LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Love to climb? So do we.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
49.Mikulec 10023
50.Barták 10022
51.Bardas 10004
Bouldry:
49.Kožich 8950
50.Kohout 8900
51.Chochola 8853
Hory:
12.Abt 4062
13.Hess 4058
14.Procházková 3970

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5818 lezců
1186741 cest
Nové přelezy:
Cicciosaur 8a
Collons Pe 7c
Echoes 8A+
Spaghetti 8B
Spaghetti 8B
Echoes 8A+
Prymula 7C
Dominátor 7C+
Egilolflin 9+
Flapjack 7C+/8A

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Rock 'n' Wall - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

iRCC Zagreb

Další 4 medaile pro náš tým.

V neděli 6.4. proběhl v chorvatském Záhřebu další závod z mezinárodního seriálu iRCC. Z ČR se závodů opět zúčastnili Jáchym s Bárou ze stěny BigWall Praha, Hana a Jára Šikulovi z HO Adrenalin Prostějov a Markéta Janošová z HK Orlová HO Baník Karviná.

Výsledky:


U10M
1. Jáchym Zítek (BigWall Praha, TR wals)
2. Jára Šikula (HO Adrenalin Prostějov)
U10F
1. Bára Zítková (BigWall Praha, TR wals)

4. Hana Šikulová (HO Adrenalin Prostějov)
U12F

2. Markéta Janošová (HK Orlová HO Baník Karviná)



foto by © Petr

Obecně o závodech
Závody byly fajn, organizátoři měli vše velmi dobře pod kontrolou. Časový harmonogram dodrželi celkem přesně, přijeli jsme asi v 9:30,  začalo se lézt okolo 10:30, ve 13:30 už bylo vyhlášení a předávání medailí a cen na stupních vítězů.
Kromě dodržení časového harmonogramu však organizátoři zaslouží pochvalu i za postavené cesty. Protože v místním oddíle je prý dětí opravdu velmi mnoho, stavěči dobře věděli, co děti dokáží a na co mají a jak mají cesty vypadat. Na rozdíl od Tarvisia, kde byly cesty lehce nevyvážené (lehký kus, těžký kus, lehký kus), byly v Záhřebu cesty jako podle učebnice - začínaly jako lehké a postupně gradovaly až do technicky náročných horních čtvrtin, které závodníky roztřídily opravdu důkladně.
U10
Jáchym to měl tentokrát celkem na pohodu, jako jediný topoval obě kvalifikace (6a+, 6b) i finále (6c), takže nebylo co řešit. Jára Šikula kvalifikace zalezl také celkem dobře, šel do finále z třetího místa. A povedla se mu i finálovka, takže i na těchto závodech získal stříbro.
Bára jako jediná topovala obě kvalifikace (6a+, 6b), ve finále dolezla nejvýše, a opět je tedy také zlatá. Pro ostatní závodnice byla situace poměrně dramatická do úplného konce. Hanka Šikulová zalezla kvalifikace velmi dobře a do finále šla z druhého místa. Ovšem v U10F byla finálová cesta poměrně náročná a výlez z malého stropu zpět do kolmice se ukázal jako velmi problematický a tři závodnice tam skončily téměř ve stejném místě. Rozhodovala zde kombinace síly a vytrvalosti a Hanče bohužel trocha té síly chyběla. Navzdory rozjíždějícím se prstům na spoďáku ve stropě ještě zkusila doskočit za hranu, ale chyt neudržela a sklouzla. Další dvě závodnice ze Slovinska a Rakouska chyt udržely, dolezly o krok dále a Hanka tak skončila čtvrtá.
U12
Velké drama bylo i ve skupině U12F. První kvalifikační cesta měla uprostřed velmi nepříjemný krok, na kterém vypadlo hodně favoritek.Také Markéta Janošová si tímto hodně zkomplikovala situaci. Bylo jasné, že kdo chce do finále musí TOPvat druhou cestu. S velkým štěstím postoupila z děleného 8. - 10. místa. Ve finále ovšem zabojovala nevídaným způsobem a nakonec ji přelezla Lara Kmoch ze Zagrebu o jeden chyt. Markétka tak získala krásnou stříbrnou medaili. Kategorie je neuvěřitelně vyrovnaná, celkové vítězství v poháru může získat jedna ze sedmi výborných lezkyň.
Petr
lezeme zavináč email tečka cz
Zdroj:
Kompletní výsledky jsou na:
iRCC 2014 (L) - HRV Croatian Cup Zagreb

Petr   [úpravy] 22:25 13.04.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (187679)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Mad Max 748 6c San Vito Lo Capo
Osvícená Trhlina 5A Dehetnická Skála
Mary Poppins 7B Popova Skála
Pro Úsměv Našich Dětí 2 Dehetnická Skála
Pro Radost Našich Dětí 2 Dehetnická Skála
Nově komentované:
Hradní Spára Direkt 10- Holštejn
Olympiáda 10+/11- Súľov
Olympiáda 10+/11- Súľov
Hradní Spára Direkt 10- Holštejn
Schiene Piegate 6b+ Val Pennavaire

 Nově v diskusi:
Staré lano/oplet | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh |

 Nové komentáře:
Re: Jurčenko | tvrďáci s tou klasifikací | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Zoufalství progresivistů | Re: come on baby... | Re: Cesta na S | Re: Cesta na S | Re: překlepy nevadí |

 Kde to vře:
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)
MČR v boulderingu (1)

 Nově v inzerci:
Expediční péřovka Montura Himalaya 2.0 | postupové jištění | Scarpa F1, vel. mondo 300 | Prodám goretexovou bundu Revolution Race | lezečky | Skyhook | Lyže Francie leden 26 | Dvě bouldermatky zdarma | Dětské lezečky Simond | Expresky |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1471 
 50 dní v divočině 
 1012 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1296 
 Andrea 
 1054 
 Ashima 
 863 
 Barkley Marathon 
 885 
 B.I.G. - světové prvenství 
 928 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 824 
 Gálfy - Horský život 
 779 
 Jak se staví ledovec 
 762 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1097 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 907 
 Lezci z Manína 
 924 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 825 
 Operace Nos 
 926 
 Plamen nikdy nezhasne 
 820 
 Pohlednice z konce světa 
 1052 
 Pomíjivost ledu 
 792 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 831 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 835 
 Rhapsodia Corcontica 
 818 
 Sama 
 984 
 Šampioni zlatého údolí 
 914 
 S lyžemi v oblacích 
 1063 
 Tenaya Traverse Challange 
 896 
 Tenkrát na východě 
 1064 
 Velká alpská silnice - 73 
 859 
 Za oponou velehor 
 1041 
 Zápasník Dee Dee 
 895 
 Životní výprava 
 930 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.