LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kdo mělce zakládá, hluboko padá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
6.Stribrny 11750
7.Širůčková 11728
8.Nespoutaný 11697
Bouldry:
6.Pochman 10675
7.Jungling 10625
8.Danda 10559
Hory:
25.Petr 2960
26.Novák 2688
27.Chomová 2670

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5820 lezců
1187328 cest
Nové přelezy:
Montse La 7c
Návštěvní Xb
Brothers - 7b
Bar Mario 7b
Fuga Di Sa 7b
Bhudda’s E 7b+
Vocheso 7b
Schambala Xb
Akumulátor XIb
Orangotang 7c

Stěny
ZŠ Kladruby - Kladruby
Lezecká stěna Salesko - Brno-Líšeň
TJ vodní sporty - Loděnice - Litovel

Prodejny
Rock Point - NC Šestka - Praha 6 - Ruzyně
HUDYsport - Olomouc
Green sport - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Silvestrovské Hejnice podvacátédruhé

Závody s nejdelší historií, která se začala psát již roku 1990, se konaly v tradičním termínu 29.prosince na umělé stěně v tělocvičně základní školy v Hejnicích.

Oproti minulým ročníkům jsme zaznamenali větší počet závodníků ve všech kategoriích; o tom, jestli to bylo kvůli zájmu o závody nebo proto, že počasí nebylo jiným aktivitám nakloněno, radši nešpekulujeme.....Do čtyř kategorií se letos vešlo celkem 56 závodníků, někteří (hlavně dívky) využili možnosti a startovali ve dvou kategoriích.

Na mírně převislý profil se stropem a tradičním trámem, zdejší specialitou, byli jako první vypuštěni chlapci do 15 let. Nejdále v trámu se dostal a zvítězil Vojta Trojan (Komorní výtah Liberec). Stejná trať poté čekala i dívky. Jako první lezla Šárka Hvězdová (Jablonec) a její výkon už žádná jiná slečna nepřekonala.

Na ženy čekala cesta se silovým začátkem, závěr byl ale opět specifickou záležitostí ve stopu a na trámu. Jako v minulých letech  si s cestou nejlépe poradila Eliška Karešová (Komorní výtah Liberec),  převisy jí nedělaly problémy a jako jediná dolezla až několik chytů před závěr.

Kvalifikace pro 27 mužů byla letos pohodovější, aby se chlapi před finálem optimálně rozlezli. A tak do finále postoupil historicky největší počet TOPařů - celkem 17!  K prodloužení finálové cesty byl na začátek zařazen boulderový traverz, který dva borce setřásl hned na začátku. Pak následoval první  převis a strop,  kde končili další, ale řešení se hledalo až v posledních chytech před topem. Loni třetí Honza Zíma (Liberec) měl natrénováno nejvíce, o kousek za ním skončili Martin Klemsa (HO Loko Teplice) a  Petr Havrda (Lomnice nad Popelkou). O pohodu závodníků i diváků se staral dobře zásobený bufet.

Tak zas 29.prosince.....

Kompletní výsledky najdete na www.horohejnice.webzdarma.cz.

Děkujeme našim sponzorům:
HUDY Sport Liberec
HUDY Sport Jablonec n. Nisou
TRIOP Fryšták
SALTIC, Zlín
VAR, Jablonec
MAKAK, Jablonec
ALB forming, Telnice
SALEWA, Benešov u Semil
..a hejnickým podnikatelům, jmenovitě :
FOLDA s.r.o.
Řeznictví Klouček












Kaspíny   [úpravy] 10:26 05.01.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Závody12:34:31 07.01.2012
Hezký závody, dobrý ceny, skvělej bufet....
účastníkodpovědět 

 pozdrav21:41:20 08.01.2012
Díky za parádní akci, opět jste nezklamali a jednalo se o dobrý kulturní zážitek! Mějte se a zase za rok!
Tomáš"tříska"Benešodpovědět 

 Foto dne:
Schlaraffenland
One Piece, 11-
 Databáze cest:
Všechny cesty (187752)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Presidiaria 6a+ St. Llorenc De Montgai
Stenghel/Grill 6+ Pareti Del Sarca
Melinda 6a Coste Dell Anglone
La Piccola Piramide 6 Coste Dell Anglone
Atatahuuu 6b+ Kalymnos
Nově komentované:
Ve Stínu Gilotiny 10- Hlubočepské Plotny
Ve Stínu Gilotiny 10- Hlubočepské Plotny
Ve Stínu Gilotiny 10- Hlubočepské Plotny
Jaxe Menuju? 8+ Hlubočepské Plotny
Malá 11 9/9+ Hlubočepské Plotny

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Staré lano/oplet | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh |

 Nové komentáře:
Re: Messner o Messnerovi | Messner o Messnerovi | Re: Inu | Re: Komunita horolezců výstup neuznává | Re: Inu | Re: Inu | Re: Inu | Re: Inu | Re: Jurčenko | tvrďáci s tou klasifikací |

 Kde to vře:
MČR v boulderingu (6)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (2)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (1)

 Nově v inzerci:
Práce | Garmin Fenix 7X | Lezení, stěna Ústí | Pohovky La Sportiva | La Sportiva Miura 41 | Expediční péřovka Montura Himalaya 2.0 | postupové jištění | Scarpa F1, vel. mondo 300 | Prodám goretexovou bundu Revolution Race | lezečky |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1485 
 50 dní v divočině 
 1021 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1310 
 Andrea 
 1069 
 Ashima 
 877 
 Barkley Marathon 
 893 
 B.I.G. - světové prvenství 
 946 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 836 
 Gálfy - Horský život 
 792 
 Jak se staví ledovec 
 774 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1111 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 920 
 Lezci z Manína 
 943 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 835 
 Operace Nos 
 942 
 Plamen nikdy nezhasne 
 832 
 Pohlednice z konce světa 
 1062 
 Pomíjivost ledu 
 809 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 840 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 850 
 Rhapsodia Corcontica 
 837 
 Sama 
 993 
 Šampioni zlatého údolí 
 926 
 S lyžemi v oblacích 
 1078 
 Tenaya Traverse Challange 
 914 
 Tenkrát na východě 
 1077 
 Velká alpská silnice - 73 
 871 
 Za oponou velehor 
 1056 
 Zápasník Dee Dee 
 911 
 Životní výprava 
 945 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.