V minulých dnech jistě příznivci himalájského horolezectví zaznamenali zprávu o úspěchu skupiny českých horolezců na krajně obtíné osmitisícové hoře Nanga Parbat v západní části Himalájí.
Výstup estice horolezců na vrchol je bezesporu skvělý počin, u jen vzhledem k tomu, e historie doposud znala pouze pětici Čechů, co kdy stanuli na hlavním vrcholu. Tuto skupinku legend (J. Rakoncaj., J. Neerka, R.Jaro, M.Holeček a Z. Hrubý) doplnila chronologicky estice P. Kořínek, P.Bém, R. Groh, , T. Kučera, P. Burda a L. Dubský. Vichni nováčci stanuli na vrcholu ve výce 8126 m v pátek 20.7. dopoledne mezi 9:30-11:45 h tamního času. První jmenovaná trojice úspěných horolezců vyrazila k vrcholu kolem půlnoci z tábora C5 (7400 m) a druhá trojice vyrazila k vrcholu ji 19.7. kolem 17:20 h, ovem z niího tábora C4 (7120 m). Přiblině kolem 3. h ranní se skupinky spojily a spolupracovaly a k vrcholu.
Přestoe se jedná o úspěch, je třeba zmínit některé aspekty celé akce, ke kterým veřejnost ádá vysvětlení.
1) Promo celé akce slibovalo pokus o unikátní kombinaci zlezení Nangy po dvou paralelních liniích- Kinshoferovou cestou a prvovýstup spojený s prostoupením Mummeryho pilíře ve středu Diamírské stěny. Proč byla druhá, náročnějí, část nesplněna?
2) Promo akce hovořící o účastnících expedice zmiňuje sedm horolezců a jednoho dokumentaristu. Jak je mnoné, e v expedici nakonec působilo hned devět horolezců včetně kontroverzní osoby Pavla Béma?
Add.1) Cesta přes Mummeryho pilíř k vrcholu Nanga Parbat zůstává i nadále nepokořenou výzvou. V prvoplánech naí expedice se skutečně skupina Pavel Kořínek, Jiří Domanský, Leo Husták a Jiří Janák chtěla o prvovýstup minimálně pokusit, leč řada okolností je ve finále k tomuto pokusu ani nepustila. K těmto okolnostem lze řadit následující. Kvůli zranění zad Pavla Kořínka z počátku expedice dolo k rozdrobení týmu z hlediska aklimatizačních výstupů. Bohuel nejen nerovnoměrná aklimatizace, ale té značné individuální rozdíly v délce přivykání na nadmořskou výku způsobilo postupné rozdílné vyčerpávání fyzického fondu jednotlivých horolezců. Prvotní plán aklimatizace v Kinshoferově cestě a následný pokus o Mummeryho pilíř ve finále vyústil o pouhý boj o vrchol na Kinshoferově cestě společně s dalími členy expedice. Nanga představuje skutečně nelidskou dřinu a nečekané zranění ruky Jirky Janáka, neustupující bronchitida Leoe Hustáka a Jirky Domanského postupem času nedávala naději, e by se někdo připojil k dobře aklimatizovanému Pavlovi Kořínkovi k pokusu v Mummeryho pilíři. Pavel Kořínek nakonec vystoupil na vrchol jako jediný z čtveřice určené pro prvovýstup, leč musel vzít za vděk i tak krajně obtínou Kinshoferovou cestou.
