LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Nedělej krok, ze kterého se nemůžeš vrátit.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11150
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5818 lezců
1186912 cest
Nové přelezy:
Bertoli 7b+
Jeron 7b
Celerino A 7b
Orangotang 7c
Orangotang 7c
Huriccane 7c
L´Eterno P 7b
Jeron 7b
Entwash 8A
Wie Im Url 7C+

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Rock 'n' Wall - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

MFA Praha Smíchov 2015 - nedělní report

V neděli vyvrcholil jeden z nejúspěšnějších ročníků MFA

smSlovní spojení „listopadové nedělní ráno“ v nás evokuje ospalou, ponurou podzimní náladu. Je to přesně čas, kdy je potřeba to rozsvítit a nakopnout se po zbytek dne. A takový Mára Holeček – nejvýraznější domácí osobnost současného alpinismu – je skvělý nakopávač.

S humorem a nadsázkou povyprávěl o jeho lásce z posledních let, kterou je jihozápadní stěna Gasherbrumu I a další vábivé vrcholy. Nechyběla samozřejmě ani zmínka o té úplně největší lásce - dcerce Viktorce.

A program se rozjel jako po másle – na pódium přišel Honza „Tráva“ Trávníček za doprovodu jeho partnerky Miri Jirkové a kluků z Betonski Teamu, aby povyprávěli o letošní expedici „Manaslu na máslu“, při které dali přednost zachráně lidského života před vábením vrcholu. Sklidili zasloužený respekt a potlesk!

Krátce po poledni diváky napumpoval adrenalinem první blok těch nejlepších filmů sezóny – European Outdoor Film Tour.

České sportovní lezení je díky Adamovi na absolutní špičce a přesně tam, jak ve svých přednáškách prezentovali, směřují i dvě velké naděje – Markéta Janošová a Eliška Adamovská.

Vyběhnout na skialpových lyžích osmitisícovku a ještě ten samý den ji sjet na lyžích? Ano, je to možné a i tací blázni v dobrém slova smyslu žijí mezi námi. Není jich mnoho na světě a jednoho zástupce velmi úzké skupiny těch nejlepších extrémních skialpinistů najdeme v sousedním Polsku. Andrzej Bargiel proměnil plátno v bránu do světa těch nejšílenějších výkonů na lyžích, jaké lidstvo pamatuje.

Černý kůň zahraničních hvězd se rozjel v pořádném tempu! Držitel ocenění Zlatý cepín a přední postava nesmírně silné slovinské generace Luka Lindič povyprávěl o svých splněných snech. Jsou jimi extrémní cesty v nejvyšších stěnách v Himálaji a Karakoramu. Běžný smrtelník si takové sny může nechat zdát, Luka je žije a diváky do nich nechal nahlédnout. Další hřeb letošního ročníku!

A pak přišlo finále – Adam Ondra. Skromný kluk, který svými kousky na skalách i při závodech nenechává nikoho na pochybách, že je nejlepším lezcem, přišel skvěle naladěn. Aby také ne, vždyť týden před festivalem vybojoval celkové prvenství v SP v lezení na obtížnost. Adam dokázal svou vášen pro lezení promítnout i do přednášky, která se stala tou nejkrásnější tečkou za 12. ročníkem MFA.

Cenu Johanna Stüdla za nejlepší přednášku si (již po několikáté) odnesl Mára Holeček.



















Adam Ondra


Foto: Jakub Müller Milisphoto.eu., Jan Ticháček Jantichacek.com.

Více viz: www.festivalalpinismu.cz.

Dan Polman   [úpravy] 06:59 23.11.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (187707)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Dundecannesu Chi 6c+ Rocca Di Perti
Celerino Asasino 7b Taormina
Via Dei Pompieri 7b Taormina
Orangotango Mutilato 7c Taormina
Capitan Uncino 5b Rocca Di Perti
Nově komentované:
Charlie Brown - Grill. Var. 7 Pian Della Paia
Duchessa 5c+ Parete Dimenticata
Duchessa 5c+ Parete Dimenticata
Le Dos De L´elephant 6b+ Bavella
Jeef 7b Bavella

 Nově v diskusi:
Staré lano/oplet | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh |

 Nové komentáře:
Re: Inu | Re: Jurčenko | tvrďáci s tou klasifikací | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Zoufalství progresivistů | Re: come on baby... | Re: Cesta na S | Re: Cesta na S |

 Kde to vře:
MČR v boulderingu (2)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)

 Nově v inzerci:
La Sportiva Miura 41 | Expediční péřovka Montura Himalaya 2.0 | postupové jištění | Scarpa F1, vel. mondo 300 | Prodám goretexovou bundu Revolution Race | lezečky | Skyhook | Lyže Francie leden 26 | Dvě bouldermatky zdarma | Dětské lezečky Simond |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1473 
 50 dní v divočině 
 1014 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1297 
 Andrea 
 1058 
 Ashima 
 866 
 Barkley Marathon 
 887 
 B.I.G. - světové prvenství 
 932 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 825 
 Gálfy - Horský život 
 781 
 Jak se staví ledovec 
 766 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1098 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 908 
 Lezci z Manína 
 927 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 825 
 Operace Nos 
 927 
 Plamen nikdy nezhasne 
 824 
 Pohlednice z konce světa 
 1054 
 Pomíjivost ledu 
 792 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 834 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 836 
 Rhapsodia Corcontica 
 820 
 Sama 
 987 
 Šampioni zlatého údolí 
 918 
 S lyžemi v oblacích 
 1064 
 Tenaya Traverse Challange 
 897 
 Tenkrát na východě 
 1066 
 Velká alpská silnice - 73 
 861 
 Za oponou velehor 
 1043 
 Zápasník Dee Dee 
 895 
 Životní výprava 
 930 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.