Informuje o tom jeho žena v poslední zprávě na Facebooku:


Před tím během předchozí noci se Marek účastnil spolu s dalšími kolegy ze základního tábora záchranné akce svého horolezeckého kolegy, který byl na expedici na Broad Peak. Muži, který se vydal do stěny, rozdrtilo nohu padající kamení. Zastavili mu krvácení, stabilizovali ho a postupně, po několika hodinovém prokousávání přes ledovec plný trhlin zraněného dopravili do BC, zachráněný během tří dnů odletí domů. "I přestože byl Marek po záchranné akci velmi vyčerpaný, se rozhodl podle plánu, zítra v časných ranních hodinách, vyrazit na vrchol K2," informuje předchozí zpráva na Facebooku:






Ve zprávě na Facebooku z 15.7. měl Marek Novotný v plánu lézt na vrchol společně s dvěma Poláky a zvolili si Česenovu cestu.

Jedním z Poláků je Andrzej Bargiel, který chce K2 sjet na lyžích.

Marek na Facebooku informoval: “... 17.7. bychom měli ´vyletět´ do C3, tam už na nás bude čekat Šerpa Malý Husajn se svými dvěma společníky a my se od nich dozvíme, jestli se jim podařilo zafixovat alespoň část cesty do C4, tedy na rameno K2. Když ne, tak se o to 18. pokusíme my tři ( Januš, Andrej a já ) ... ... potom si odpočineme a ve stejný den ( 18.7. ) ve 22:00 hodin vyrazíme společně k vrcholu ... ... z C3 do C4 to bude cca. 800 výškových metrů ... byli bychom úplně první, a to znamená, že bychom si museli v té nejtěžší a nejnebezpečnější části výstupu pomoci sami ... jedná se o obávaný bottle neck (hrdlo láhve) a následný traverz...pak už by to mělo jít dobře... když se zadaří, tak na vršku bychom měli být ráno kolem šesté... a poté přijde to ´úplně nejvíc nejtěžší´, dostat se přes traverz a bottle neck zpátky dolů. To už budeme jenom dva, protože Andrej to celé bude sjíždět na lyžích. A vzhledem k tomu, že celou tu závěrečnou pasáž (z ramene na vršek a zpět) polezeme sólo, tak to bude zatraceně těžké..."

Viz:






Předchozí zpráva z 9.7.2018:
Novojičínský horolezec Marek Novotný, který je na jednočlenné expedici na K2, zafixoval cesty až do třetího výškového tábora na K2. Přespal v C2 a ráno sestoupil do základního tábora, jak o tom informuje na Facebooku.

Zabezpečovací fixy mu pomáhali natáhnout pákistánští výškoví nosiči a píše, že se má v příštích dnech spojit s polskou výpravou. Viz podrobný Markova podrobná výpověď na Facebooku:





Předchozí zpráva ze 7.7.:

Marek Novotný je zpět ve stěně K2 a míří do C2 a C3



Novojičínský horolezec Marek Novotný, který je na jednočlenné expedici na K2, oznámil, že využívá pěkného počasí v oblasti a nyní od pátku se vrací zpátky do stěny a chce vylézt do 2. tábora, a když to půjde tak dál až do trojky.

"... teďka v pátek všichni mluví o tom, že bude hezké počasí: pátek, sobota, neděle, pondělí. Já se vrátím zpátky do stěny a už v ten pátek vylezu až do dvojky určitě, a když to půjde a bude dobré počasí, tak to vytáhnu až do trojky. A jsem zvědavý. A jsem tady jediný horolezec, co leze bez kyslíku a úplně jinou cestou.." uvedl v audio zprávě na Facebooku:



V předchozí zprávě informoval, že má za sebou úspěšný sestup do BC K2 z C1, kde nocoval a kam před tím vystoupal úplně sám. “...dívali se na mě, jak se tam sedm hodin prokousávám do C1. A mě se to podařilo nakonec, s malým Alim Šerpou, jsme fixovali celou tu cestu, ale jim došly lana 200 m před C1, otočili a šli dolů a já jsem těch 200 metrů ještě lezl sám úplně a pak už si tam postavil stan, přespal, foukalo tam, strašně moc sněžilo, tak jsem se bál, že mě zasype lavina, tak jsem honem ráno utekl dolů a ... a naštěstí, všechno v pořádku. Takže spím tady.”:



Podle předchozích informací si Marek zvolil za cíl jít bez kyslíku a výškových Šerpů cestou Česenův pilíř.