Add. 2) V počátku plánování akce bylo skutečně pouze sedm horolezců plus dokumentarista. Sestava v tomto počtu byla stálá prakticky od prosince loňského roku do března roku letoního, kdy jsme se dozvěděli o zájmu o stejnou horu ze strany Radoslava Groha a Pavla Béma. Ti navíc povýili svoje ambice na Nanze o touhu sjet z vrcholu na lyích. Jednání se sponzory a dalími partnery ji ovem v této době byly v pokročilém stádiu a navýení počtu účastníků by situaci komplikovalo, mnoství vybavení rozmělňovalo apod. Dvojice lyařů navíc z nejrůznějích osobních důvodů nestála o mediální zviditelnění ani o participaci na sponzorském pozlátku, a proto jsme oběma přislíbili maximální kooperaci v rámci snahy vylézt na Nangu s tím, e nebudou vedeni jako oficiální členové expedice. Obě strany s tímto souhlasily a takto jsme i do Pákistánu odjíděli. Pro uetření nákladů a ulehčení formalit jsme ve finále navíc zkoordinovali harmonogram letenek a dalí dopravy pod horu. I kdy plán aklimatizace expedice byl trochu jiný, ne v případě Pavla a Radka, pro finále jsme síly spojili a k vrcholu kráčeli jako jedna národní výprava. Nikdo nemohl předem vědět, jak to bude celé vypadat a probíhat, ale poté, co kluci zejména kvůli ne/bezpečnosti vzdali variantu s lyemi, byla logicky velmi pravděpodobná varianta spojení do větí, údernějí a silnějí skupiny, co se ve finále stalo. Pavel i Radek byli pro tým velkou posilou a i díky nim můeme hovořit o mimořádně úspěné expedici a nebylo moné je po úspěném výstupu ignorovat i v mediální prezentaci, původně zamýlené jen pro původní sedmičlennou expedici.
Nějak netuím, proč se snaíte "veřejnosti" nějak vysvětlovat, nebo obhajovat účast Pavla B. na výpravě. Co má Nanga Parbat, nebo jiné hory společného s jeho působením v politice? Lezení se aktivně a docela úspěně věnuje u od 80-tých let.
Já to mám opačně: Béma kvůli jeho pochybnému působení v politice nepovauji za horolezce, take mě nezajímá, co vylezl a tedy ani to, proč ho předem neprezentovali. Ale chápu snahu ostatních členů "obhájit se"...i kdy tam vlastně přiznávají, e se s ním bratříčkovali kůvli prachům :-)...logické, ale trochu neastně podané.
A z čeho jste kluci přili na to, e účast Pavla Béma obhajují kvůli působení v politice? Otázka přece zněla takhle: "Promo akce hovořící o účastnících expedice zmiňuje sedm horolezců a jednoho dokumentaristu. Jak je mnoné, e v expedici nakonec působilo hned devět horolezců včetně kontroverzní osoby Pavla Béma?" To znamená, e obhajují oba přibyví členy expedice a pokud vím, tak Radoslav Groh za sebou ádné kontroverzní působení v politice nemá. Husy zakejhaly? ;)
Proč obhajují přítomnost dvou přibyvích členů-nečlenů dokáu pochopit - původně mezi účastníky nefigurovali.
asi proto, e se na Béma ptá víc lidí. Pan Groh toho tolik nenakradl, take jeho přítomnost není tak zajímavá :-) Asi Bém něco lehce zacvakal, ale na takovouhle akci musí být předevím nadupanej horolezec, ne sponzor. Gratulace vem!!!
jako, článek oceňuju, NIKOHO NEOČERNUJE, NIKOMU NESTRANÍ, JEN VYSVĚTLUJE A DÁVÁ VE NA PRAVOU MÍRU, CO NENÍ ZVYKEM!!! Gratulace vem,i Bémovi, Mummery počká :-)
To je sila ...politik=zlodej...hosi hosi kam jsme to dopracovali od listopadu 89...jen by si kazdej lezoun dneska mel uvedomit ze bez ty politiky by mohl na sve cestovani po svete zapomenout...leda tak na bumazku do SSSR ...ale to by zas musel aspon kamaradit s UV KSC...:-)
je mi celkem umák, jestli jim bém něco zaplatil, pokud ano, tak si to kluci myslím zaslouili, za to do čeho se vrhli. A ten výsledke je famozní, take pokud Bém něco platil, tak by se mu mělo spí poděkovat, e klukům, co mají patrně mnozí hluboko do kapsy, pomohl se k nanze vydat. Aspon ty miliardy nesyslí, jestli to tak bylo :-)
Pokud Bém komukoliv něco platil, tak jsi to platil hlavně i ty a ostatní čtenáři Lezce mj. Trochu o tom tuím. Poplakej si v ústraní pod Bémovým plakátem a a ho potká osobně, tak se ho zeptej, kde si na to ve vydělal a jak. A to rozhodně nejsem nepřející, jen nejsem vypatlaný dutohlav a volič nejen Béma, ale ani Kobliháře.
