LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Horolezec nepadá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11150
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5818 lezců
1186869 cest
Nové přelezy:
L´Eterno P 7b
Jeron 7b
Entwash 8A
Wie Im Url 7C+
3éme Mill 8a
Il Piatto 8a
Wie Im Url 7C+
Jeef 7b
Entwash 8A
Spoonerism 8A+

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

31. MHFF

čtvrtek

smallTak nám začal Fesťák, klasika. První ze čtvrté desítky MHFF. Na náměstí je mraky lidí už teď, předpověď počasí vypadá výjimečně slibně, někdo byl lézt, většina lidí provozuje šoping, hledá kamarády a popíjí pivko. Začínáme vernisáží fotografií od Rákosky a po zahájení v kině představí Dina Štěrbová svou novou kihu.

I tento festival bude patřit mezi ty výjimečné, možná trhne rekord v návštěvnosti, ale i když je velká zima nebude pršet ani v pátek a dá se lézt. Joska Rakoncaj vystavil krásné velkoformátové fotografie z Himalájí a Dina Štěrbová měla poutavou přednášku o ženském lezení i o další práci a radosti při budování a udržování nemocnice v Himalájích.

Povedl se i výběr filmů pro první zahajovací večerní filmový blok. Diváky sice nejprve ohlušoval příliš hluboký zvuk, ale technici to po upozornní napravili. Vynikající francouzský snímek Petzl Rock trip Argentina přinesl reportáž z lezení v neskutečném údolí skal Buitrera Canyon a na monolitu Pietra Parada ze stepí Patagonie a režisér Vladimir Cellier símky opět bravurně propojil hudbou na všechny možné nástroje i humornými záběry na lezce a místní domorodce, mýtického kovboje si ve filmu zahrál Phillip Ribiere. V himalájské atmosféře nás kromě všudypřítomné zimy na chvíli příjemně naladil i krátký snímek Everest Base Camp Trek. Následoval film Sand land, který měl mimo bouldering zajímavý evoluční příběh a svižnější hudbu, bohužel zrovna opět duněla sálem až moc naplno, nebo není ve filmu úplně vyladěná když i komentáře k boulderům nebyly skoro slyšet, ale rozhodně se bylo na co dívat. Opět zajímavou podívanou nabídl snímek High Tension, který nám přiblížil události okolo střetu se šerpy na Everestu, během výstupu rychlolezců Ueli Stecka a Simone Moro.





Marťan   [úpravy] 17:26 28.08.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (187697)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ape Maya 7b Somplago
Traverse Grande Pucelle 4c Saint-Nizier-du-Moucherrotte
In Cervisiam Veritas 7 Dürnstein
Unbekannt 5 Dürnstein
Dornenriss 5 Dürnstein
Nově komentované:
Le Dos De L´elephant 6b+ Bavella
Jeef 7b Bavella
Jeef 7b Bavella
Hradní Spára Direkt 10- Holštejn
Olympiáda 10+/11- Súľov

 Nově v diskusi:
Staré lano/oplet | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh |

 Nové komentáře:
Re: Jurčenko | tvrďáci s tou klasifikací | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Zoufalství progresivistů | Re: come on baby... | Re: Cesta na S | Re: Cesta na S | Re: překlepy nevadí |

 Kde to vře:
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)
MČR v boulderingu (1)

 Nově v inzerci:
La Sportiva Miura 41 | Expediční péřovka Montura Himalaya 2.0 | postupové jištění | Scarpa F1, vel. mondo 300 | Prodám goretexovou bundu Revolution Race | lezečky | Skyhook | Lyže Francie leden 26 | Dvě bouldermatky zdarma | Dětské lezečky Simond |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1473 
 50 dní v divočině 
 1013 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1297 
 Andrea 
 1056 
 Ashima 
 865 
 Barkley Marathon 
 887 
 B.I.G. - světové prvenství 
 931 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 825 
 Gálfy - Horský život 
 779 
 Jak se staví ledovec 
 764 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1097 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 908 
 Lezci z Manína 
 927 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 825 
 Operace Nos 
 927 
 Plamen nikdy nezhasne 
 822 
 Pohlednice z konce světa 
 1053 
 Pomíjivost ledu 
 792 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 831 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 835 
 Rhapsodia Corcontica 
 819 
 Sama 
 986 
 Šampioni zlatého údolí 
 916 
 S lyžemi v oblacích 
 1064 
 Tenaya Traverse Challange 
 896 
 Tenkrát na východě 
 1066 
 Velká alpská silnice - 73 
 859 
 Za oponou velehor 
 1043 
 Zápasník Dee Dee 
 895 
 Životní výprava 
 930 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.