Viz:

Marek Novotný v BC pod K2 čeká na lepší počasí

sth   [úpravy] 23:00 20.07.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 ...jediný horolezec, ... bez kyslíku...15:42:32 07.07.2018
...jsem tady jediný horolezec, co leze bez kyslíku...
Je tam i Kolouchová.
Tzn. že ta leze s kyslíkem?
VladaModpovědět 
 Re: ...jediný horolezec, ... bez kyslíku...23:10:46 08.07.2018
Kolouchová se kyslíkem netajila...jen psala, že ji mrzel - tak zřejmě i tentokrát to bude s ním nebo ne?
Tenhle Mára je menší vejtaha, žejo?:-)
Petraodpovědět 

 dobře ty07:46:58 09.07.2018
Marku, to dáš!
honzaodpovědět 
 Re: dobře ty14:12:50 10.07.2018
solo? 20 serpu po fixech? hhhmhm. Mno ok no...
xp13odpovědět 
  Re: dobře ty08:26:13 11.07.2018
Uděláš líp když se nebudeš veřejně projevovat.

Hodně štěstí všem na Čhogori!👍👍👍🙏🙏🙏
Michalodpovědět 
   Re: dobře ty10:19:04 16.07.2018
Co se tyce velkejch hor,s em starej solista. Takze:

"do C3, tam už na nás bude čekat Šerpa Malý Husajn se svými dvěma společníky a my se od nich dozvíme, jestli se jim podařilo zafixovat alespoň část cesty do C4, ted"

Cim dal vice solo....


Ale to zaspon ze to ejtezsi chcou jit jen ve trech a bez serpu....

xp13odpovědět 

 i za rypaly08:40:59 18.07.2018
hodne stesti!
xp13odpovědět 

 Foto dne:
Tomáškův lom - Centrální Stěna
Peťánek, 7B
 Databáze cest:
Všechny cesty (187956)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Severus 7C+ Chironico
Ziwui Ziwui 7b Adlitzgräben
Emporio 5b Kalymnos
Ligurritus 6b Rocca Di Perti
Schwarte 6a Kalymnos
Nově komentované:
Onde De Choc 7B Fontainebleau
Mařeny Vzdech 6+ Mařenka
Tříkrálová 6 Mařenka
Hrabě Vrtba 8+/9- Mařenka
Závodní Projekt 3 7B Popova Skála

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Dřevěná posilovací lišta-Nález | Dřevěná posilovací lišta-Ztráta | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Chata Rysy a Terry | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Re: Duplicita | Re: Jurčenko | Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: Jo | Re: Zavody | Re: Jo | Jo | Re: Zavody |

 Kde to vře:
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (26)
MČR v boulderingu (10)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)
MS v paralezení v Soulu, Jižní Korea: Franta Rys 7. (1)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)

 Nově v inzerci:
Malarone 250mg | nabídka bezplatné půjčky: rostislavsliva2@gmail.com | práce | Sportovkyni pro život | Dřevěná lišta- Panťak | Bunda na Bleším trhu | koupim karabiny | Stáří neni pro sraby | fedchenko glacier trek | Spolu lezení |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1557 
 50 dní v divočině 
 1075 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1394 
 Andrea 
 1118 
 Ashima 
 921 
 Barkley Marathon 
 940 
 B.I.G. - světové prvenství 
 1006 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 881 
 Gálfy - Horský život 
 838 
 Jak se staví ledovec 
 824 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1189 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 966 
 Lezci z Manína 
 1003 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 869 
 Operace Nos 
 991 
 Plamen nikdy nezhasne 
 875 
 Pohlednice z konce světa 
 1109 
 Pomíjivost ledu 
 854 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 885 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 893 
 Rhapsodia Corcontica 
 879 
 Sama 
 1039 
 Šampioni zlatého údolí 
 960 
 S lyžemi v oblacích 
 1139 
 Tenaya Traverse Challange 
 959 
 Tenkrát na východě 
 1137 
 Velká alpská silnice - 73 
 920 
 Za oponou velehor 
 1111 
 Zápasník Dee Dee 
 972 
 Životní výprava 
 997 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.