V textu se dle mého nejedná o nějaké ospravedlnování, nýbr o vysvětlení proč se nesplnilo prakticky nesplnitelné (Mummery rib) a kde se tam vzal Bém, přestoe se o něm před expedicí nikde nikdo nezminoval, naopak z mého pohledu chválihodná upřímnost. A Bém na magistrátu a na Nanze jsou dva světy
článek mile potěil, s řadou kamarádů jsme se na tohle téma bavil (Bém a Mummery) a ted aspon víme jak to bylo. Nic proti ničemu ale skutečně díky za vysvětlení, přestoe jste nemuseli, článku věřím a jak tu někdo píe, tady musí být Bém hlavně
pičkovej horolezec ne sponzor!
Jako výkon to určitě je, ale je to dost podobný jako vylézt těkou cestu z mágem. Prostě se není čím chlubit.
Horolezec by měl mít hlavně nějakou morálku a pokud si pomůu k výkonu kradenými penězi, tak se fakt není čím chlubit.
ty krávo, jako vylízt Nangu je masakr největí, kdo tohle zpochybnuje, tak by si to měl zkusit. Skály jsou uplně jinej sport. Ten článek není o morálce, Bémič je superhorolezec, zbytek jeho osobnosti je něco jinýho. Asi byl i dost platnej a je spí hezký e se to ve napsalo tahle na rovinu
Kdyz vis ze je Pavel zlodej, tak bys to mel ohlasit, jinak tajis trestnej cin....vis to?:-)
Kurva ceska zavist je priserna...
Ty bys delal loupeznika s primatorskym platem jo?
chacha...
Jetě mi není jasné, jak víte, e si Pavel Bém nakradl miliardy? Byl vyetřován, obalován, nebo dokonce odsouzen? Nějak si nevzpomínám. Druhá věc je, e jsou nejspí oprávněně kritizovány pro nehospodárnost řady akcí na praském magistrátu z jeho éry, ale pokud vím, tak jsou zpochybňovány předevím jeho politickými protivníky a "investigativními" novináři. Spoustu peněz proustruje nesmyslně prakticky vdy kadá politická garnitura, která je zrovna u moci, ale větinou to vdy vyumí do ztracena. Pokud se ohlédneme do minulosti, tak který praský primátor byl skvělý?
Teď máme v Praze Krndu a to je dílo...
Aha Petře :)
A co třeba kauza Veolia a čistička odpadních vod? To si také vymysleli investigativními novináři? Mám vzpomínat a hledat dalí kauzy? Já toho (v porovnání s větinovým voličem) zase tolik nezapomínám...
Kolik si nakradl mě nezajímá. Spíe mě zajímá o kolik okradl NÁS.
Krnda je vesmírná. Hudeček byl ubrečený tragéd. Svoboda se mi zdál jako sluný člověk (ač ODS nesnáím), ale nic pozitivního neprosadil. O Němcovi nemluvím. Kasla jsem měl rád (také ho brzy dostali pryč) a Koukal se v porovnání s větinou svých nástupců ji nejeví tak hrozně...
Bém je známý koksař a z..... (stejně jako Hrubý např.), ale do diskuze o lezení to nepatří, s tím souhlasím...
vcelku váná obvinění, na to, e píe e do diskuse sem to nepatří. tak jsi si to mohl odpustit a nedělat tady ze sebe ovci, který kritický mylení nic neříká...
Pepane on te nekdo vokrad jo? Se smeju dycky nad temahle plkama....tak proc si je tam lidi posilaj ve volbach? No a pokud vsici kradnu....a ty to pepane vis lip jak to udelat aby vsem litali peceny holuby do tlam a mohli si jezdit na vejlety, tak kandiduj, ne?:-))
to je Petře úplně jasné, psali to toti v novinách a kadej to o něm ví.
den co den mě znovu a znovu překvapuje, jak mnoho lidí, bez rozdílu vzdělání, stáří, sociální situace etc., není schopno extrapolace vlastní zkuenosti. tedy kadý něčemu nějak rozumíme, něčím se třeba ivíme nebo se o něco dlouhodobě zajímáme. a kdy je v "novinách"(televizi, rádiu, na internetech etc.) měco o tom naem oboru, jsou to valnou větinou děsné kydy, kdy je kombinována nedostatečná píle redaktora s jeho ignorací, okořeněná zmatkováním editora a zamotané zaměřením a orientací listu a společenské poptávce, a někdy je to dochuceno velmi patným překladem původního zdroje. no a pak tenhle člověk, co velmi správně pozná pitomosti psané o oboru kterému rozumí, bere zprávy z oborů, kterým nerozumí, úplně doslova a nekriticky, jako zjevené slovo bói.
