LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Achtung seil!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
5.Štípek 11769
6.Stribrny 11750
7.Širůčková 11728
Bouldry:
5.Stráník 10800
6.Pochman 10675
7.Jungling 10625
Hory:
8.Černý 5904
9.Zvonková 5717
10.Nešťák 5095

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5820 lezců
1187283 cest
Nové přelezy:
Brothers - 7b
Bar Mario 7b
Fuga Di Sa 7b
Bhudda’s E 7b+
Vocheso 7b
Schambala Xb
Akumulátor XIb
Orangotang 7c
Warbeast 8c
Boom Boom 7c+

Stěny
Zimní stadion Kopřivnice - Kopřivnice
Stěna Kopřivnice - Kopřivnice
KLAJDA - lezecké centrum Brno - Brno - Maloměřice

Prodejny
Rock Point Outlet Store - Praha 5 - Radotín
HUDYsport - Praha 7
Namche - Outdoor, Travel & Climbinig Center, s.r.o. - Praha 8

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Robyn Erbesfield Raboutou- 8b+ ve 45 letech

O tom, že věk v extrémním lezení nehraje žádnou roli, nás opět přesvědčila legendární lezkyně devadesátých let Američanka Robyn Erbesfield Raboutou.  Ve svých 45letech vylezla cestu "Bad Attitude" 8b+ v St. Antonin Noble Val ve Francii.

Američanka Robyn Erbesfield-Raboutou je čtyřnásobnou vítězkou Světového poháru (1992-1995). Stejně  jako na závodech byla počátkem devadesátých let nedostižitelná i na skalách. V roce 1992 vylezla své první 8a. O rok později ve francouzské oblasti Lourmarin přelezá jako první žena světa na onsight cestu "Overdose" 8a+. Zanedlouho se stává druhou ženou světa, která přelezá obtížnost 8b+, cestu "Silence"  v oblasti Troubat. Později přidává další 8b+ "Attention vos Regards" v St. Antonin. Poslední roky se věnuje svým dvou dětem - synovi Shawnovi (10 let) a dceře Brooke (7 let). Lezecké zkušenosti předává dál jako trenérka v Boulder Rock Clubu v Coloradu. Pod jejím vedením vyrostla lezecká esa jako Beth Rodden, Adam Stack nebo Emily Harrignton.
I když se Robyn stále udržuje ve výborné lezecké formě, od svých závodních let žádnou těžkou cestu  nezkoušela. To se rozhodla změnit minulý rok a do svého zimního tréninku v USA přidala podle jejích slov "seriozní" bouldering. Do Francie, kde celá rodina každoročně tráví léto, odjížděla Robyn s jasným cílem - "Bad Attitude" 8b+.


Robyn Raboutou

foto by Shawn Raboutou



Robyn Raboutou

foto by Shawn Raboutou


Autor cesty "Bad Attitude" je manžel Didier Raboutou. Díky zimnímu tréninku byla Robyn okamžitě schopna udělat všechny kroky. Na 10 dní rodina vyrazila do Rodellaru, kde Robyn dala na OS několik cest v obtížnosti 7c+, 8a. Po návratu ze Španělska se zaměřila pouze na svůj těžký projekt a  po dvou "nacvičovacích" dnech a po dvou "pokusovacích" dnech cestu vylezla.


Zdroje:
Climbing.com
Robyn Raboutou

Simona   [úpravy] 08:00 05.09.2008Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Rodinka09:19:11 05.09.2008
Slušná rodinka:-) měli asi místo chrastítek v peřínkách expresky.
Koriodpovědět 
 Re: Rodinka22:15:30 05.09.2008
Na tom nejni nic zvláštního.Moje malá je má v postýlce taky a je moooc spokojená :))) Asi nějaká deformace,u vás to snad neprobíhá stejně Kori?Neříkej žes vyměknul.
Radodpovědět 

 husta matka11:02:10 05.09.2008
..sme se tudlenc nemohli dohodnout co to je za hustou francouzskou matku co tak na pohodu vonsajti 7c+ v rodelarskych windousech. A vona to byla tajhlenc slavna umericanka, tak diky Lezci za ujasneni:)
Mascunofilodpovědět 

 forever young17:59:16 05.09.2008
Taky je od ní hezký, že tak hezky motivuje mladší kolegyně mamky, žejo Simíre.
JuraHodpovědět 

 Foto dne:
Schlaraffenland
One Piece, 11-
 Databáze cest:
Všechny cesty (187751)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Stenghel/Grill 6+ Pareti Del Sarca
Melinda 6a Coste Dell Anglone
La Piccola Piramide 6 Arco
Atatahuuu 6b+ Kalymnos
Schana Wana 6c Valpolicella
Nově komentované:
30 Metri 6a+ Noriglio
Peňasol 7 Kácov
Corda Senz'Anima 6b+ Bastionata Di Boragni
Bombolo 6b Parete Dimenticata
Chilli 9 Roviště

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Staré lano/oplet | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh |

 Nové komentáře:
Re: Inu | Re: Komunita horolezců výstup neuznává | Re: Inu | Re: Inu | Re: Inu | Re: Inu | Re: Jurčenko | tvrďáci s tou klasifikací | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Progresivní nálepkovač |

 Kde to vře:
MČR v boulderingu (6)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (1)

 Nově v inzerci:
Lezení, stěna Ústí | Pohovky La Sportiva | La Sportiva Miura 41 | Expediční péřovka Montura Himalaya 2.0 | postupové jištění | Scarpa F1, vel. mondo 300 | Prodám goretexovou bundu Revolution Race | lezečky | Skyhook | Lyže Francie leden 26 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1485 
 50 dní v divočině 
 1021 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1308 
 Andrea 
 1067 
 Ashima 
 875 
 Barkley Marathon 
 893 
 B.I.G. - světové prvenství 
 944 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 834 
 Gálfy - Horský život 
 792 
 Jak se staví ledovec 
 774 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1109 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 918 
 Lezci z Manína 
 940 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 833 
 Operace Nos 
 941 
 Plamen nikdy nezhasne 
 831 
 Pohlednice z konce světa 
 1060 
 Pomíjivost ledu 
 808 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 839 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 846 
 Rhapsodia Corcontica 
 837 
 Sama 
 992 
 Šampioni zlatého údolí 
 924 
 S lyžemi v oblacích 
 1073 
 Tenaya Traverse Challange 
 911 
 Tenkrát na východě 
 1076 
 Velká alpská silnice - 73 
 868 
 Za oponou velehor 
 1053 
 Zápasník Dee Dee 
 907 
 Životní výprava 
 942 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.