LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pískař dá 10 m do kolen.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Žebříček
Cesty:
23.Svoboda 10674
24.Jungling 10616
25.Melen 10601
Bouldry:
23.Lavička 9950
24.Břicháček 9903
25.Šlapák 9900
Hory:
16.Hess 3908
17.Novák 3832
18.Punčochář 3751

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5792 lezců
1179569 cest
Nové přelezy:
Bagr 8A/8A+
Dolce Vita 7C+
The Face 7C+
Lokální Ná 9+/10-
66° North 9
Infiziert 9+
Direttissi 10-
Pas De Bra 7b+
King Kong 7C
Ljetna Sau 7b

Stěny
SAUNA - Plzeň
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Škoda Difficulty a Škoda Speed

Český LEZEC 2005

Závody a to na venkovní stěně mají dvě velké neznámé. O akci rozhoduje přízeň počasí a závodníků. Obojí v Plzni tentokrát nevyšlo.

Na druhou stranu asi žádné české závody se nemůžou pochlubit skutečností, že se na nich sešlo celkem 9 a 8 závodníků a závodnic. Mohu jen říci škoda pro pořadatele, ale i závodníky, protože cesty byly parádní.

Pro sobotní závod ŠKODA DIFFICULTY v obtížnosti byly pro závodníky připraveny tři kvalifikační cesty na flash a jedna finálovka na on sight. V kvalifikaci si nejlépe vedl Libor Hroza (Saltic), který podal nejlepší výkon na prvních dvou cestách a Dalibor Muráň (HO Hejnice) na třetí.


Obtížnost



Obtížnost


Rovnoměrné výkony předvedl Hynek Charvát (K2 tým), který celkově skončil na druhém místě za Liborem a před Daliborem.


Obtížnost



Obtížnost



Obtížnost


Ženskou kvalifikaci začala Eliška Karešová (Bufo, Direct Alpine) nešťastným nástupem, kdy ji z prvního stupu sjela noha. Holt se to jednou musí stát každému. Nejlépe si v kvalifikaci vedla Jana Lukášová (Plzeň), když předvedla nejlepší výkon na všech třech cestách a odnesla si tak bonus 3x300,- Kč. Ve finále se dobře koncentrovala Eliška a přelezla Janu o malý kousek. Dokázala se zvednout z chytu, který Jana jen držela. Za nimi skončila Martina Gláserová (Slavia Liberec).



Nedělní závody ŠKODA SPEED proběhly jako obtížnost na venkovní Lezecké věži ve ŠKODA SPORT PARKU.


Rychlost


Lezli se dvě kvalifikační „rozstřelová“ kola. V každém kole se lezli dvě cesty. Do finálových duelů se dostaly čtyři závodníci s nejmenším součtem časů z 1. nebo 2. kola. Libor Hroza (Saltic) po prvním kole věděl, že je favoritem, tak ve druhém si dovolil trochu zariskovat a první cestu vysmahl za 8:11s a druhou za 10:84s. Získal tak bonus 2x300,- Kč za nejrychlejší časy. Trochu krok s ním držel Jirka Švácha (Poleklas Kladno), který podlehl až ve finálovém duelu, když vyřadil Hynka Charváta (K2 tým). Třetí skončil po vítězství nad Hynkem Dalibor Muráň (HO Hejnice).


Rychlost


Ženskou favoritkou byla Eliška Karešová (Bufo, Direct Alpine), která také zalezla nejrychlejší časy na obou cestách 13:47 a 14:95. Jelikož chlapy i baby lezli na stejných cestách, tak by to nandala většině chlapů. V duelu o třetí místo si to rozdali Jana Lukášová (Plzeň) a Martina Gláserová (Slavia Liberec). Martina byla úspěšnější, ale ve finále to na Elišku nestačilo.


Rychlost



Rychlost



Rychlost


Poděkování patří zejména partnerům akce:

 
   




 skoda_diff_2005 - vysledkovka_skodadiff_05

 skoda_speed_05 - vysledkovka_skodaspeed_05

A partnerům seriálu Český LEZEC 2005:

 


Dále pak stavěčovi Štěpánovi Neustupnému, moderátorovi a horskému svůdci Karlu Křížovi, Tomáši Kosíkovi, Aleně Kabátové, Davidu Martinů a Lence Protivové.

Vlasta Volák   [úpravy] 22:42 07.06.2005Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 ...český lezec???09:53:22 08.06.2005
.. a to jako byly závody, které jsou součástí mistrovství světa o nejlešího českého lezce???
Otaodpovědět 
 Re: ...český lezec???11:33:46 08.06.2005
Ne to byly závody konající se v Plzni a byl to celý seriál 4 závodů o nejvšestranějšího lezce. Seriál obsahoval bouldering, obtížnost,rychlost a drytooling. Celkově zvítězil Hynek Charvát(Plzeň) a tak si odnesl peněžitou odměnu. V ženách zvítězila Jana Lukášová (Plzeň).
kosikodpovědět 
  Re: ...český lezec???14:15:58 09.06.2005
Takže to byly závody o nejvšestranějšího českého lezce - to jsem chtěl slyšet. Docela prča - vzhledem k účasti. Se divím sponzorům, že do toho šli - žádná velká jména, ale proti gustu....
NO, ale ti, co si našli čas, nebo bydlí blízko, aspoň měli šanci získat 10 respektive 5 litrů za to, že si zalezli.
Bouldering snad ještě měl úroveň, ale toto???