Takovej Jánoík, akorát nebral bohatým, ale obyčejným lidem. A dával horolezcům. Výkon to je, ale s prachama by na to samý mělo hafo lidí. Akorát maj morálku, tak se tam nedostanou protoe nemaj love..
tak to je děsná hovadina, jen maj prostě jiný priority, ne e by neměli peníze. Nemyslím si e by zrovna na Nangu jezdilo nějak víc lidí, kdyby ta akce stála třeba 30tisíc. Co vím, ta tihle kluci, kromě Béma, moc peněz nemaj, přesto je to pro ně taková srdcovka, e si třeba pujčej, pak několik let makaj, splácej, ale jedou tam, tohle je třeba taky ocenit. Ne si kupovat auto, iphone apod....
To, e ti lidé nemaj prachy, není větinově způsobeno tím, e by měli morálku, ale tím, e se nedostali k lizu. Morálku prokáe ten kdo odolá pokuení. Nikoliv ten, kdo jen tiskne průvodce na firemní tiskárně, zatímco papalái nahoře kradou ve velkým.
...ze lidi nemaj penize pac se nedostali k lizu...honzo honzo...ja dyckinky koukam na ty nakupni kose v shopech ...pretejkaj...tak jak to ze nemaj penize? Aut je vic a vic ze asi prestanu pouzivat dalnice, pac kazdej jede jako kokot...dyk to ma kotoucovky, 4erbegy a jsem "nesmrtelnej" ne?:-))
Papalasi kradou...hm, vokradate se sami, tim co si volite...a posledni volby...bude lip pirati a pod to jasne dokazujou.
Bez tech "papalasu" nahore by sis treba ani nenacepoval plnou nadrz kdyz chces jet na sutry, vis? O hranicich co uz nejsou nemluve
kluci si hrábli, dali vrchol a přeili - to je megaúspěch. Vechno ostatní je nepodstatný. Choděj normálně do háku a prachy berou z velké části z úspor. Úspěch je vdy kombinací zkuenosti, odolnosti, vytrvalosti, počasí, podmínek a těstí. Chápu článek, e chtějí vysvětlit co a jak bylo. ale to nic nemění na tom, e zaslouí obdiv.
jak o to řekl jeden Lezec na fesáku při otázce co si o něm myslí. On jetě nesedí?
A vy tady píete e je to úspěch. Úspěch je, e se zaslouil na okrádání třeba postiených a důchodcu. Co jiného je kráde peněz ze státního. Kdo se jej účastní jako např. i on tak mu patří nálepka zloděje invalidu, postiených a nemouhoucích.
Běte si okrást na ulici třeba vozíčkáře s vánou demencí.
e vá není hanba co ho obhajujete.
nikdo nikoho neobhajuje, jenom si tu někteří nehrajou na soudce a hodnotí to, co objektivně hodnotit jde, a to je prezentovaný sportovní výkon. Dobře, jeden soud přeci: jsi trumbera a aby jsi věci chápal, tak si je potřebuje zjednoduit a svět je hned černobílejí.
tak to si přesně vystihl...
kdy vrah co zabil lidi vyleze na K2 tak se nebude dívat na charakter člověka? (Jaký je rozdíl okrást postieného co měl dostat peníze ze státu a ten mu je nedá, kvůli lidem jako je On). Nechá je trpět v poniujících podmínkách a nebo na jeho léčbu se skládáme. Viz nedávno maminka rodiny s rakovinou co pojiovna (stát) ji nechtěl proplatit lepí léčbu. Pohodička? Spí se ti dobře v obhajobě tohodle hnoje?
Ok, je to super lezec :D
A teď z jiného soudku. Dej mlaďochům peníze z rozkrádaček ze státu a dejme tomu e budou mít monost lézt na 8K hory. Co myslí? Bude to opakování, nebo vylezou nové směry. Mára Holeček to popsal dobře - těm "dravcům" to za to teď nestojí. Peníze vs lezní. To je celé.
