LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ty stromy musí pryč, chci se tu pořádně rozhlídnout.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
20.Kalvas 10684
21.Svoboda 10674
22.Lukášek 10656
Bouldry:
20.Břicháček 10028
21.Šípek 10000
22.Košťál 9950
Hory:
15. 3908
16.Sukačová 3810
17.Najman 3723

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5818 lezců
1186907 cest
Nové přelezy:
Bertoli 7b+
Jeron 7b
Celerino A 7b
Orangotang 7c
Orangotang 7c
Huriccane 7c
L´Eterno P 7b
Jeron 7b
Entwash 8A
Wie Im Url 7C+

Stěny
SAUNA - Plzeň
V 16 - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Festival Frankenjura

smallPředevčírem skončil festival ve Frankenjuře? Jaký vlastně byl? Přijel Štefan? Vzdali hold Wolfgangovi? Nehořelo na hasičárně? Přinášíme malý report z velkého festivalu v nedaleké Frankenjuře.

Víkend v Juře a její doposud největší festival v historii je již minulostí a zde je několik postřehů.
My co do Jury jezdíme více než občas, jsme v návštěvě festivalu zažili velkou změnu oproti normálnímu lezeckému výletu a musím přiznat, že to nakonec bylo skvělý a že jsme a opravdu litovali, že jsme nemohli zůstat ještě o nějaký ten den déle.
Hlavně jsme tam jeli, protože na tento termín byl naplánován náš každoroční sraz webmástrů. Tentokráte byla účast členů CWN byla celkem slabá a v podstatě nevíme ani důvody, které způsobily tyto absence, což nás trochu mrzelo, na druhé straně, bylo mnohem jednodušší se domlouvat a pak společně být i na skalách.

Začnu u počasí, od kterého se většinou vše odvíjí, to se povedlo a jedním slovem bylo prostě dokonalý, ani horko ani zima, mluvím o lezení ve stínu, na sluníčku by asi bylo už teplo, ale nic dramatického, zvláště ne u zastíněných kratších cest.

Festival a ubytování: i když jsme z toho měli původně obavu, vše bylo v pohodě, stany na obrovské louce, nedaleko výstavy, prodejny lezeckýho cajku, průvodců, vše za zajímavé festivalové ceny a večer párty.
Cena za ubytování byla jen dvě eura za osobu na celou dobu a tyto peníze sloužily hlavně na likvidaci odpadků.

Tuchersfeld

Tüchersfeld - echt Frankenjura

photo by JirkaS


Párty byla celkem daleko, takže nebyla v kempu tolik slyšet. Byl tam fakt klídek a pohoda. Večer závody nad vodou, docela zábava. I když o závody v podstatě nešlo byla to spíš exhibice.



Pak následovalo nějaký další show na plátně, taneční párty na závěr, vše bylo spíše pro Němce, protože my jsme byli po lezení tak zdrchaný, že na nějaký aktivity po setmění jsme  rezignovali a taky, když už jsme šli si někam sednout, tak jsme si spíš povídali mezi sebou.

Camping platz

Kemp

photo by JirkaS


Z našich kamarádů, se kterýma jsme se tam chtěli potkat, tam byli Angláni Alan a Jack z UKClimbing plus team DMM. Sarah z Klettern, my se Standou a pak dva nový členové, zástupci silného polského webu, Wspinanie.pl Jednání jsme prostě  spláchli tím, že je fajn, že se vidíme a že si můžeme spolu zalézt, a to jsme ve vrchovaté míře skutečně naplnili. V průběhu dvou festivalových dní jsme navštívili asi čtvery skály a vylezli celkem dost cest.


Horákos v 9+

Potkali jsme i kamarády zde Horákos v cestě Wachgeküsst, 9+ na Dornröschenwand

photo by JirkaS


Alan James

Alan v cestě za 8 na Schonunger Wand

photo by JirkaS


DWS Betzenstein

DWS Betzenstein

photo by JirkaS


Festival byl perfektní i z toho důvodu, že ve skalách byl celkem klid. Program byl asi pro ně natolik poutavý, že většina lidí byla na akcích v centru, a tak se opravdu stalo, že jsme byli na pěkných skalách sami.
Domluvili jsme se, že příští setkání bude v Polsku na skalách u Krakowa a myslím, že opět bude lezení hrát prim.