Organizátoři - chcete v tom pokračovat?
Otaodpovědět 
   Re: ...český lezec???15:00:17 09.06.2005
Hmmm, jako kdyby z tebe čišela závist. Jestli někomu závidíš těch 10litrů, tak velká škoda, že jsi tam nebyl. Třeba bys ty prachy vyhrál ty sám, no ne???(teda pokud kromě rejpání umíš taky lézt). Ale hlavně bys ty závody obohatil svým velkým jménem, no neeee????? Možná bychom v tobě objevili dokonce Mrázovy kvality. Už by totiž Mráza potřeboval ve finále SP nějakého českého parťáka. Že bys ses stál ním ty?
Evaodpovědět 

 Bylo to super21:55:11 08.06.2005
Závody byly opravdu skvělé, pořadatelům se nedá nic vytknout. Jsou hloupí ti, co nepřijeli. Cesty od Štěpána Neústupného byly vzkutku super, každý si zalezl. Pořadatelé byli objetaví a vše proběhlo v dobré náladě, i přes trochu nepříznivé počasí. Těším se na příští závody!
Dalasodpovědět 
 Re: Bylo to super09:32:35 09.06.2005
Co čeština? Máš asi pravdu, ale přesto :o)
odpovědět 

 ?????16:16:33 13.06.2005
Od kdy rozhoduje o pořadí něco tak nejasného, jako že se někdo údajně (dle maminky) dokázal pohnout na chytu, co jiný jen držel. Podivné pravidlo v době, kdy už se nehraje ani na teče, nebo snad nerozhodnost rozhodčího?
Lukyodpovědět 

 Foto dne:

Pumplori, 11
 Databáze cest:
Všechny cesty (186627)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Psí Hrana 6 Skály U Držkové
Psí Ráno 7 Skály U Držkové
Nos 5- Skály U Držkové
Jarní Dostih 5 Skály U Držkové
Brenpartija XIa Teplické Skály
Nově komentované:
Štěrbův Kout 6+ Josefovské Údolí
Posedlost IXc Labské Údolí - Pravý Břeh
Promiň E.T. Xa Údolí Loubenského Potoka
Inspirace Direkt 9+/10- Tetínské Skály
Auftakt VIIIa Jonsdorf

 Nově v diskusi:
Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: autistický pseudohumor | Re: autistický pseudohumor | Re: autistický pseudohumor | Re: autistický pseudohumor | Re: Nemeli by byt | Re: Nemeli by byt | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: autistický pseudohumor |

 Nové komentáře:
Re: vyjadrenie JAMESu | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Hvizdak, Go Home | Re: vyjadrenie JAMESu | Re: Hvizdak, Go Home | Re: Hvizdak, Go Home | Re: Ahoj | Ahoj | Re: Hvizdak, Go Home |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (85)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (17)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
ČHS: František D’Agostino přelezl vícedélku Histoire Sans Fin 8b (8)
Lenka Poláčková: jako první Slovenka vylezla na K2 (7)

 Nově v inzerci:
LS Cobry 37 málo lezené | Ferraty, stěna | Naviják na Telco | spolulezec na písek či okolí Prahy | Ztráta průvodce | Nákoleník | Nabízím odkoupení noclehu v tatrách | Hledám lezkyni | Hledá se parťák na lezení z okolí Hořovic/ Berouna | Dodávka na cestování |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 199 
 50 dní v divočině 
 136 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 159 
 Andrea 
 146 
 Ashima 
 113 
 Barkley Marathon 
 164 
 B.I.G. - světové prvenství 
 142 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 128 
 Gálfy - Horský život 
 116 
 Jak se staví ledovec 
 103 
 JAMES - Století nad oblaky 
 167 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 138 
 Lezci z Manína 
 144 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 136 
 Operace Nos 
 124 
 Plamen nikdy nezhasne 
 115 
 Pohlednice z konce světa 
 136 
 Pomíjivost ledu 
 121 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 140 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 129 
 Rhapsodia Corcontica 
 119 
 Sama 
 134 
 Šampioni zlatého údolí 
 133 
 S lyžemi v oblacích 
 150 
 Tenaya Traverse Challange 
 131 
 Tenkrát na východě 
 130 
 Velká alpská silnice - 73 
 132 
 Za oponou velehor 
 183 
 Zápasník Dee Dee 
 140 
 Životní výprava 
 122 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.