Adidas Rockstars 2017: mezi elitou světa Martin Stráník 19.
bouldering
Martin Stráník skončil dnes 19. v semifinále Adidas Rockstars 2017 - bouldrových závodů světové lezecké elity v německém Stuttgartu. Ve finále vyhráli Japonec Tomoa
Narasaki a Američanka Alex Puccio.
Martinovi se v semifinále nepodařilo dát ani jeden top, dal 2 zóny. Do večerního finále se tak nedostal. V páteční kvalifikaci postoupil ze 13. místa.
Zpráva z pátku 15.9.:
Martin Stráník postoupil dnes z kvalifikace Adidas Rockstars 2017 - bouldrových závodů světové lezecké elity v německém Stuttgartu do zítřejího semifinále ze 13. místa.
"Máme po kvalifikaci. Krásný dynamický bouldery, lezl jsem u konce take podmínka nebyla ideální, ale i tak se mi povedlo vylézt vechny 4 bouldery. Největí problém dělala oblina v silové trojce a skok ve čtvrtém boulderu. Zítra to bude super, určitě stojí za to koukat," napsal nám k tomu Martin.
Adidas Rockstars 2017 (foto Katka Stráník)
Adidas Rockstars 2017: Martin Stráník (foto Katka Stráník)
Zpráva ze čtvrtku:
Martin Stráník bude reprezentovat Česko na dalím ročníku Adidas Rockstars 2017 - bouldrových závodech světové lezecké elity v kombinaci s koncertem ivé muziky, které jsou od zítřka do soboty 16.9. v německém Stuttgartu.
"Těím se tam, bouldery a atmosféra závodu vypadá skvěle," napsal nám před závodem Martin Stráník. Mezi pozvanými jsou boulderisti světové pičky jako např. Korejec Jongwon Chon nebo Britka Shauna Coxsey. Za Slovensko je pozván Tomá Greksák.
Finále závodů mívá neobvyklý formát vyřazovacího duelu.
Do haje s celym adidasem..tohle neni vubec dobře e se tahle firma nacpala mezi lezce.a u vubec neni v pohodě e si to lezci,pardon pseudolezci kupujou a podporujou..jen nazor.
Jo, je to nechutný, e se lidi jako Wolfgang Guellich, bratrové Hubeři, Beat Kammerlander, Sasha DiGiulian a ostatní nechali zatáhnout do tří pruhů. A čtvrt století let poté si na to musíme zanadávat....
Do haje s celym adidasem.Tohle svinsto mezi lezeckou komunitu nepatři..nechapu jak si to muou lezci,pardon pseudolezci pořidit a dat za tohle sve těce vydělane penize.Pravda kdy to někomu kdo nema co na sebe daji zadara..no ale i tak.jen nazor;)
No kdyby lezecké firmy, měli ít z toho co si český lezec si koupí, tak by dávno li do řiti.
Jetě nedávno v diskuzí se nadávalo, jak můe lezec lozit oblečen do pěkných lezeckých hadrů.No a teď ti samý de...é, nadávají, e velká firma skoupila, malé firmy.A jinak závěrem lezení není pupkem světa..
Tak do finále se Martin bohuel nepodívá. Ten by potřeboval brutálně silový stiskový bouldery. Tam je schopnej porazit kohokoliv a pro změnu Japonci nebo Chon se na síle často nechytaj. Jak dojde na "intuitivní" lezení, tam jsou Japonci nebo Chon straně silní. Taky na slabech Japonci umí a parkourech.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.