Ale chápu i Mára je jednoduchej. Nebo oslava Jaro. Vylezl na K2 woooou. Ví vůbec e na K2 udělal v roce 1984 (pletené ponoky) prvovýstup sir Joseph? _:D Ty "chytrej".
tak podruhý, nikdo nikoho neobhajuje, jak tady podsouvá. Výe je to napsaný a stačí jen málo - a to prosté porozumění textu. Demagogický příměry k vrahovi na K2, snad nemá ani cenu komentovat... Jak pomáhá teda ty? Kdy se tě osudy nemocnejch a postienejch takhle dotýkaj? Upřel jsi si zájezd na lezení a poslal místo tho peníze potřebnejm, nebo se jedná o falenej soucit a dojímání se sám nad sebou, jak to obvykle je? A díky za horodějepis, ale řekni mi spí něco co nevím, a je to aspoň trochu přínosný.
Dějepis je potřeba, pak nebude stát na místě a opakovat věci dokola. Od toho je lezení - překonávají se dalí monosti a pořád se je kam posouvat.
Příměr? Ano je to na názoru, tak si nech svůj a tleskej tomu odpadu.
Ano, obětoval jsem jak volno tak peníze na postiené. Křivárny ze státního neprovádím. Co tam má dál? :D
Něco jako e je to moc patné přirovnání? Je jedno jestli to ukradl postienému na vozíčku na ulici jako poslední zlodějíček, nebo ty prachy kradl ve státní kase. Ač tak či tak se pak na ti lidi nedostane. Pořád nic? Váně kdo krade ze státního neokrádá postiené, staré, nemocné? Ne? opravdu? A na co myslí e peníze vydá? Jen na opravu silnic? Kdo má ty peníze dostat? Sjezdovka, sporotovci? Nebo snad ti nahoře co je pořád opakuji do kola. Trochu morálka kámo. Teda jestli ti to něco říká.
Ale jak jsem psal dřív. Můe dál tleskat zloději, teda pardon Kolibříkovi... Blicí smajlík.
Muze ty prahy davat do toho co ho bavi a jde mu to. Tady se hodnoti lezeckej výkon a ten je vynikajci. Byl na K2 , Everestu, Manaslu ma seven summits...a co ja vim jeste. Myslim ze pro vetsinu lezcu je to vzor. Tak vo co jako jde
nikdo netvrdí e to není dobrý výkon, ale mít zrovna Béma za vzor? To u je fakt umpa. Ale ve státě kde se fízlové fotí s Kájínkem se u ničemu nedivim.
Větinová lezecká veřejnost je banda asociálů lemplů a vychcánků kalajících na jakákoliv pravidla.A vdycky to tak bylo.A proč mezi nima bylo tolik vysokokoláků? Aby nemuseli na vojnu a do háku. Lezci jsou závistivá stvoření,vychcaný jak mraky.
Ehm, tak znova vy rozumbradove....bez tech "zlodeju invalidu atd"...by ti skutecny invalide a duchodci nemeli ani na slanou vodu, protoze vy jim ty duchody tezko vobstarate:-) Sami by jste chteli vic a vic aby se mohlo jezdit dal a dal na dyl a dyl....stale vpred, staly rust HDP nejlepe az na mars...:-))
Přijde mi zvlátní, jak kadý (resp. snad kadý v této diskuzi, tj. max. pár desítek lidí), do komentářů vykřikuje, co si kdo nakradl. Nechápu, kdy je zde těch i jen pár jedinců, kteří to zde tak urputně tvrdí, proč ti samí, své důkazy nepředloí tam, kde s tím moná někdo něco udělá. Jsou to váná obvinění a jednak mě zaráí, e to zde "Lezec" ponechá ale hlavně si spí říkám, jak k tomu ti lidé doli? Byli u toho? Nebo jak jako, jedna paní povídala a říkaj to vichni, tak na tom musí něco být? Neobhajuji tady Béma ani nikoho jiného, ale je tragické, jak "kadý" natěrač okapů kvičí, e kadý politik si nakradl, ale nějak za a) nemá odvahu s tím něco udělat - pokud má důkazy a nebo za b) nemá "nic", ale kvičí...
Přesně tak. Pokud vím, tak na P.Béma snad ani nebylo podáno trestní oznámení. Určitě má za spoustu věcí odpovědnost politickou, ale za tu ho voliči u potrestali. To je ve. Kadý kdo s ním byl kdy na horách, si ho nemůe vynachválit. Jezdí s ním třeba i Mára. Vechno ostatní jsou pindy lidí co čtou pouze Blesk, AHA a Haló noviny.