DWS Betzenstein

DWS Betzenstein

photo by JirkaS


Boulderovka

Boulderovka za 5 Euro v Betzensteinu, otevřena celý den mimo neděle a pondělí, to kdyby vás chytl déšť

photo by JirkaS


Vojtek

Vojtek na Schone Aussicht

photo by JirkaS


Alan James

Alan v cestě Schöne Absicht, 7 na Schöne Aussicht

photo by JirkaS


CWN members

CWN

photo by Jana



Mějte se hezky ještě dnes aneb, jak říkají naši Freunde aus Deutschland, viel Spass noch Heute.

JirkaS   [úpravy] 07:50 30.05.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 jura14:55:22 30.05.2012
souhlasím, bezva festival, který byl perfektně připraven !
odpovědět 
 Re: jura23:50:22 02.06.2012
Nechápu příspěvek. Proč jsi tam jezdil, když jsi na festival nechtěl jít a upřednostil jsi lezení? O festivalu jsi v skoro nic neřekl, jen něco z prospektů. Jediná výhoda nocování za 2 E a to byl asi ten důvod. Ať žije Lezec!
Georgeodpovědět 
 Re: jura23:50:24 02.06.2012
Nechápu příspěvek. Proč jsi tam jezdil, když jsi na festival nechtěl jít a upřednostil jsi lezení? O festivalu jsi v skoro nic neřekl, jen něco z prospektů. Jediná výhoda nocování za 2 E a to byl asi ten důvod. Ať žije Lezec!
Georgeodpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (187707)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Dundecannesu Chi 6c+ Rocca Di Perti
Celerino Asasino 7b Taormina
Via Dei Pompieri 7b Taormina
Orangotango Mutilato 7c Taormina
Capitan Uncino 5b Rocca Di Perti
Nově komentované:
Le Dos De L´elephant 6b+ Bavella
Jeef 7b Bavella
Jeef 7b Bavella
Hradní Spára Direkt 10- Holštejn
Olympiáda 10+/11- Súľov

 Nově v diskusi:
Staré lano/oplet | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh |

 Nové komentáře:
Re: Inu | Re: Jurčenko | tvrďáci s tou klasifikací | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Zoufalství progresivistů | Re: come on baby... | Re: Cesta na S | Re: Cesta na S |

 Kde to vře:
MČR v boulderingu (2)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)

 Nově v inzerci:
La Sportiva Miura 41 | Expediční péřovka Montura Himalaya 2.0 | postupové jištění | Scarpa F1, vel. mondo 300 | Prodám goretexovou bundu Revolution Race | lezečky | Skyhook | Lyže Francie leden 26 | Dvě bouldermatky zdarma | Dětské lezečky Simond |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1473 
 50 dní v divočině 
 1014 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1297 
 Andrea 
 1057 
 Ashima 
 865 
 Barkley Marathon 
 887 
 B.I.G. - světové prvenství 
 931 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 825 
 Gálfy - Horský život 
 781 
 Jak se staví ledovec 
 764 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1097 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 908 
 Lezci z Manína 
 927 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 825 
 Operace Nos 
 927 
 Plamen nikdy nezhasne 
 822 
 Pohlednice z konce světa 
 1053 
 Pomíjivost ledu 
 792 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 831 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 835 
 Rhapsodia Corcontica 
 819 
 Sama 
 986 
 Šampioni zlatého údolí 
 916 
 S lyžemi v oblacích 
 1064 
 Tenaya Traverse Challange 
 896 
 Tenkrát na východě 
 1066 
 Velká alpská silnice - 73 
 860 
 Za oponou velehor 
 1043 
 Zápasník Dee Dee 
 895 
 Životní výprava 
 930 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.