LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11150
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5820 lezců
1187064 cest
Nové přelezy:
Warbeast 8c
Boom Boom 7c+
Finanziere 7b+
Chilli 9
Stay As Yo 8c
Droga 7b
Tobogán 7C
Ostravský 7C
Bořek Stav 7C
Mandragora 8A

Stěny
Hotel Praha - Broumov - Broumov
TJ vodní sporty - Loděnice - Litovel
Cakle - Ústí nad Orlicí

Prodejny
Green sport - Brno
bart´s port - Praha 2
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Letní lezecký tábor Ždárské vrchy

29.7. - 12.8.2006

Ono se to řekne: "Napiš článek o táboře!, jenže mně z toho pořád vychází slohový úkol nejméně na šest stran. A kdo by to četl! Nejsme oddíl čtenářský, ale lezecký. No né! Takže něco málo napíšu, zbytek hledejte v popisech k fotečkám a že jich tento rok máme.No hafooo-moc!

V měsíci srpnu pořádal náš oddíl HK Pálavský věšák, Orel Břeclav v pořadí již druhý lezecký tábor pro naše a nejen naše lezecké mládí. Tábor se uskutečnil v překrásném prostředí žďárských vrchů.  Zúčastnili se i děti z jiných oddílů  a míst naší republiky a dokonce i ze zahraničí.





Počasí nám zrovna moc nepřálo! Těch nejupršenějších čtrnáct dní, které byli za celé prázdniny,  sužovaly  naše táborové radovánky. Ne, že by to byla nějaká pohroma, ale pro naše účely dosti nepohodlné a nevyhovující.  A  z  lezeckého  tábora  se  málem  stal  tábor vodácký. Když nám přes tábor teklo několik potůčků a říček a děti i dospělí museli brodit a hledat nejschůdnější cestičku, kamkoliv. Odolali jsme! Lezci jsou lezci!





I v dobách nepohody. A že jich bylo - jsme neupadali do nečinnosti.  Hráli se hry, probírala se teorie - zdravověda, uzly, materiál apod.- a stihli jsme i k táboru neodmyslitelně patřící táboráčky, u kterých se opékali buřtíky, zpívalo a tancovalo se a řádilo tak, jak to u táborových táboráků bývá.





Byl to ale lezecký tábor, tak se především lezlo a lezlo a lezlo. Lezecké terény v okolí - Drátník, Čtyři palice, Pasecká skála, Milovské perníčky - se přímo vybízeli k využití dovedností a poznatků, které jsme dětičkám sypali do hlaviček za dlouhých upršených dní i večerů. A ony je přimo ukázkově uplatňovali!  Celkově byli dětičky (tedy většinou už tvrdě pubertální mládež) skvělé. Drželi partu, pomáhali si a dokázali skousnout i věci, které jim zrovinka nevoněli. A tím jsem samozřejmě nemyslel kuchyň!  Kuchař vařil skvěle!





Takže abych to už neprotahoval, tábor byl skvělý, úžasný, jedinečný ?.    Děkuji moc všem vedoucím i lidičkám, kteří  nám jakýmkoliv způsobem pomohli. Dík!








Doufám, že si to zase za rok všichni rádi zopakujem. Páček, schledáček!

Stano  Gajdoš  (vedoucí tábora)

Stano Gajdoš   [úpravy] 11:13 20.10.2006Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Gramatika12:19:07 20.10.2006
Navrhuji do táborové výuky napříště zařadit shodu podmětu s přísudkem. Možná by se táboroví velitelé a reportéři lecos naučili. Jinak počin pro děcka hezký.

Tomas
tomasodpovědět 
 Re: Gramatika12:36:58 20.10.2006
.....leccos naučili
Jardaodpovědět 
  Re: Gramatika15:30:42 20.10.2006
reknu ti to asi takhle: autor je slovak tak bud rad ze to neni cele ve slovenstine...
ondraodpovědět 
   Re: Gramatika20:37:26 20.10.2006
Stano je Slovák takže na pravopisné chybičky má právo!!!!
Veronikaodpovědět 

 Klobouk dolů...16:21:10 20.10.2006
Klobouk dolů...
Je pěkné, že se ještě najdou tací co neváhají dělat věci jen tak pro ostatní.
Většina toho není schopná a jen přihlouple remcá ... To nestojí ani práci ani čas ... 
Davidodpovědět 

 Děckasemaj20:22:15 20.10.2006
Z poslední fotky to vypadá , že děcka měli i lekci plavání. Jinak věřím, že to musleo bejt fajn, hned bych na takovej tábor jel bejt mladší.
JirkaSodpovědět 
 Re: Děckasemaj20:54:09 20.10.2006
Pěkný, pěkný. A v krásným místě.
Nikdo nespadl ani se neutopil, co si víc přát.
dagodpovědět 

 Foto dne:
Schlaraffenland
Thor´s Hammer, 10-
 Databáze cest:
Všechny cesty (187724)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Etsi Gia Arhi 5c Droushia/Ineia
Se Mia H Dio 5b Droushia/Ineia
Love Me Tender Direct 6A+ Cresciano
Hell Rider 7a Leonidio
Tobogán 7C Rusava
Nově komentované:
Chilli 9 Roviště
Chilli 9 Roviště
Vrtinel Rož 6c Črni Kal
Jeef 7b Bavella
Charlie Brown - Grill. Var. 7 Pian Della Paia

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Staré lano/oplet | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh |

 Nové komentáře:
Re: Inu | Re: Inu | Re: Inu | Re: Jurčenko | tvrďáci s tou klasifikací | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Zoufalství progresivistů | Re: come on baby... |

 Kde to vře:
MČR v boulderingu (4)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)

 Nově v inzerci:
Lezení, stěna Ústí | Pohovky La Sportiva | La Sportiva Miura 41 | Expediční péřovka Montura Himalaya 2.0 | postupové jištění | Scarpa F1, vel. mondo 300 | Prodám goretexovou bundu Revolution Race | lezečky | Skyhook | Lyže Francie leden 26 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1477 
 50 dní v divočině 
 1017 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1302 
 Andrea 
 1058 
 Ashima 
 870 
 Barkley Marathon 
 888 
 B.I.G. - světové prvenství 
 936 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 827 
 Gálfy - Horský život 
 786 
 Jak se staví ledovec 
 770 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1102 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 912 
 Lezci z Manína 
 933 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 828 
 Operace Nos 
 935 
 Plamen nikdy nezhasne 
 828 
 Pohlednice z konce světa 
 1058 
 Pomíjivost ledu 
 800 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 837 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 840 
 Rhapsodia Corcontica 
 827 
 Sama 
 988 
 Šampioni zlatého údolí 
 919 
 S lyžemi v oblacích 
 1068 
 Tenaya Traverse Challange 
 903 
 Tenkrát na východě 
 1071 
 Velká alpská silnice - 73 
 863 
 Za oponou velehor 
 1048 
 Zápasník Dee Dee 
 900 
 Životní výprava 
 933 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.