Nepochybuju o tom, e P. Bém můe bejt dobrej parák na hory a e to je dobrej horolezec se spoustou hodnotnejch skalpů a e je mu co závidět.
Na druhou stranu: to, e na kolibříka nebylo nikdy podaný trestní oznámení svědčí jen o tom, e to dělal chytře a nezanechal proti sobě moc důkazů. Vzpomeňme ale na zveřejněné odposlechy s mazánkem (nevím, zda byly tehdy zveřejněny kompletně nebo jen ty nejlepí seky). TO z toho nebylo, ale myslím, e to tehdá zlomilo politicky Bémovi vaz, a to bylo v době, kdy byla ODS, zejména pak ta praská, na vrcholu mafiánský činnosti a vichni byli zvyklí na to, e ti papalái jsou tam prakticky politicky nesmrtelní, a se děje co se děje.
Na druhou stranu taky nechápu, proč se to rozmazává nějakými komuniké ohledně spojování nebo nespojování v rámci horoexpedice.
Neco podano asi bylo, ale vetsina veci je promlcenych. Zacalo se to resit az po volbach 2013 a bylo na to pul roku. Coz u tak velke kauzy po tak dlouhe dobe je extremne malo casu.
Jinak je to jednoduche - bud se delo neco nekaleho, nebo je Pavel Bem totalni diletanstky a negramotny idiot, ktery si sam nedojde ani na zachod - jine vysvetleni ta dila za jeho ery proste nemaji...
Ano, krade se od nepaměti. Stejně jako platí e čím bohatí zloděj tím mení ance e na něj spravedlnost dosáhne. To platilo a platí stále.
To e není někdo odsouzen jetě neznamená, e se toho neúčastnil. Viz nai "neodsouzení" Janouek, Rittig, Bakala, Gross, Krejčí, Koený, Bure, Dalík, Bém atd.
Ale koho to zajímá, budeme jim tleskat a vylezou K2 a budeme je obdivovat.
Hm tak jo, dělejte si co chcete, ale já se nepřidám a budu pořád dokola oponovat e je to zlodějská chátra.
Hmm, někteří z výe jmenovaných odsouzeni jsou a jeden vylezl na K2 a tleskalo se mu, (oceněný výstup, i svým způsobem uznání od Rakoncaje a Jaroe) a tihle pánové mluvili narozdíl od Tebe pouze o tom, čemu rozuměli a né o tom co někde slyeli, e to někdo zaručeně tvrdil...
Hele, pokud ti jde o Bema a chtel bys pro nej nejaky trest, tak vez ze ho osud uz potrestal (at uz zaslouzene ci ne), kdyz jeho klukovi museli amputovat ruku po tom co delal picoviny na Uhelnem Trhu. Vez, ze pro kazdeho otce je toto mnohem vetsi trest nez par let v lochu. Tak uz ho nech, mel uz smuly dost a neprej mu nic zleho.
Tak znovu případ co píu vdy kdy se tady ta oslava Béma ukáe.
Malé dítě, trhání mandlí, přes noc v nemocnici.
Nastala komplikace, krvácení a ne se na to přislo. Tuím jedna sestřička na patro a jeden doktor na 3 patra? Tak dneska je "dítě" leák s pokozeným mozkem.
Důvod toho? Někdo rozkrádá státní prachy a třeba VZP. Pak není na chod nemocnice a je jen na jednoho doktora na 3 patra.
Tak si najdi rodinu té holčičky a řekni e společně půjdete na festival popřát Bémovi k slezení kopce.... Jo a vemte Janouka jestli u je venku, můete tam tleskat spolu do alelůja. Já na to povahu nemám.
hmm, tohle mi něco připomíná... Jó, u vím. To je jako u nás v práci. Kdokoli co zkurví, nakonec za to můu já (i za to, e se patně vyspali a kdesi cosi). Ty vole, u se prober! Vechna netěstí na světě nemůe takhle jednodue personifikovat. Nejdřív jsem si myslel, e jsi nenávistnej dement a za to se omlouvám. Protoe to rozhodně nejsi, jenom potřebuje pomoc - od psychiatrů - jenome těch je taky zoufale málo...
