Edita Vopatová dává 8b+/8c, letoní nejlepí výkon
Edita Vopatová vylezla Tres Suprises 8b+/8c, Otinar v Andalusii. Edita je jedničkou v enském ebříčku na Lezci, a tuhle cestu, která bude nejtěím jejím a asi i vůbec českým enským výkonem posledního roku, si jetě nezapsala, ale upozornil na to boulder.cz v přelezech týdne.
Podívejte se na video z přelezu Tres Suprises 8b+/8c, Otinar, Jaén, Andalusie, panělsko:
Edita studuje v andaluském městě Jaén a krom skalního lezení si na jihu panělska na podzim i zazávodila. Jak píe v posledním článku na svém blogu, v říjnu na bouldrových závodech Andalucia Cup v Malaze vyhrála.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.