Jestli nekdo potrebuje pomoct tak clovek co nechape ze rozkradani ze statniho je jako okradat duchodce,invalidu a potrebne. Vic uz ztracet cas s nekym jako si ty nehodlam. Proto jsme na zebricku v korupci, fungovani statniho aparatu u statu Afriky. Snad si na to dost hrdy.
Tak jesteze jsou lidi s naprosto nezjednodusenym hlubokym pohledem na vec jako ty :-D. Moc nevim v cem se "jednoduchost pohledu" lisi u tebe a Fila. Proste mate jiny nazor. Jediny rozdil je, ze ty si o sobe myslis asi neco vic a vsechno s cim nesouhlasis je "zjednoduseny pohled".
Ani né, asi se s Filem shodneme, e lhát, krást a podvádět se nemá. Jen mi vadí spojování nesouvisejících věcí a obviňování na základě doměnek a pocitů, či neověřených informací. Zkrátka líbivej populismus. Taky se na to chytá...
No jak rikam, jeste ze jsou lidi s takovym vhledem jako ty, kteri si vse domysli (i to na co se chytaji vsichni ostatni...). Zij si v tom, dela-li ti to dobre.
Hele je to tragédie, to vůbec nezpochybňuju, ale důvod toho není, e někdo rozkrádá erár. Českej zdravotní systém je přes vechny výhrady, který k němu člověk můe mít, docela dobrej a jeden doktor na tři patra.. to přeci není ádná tragédie.
Vem si, e kdyby ty prachy kolibřík s mazánkem nerozkradli (a Bém je následně dílem nanacpal do svejch lezeckejch projektů), tak by zůstaly v rozpočtu města Prahy a nejspí by neskončily jen bohulibě tak, jak uvádí, e by bylo potřeba. Za velkou část těch prachů by se taky nastavěly předraený cyklostezky, vydělal by je ouřada kterej tě zbuzeruje a stráník kterej ti dá flastr. Ty prachy by byly vyuitý jako spoluúčast na naprosto zbytečnejch projektech, jen aby se profrcaly dotace z EU.
Pokud u bych hledal nějakýho viníka výe uvedený tragédie, tak bych ho viděl ve faktu, e český zdarvotnictví je zvráceně rovnostářský, co je prachsprostej úplatek elektorátu.
Jinými slovy: "Kdy by se nenapakoval on, napakoval by se někdo jinej."
Jen jestli zrovna tohle není součástí problému, který Fil popisuje. A pak jestli není součástí toho problému i obhajování, přesně timhle stylem.
Já tady v tom příměru a na tomto konkrétním případě (stesky ze stavu zdravotnictví a hrabání na magistrátu) úplně zřetelně vidím manipulovatelnost a neznalost řady občanů tohoto státu. To si váně myslíte, e a u jakýkoliv úředník obce, města, magistrátu, nebo i celé zastupitelstvo můe za osudy zdravotnictví, důchody, kolství a já nevím co jetě? Pak fakt stačí aby i ve volbách na lokální úrovni přiel chytrolín s líbivými hesly slibujícími zruení poplatků, bude líp a podobně a tenhle národ jak stádo tupých ovcí na to skočí a jde za ním, ani by si uvědomilo, jak co kde funguje. Se obávám, e i kdyby byly volby do vedení
kolní kuchyně a stará Blaková kandidovala s heslem zdravotnictví bez poplatků, najde se převaující větina, která na to skočí... fakt tragédie.
Uvest nic nerikajici obhajobu k rozkradani mnou uvedeneho prikladu ve zdravotnictvi. Ty penize se mohou ztratit i jinde, ale poukazuji na nedostatecny personál z duvodu nedostatku financi.
Kdo jiny nez urednik/vlada co hlida/rozhoduje muze za spatny stav ve statni kase? Kdyz tomu nerozumime tak kdo? Myslis ze pumpar Franta? Nebo snad klempir soukromnik? :D
Tak cinkny rodine poskozene a popovidej jakej je Bem kabrnak. Predpokladam ze na to nemas, nebo mas, ale pak je skoda casu psat takove k****
Tak cinkni rodině postiené ty a řekni jim jak je tenhle systém na hovno a jak s nima soucítí, Bém zloděj,.. a a s tím skončí, tak se jich na závěr zeptej, jestli se jim po tom, co jste si popovídali ulevilo!
File...skoc na letiste a kup si letenku do jine destinace kdyz je to tu tak na hovno...dneska to ani nemusis hlasit treba najdes "raj v Cine Rusku Vietmanu...nebo na Kube.
Tady uz nebud, at ti nepraskne zilka:-)
... a jetě bych k tomu kvikotu dodal, e ten kvičející natěrač okapů dost často udělá práci "pěkně na ruku", bez fakturky, pak si jetě střelí pauál a ejhle, daně kde nic tu nic...ale kvičet bude, e tam nahoře vichni kradou...ale třeba ne, třeba je poctivý a nebo dost moná i snad zaměstnaný, pak chápu, e kvičí, kdy se ta skoro polovina jeho mzdy, kterou odvede státu, někde takříkajíc ztratí... tak co? kvikálci... :)
Tak si ty okapy natři sám. Lemple. Byl jsem svědkem toho jak panu Bémovi Slovenská horská sluba express přinesla zapomenuté čočky na Chatu v Tatrách. S takovým servisem se opravdu lépe dostane na vrchol.
Tragedie ceskeho naroda == maximalne par desitek lidi????
To jde nejak proti sobe, ne? Pokud vim, je nas vice nez deset milionu..
A ted k veci - ono uz par lidi ty dukazy predlozilo. Mnoho veci je bohuzel promlcenych (je to uz davno a po dobu aktivniho politickeho pusobeni PB se nic neresilo), mnoho podkladu je nedohledatelnych. Nejake soudy, pokud vim, stale bezi (uz velmi dlouho, nejspise vstric dalsimu promlceni). Zatim sklizime ovoce dila Pavla Bema - hlavne extremne predrazena karticka, ktera byla technologicky zastarala a nic neumi, nasobne predrazena stavba tunelu, ... a cyklostezky jen na papire.
Btw. zatim jediny nebozak, ktery z tehle kauz vysel spatne, je ten nebohy urednicek, ktery rikal mnoho veci nahlas.
Netuím, jak byla Opencard v době vzniku zastaralá, ale v té době se ve větině měst jezdilo na papírové lístky. Bohuel se nepodařilo prosadit dalí vyuití, plány na to byly.
Co se týče cyklostezky. Třeba mezi Hradcem a Pardubicemi se staví cyklostezka u také 20 let. Letos v červnu se poklepalo na základní kámen a za 30M se začne budovat prvních 5km stezky. Také za to můe Bém?
>jak byla Opencard v době vzniku zastaralá
Těce. Nejen oproti plzeňskému projektu, který byl (a nejspí pořád je) asi v Česku nejlepí, ale i proti jiným. Zeptej se kohokoli, kdo se pohybuje v přísluné oblasti IT (ne vývojáře her :)). Typické dílo těch, kteří věcně neumějí, ale mají kamarády...
Fakt hodne zastarala byla uz v dobe vzniku.. A vubec neni pravda, ze ve svetových metropolich se jezdilo jen na papirove prukazky.
A bavime se snad o cyklostezkach a situaci pro cyklisty v Praze a zde mimo par (resp. jedne) extremne pretizenych skutecnych (proto jsou take pretizene) cyklostezek, jsou ostatni stezky jen na papire (tj. vznikly tak, ze k silnici v mape nekdo do mapy domaloval cyklostezku). Na to, ze to mela byt Bemova pycha kterou se velmi rad vychloubal, je to fakt malo, resp. nic. To, ze neco nejak nazvu, fakt neznamena, ze to tim je...
Diskuze jak na iDnes. Moná by to chtělo prolustrovat i dalí lezce z výpravy. Jestli třeba někdo nepodvádí na daních nebo nedluí na alimentech. To by pak taky mohlo významně sníit hodnotu výstupu.
Za mě dobře napsanej text, se kterým nemám ádný problémy. (Za mě by teda vůbec nebylo potřeba ho psát, ale asi si umím představit určitej tlak, kterej k němu vedl.)
A gratuluju k vrcholu!
Kur.., to je zas nářez tahle dikuze, jdu do večerky pro lahváče, pač střízlivej z toho tady dostávám depresi. Ale nevobhajuju ani jednu stranu, je to toti problém vech bolevikem zkurvenejch generací. Co je jetě ok a co u je podraz , zlodějina nebo jiná prasárna se v týhle komouema a jinejma sebestřednejma čur.... tak zrelativizovalo, ze mi je z toho na blití...
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.