LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Vopravdickej horolezec všude strká prsty, u žen vidí madla, na všem shybne a jeho nejlepší kámoš je friend.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
Buližení (08.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)

Žebříček
Cesty:
18.Pail 10806
19.Šofránko 10698
20. 10635
Bouldry:
18.Nespoutaný 9803
19.Urubčík 9750
20.Kučera 9703
Hory:
17.Najman 4632
18.Magič 4483
19.Cibulka 4073

Výsledky
ČP v bouldru Praha (15.02)
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)

Deníčky
5692 lezců
1155330 cest
Nové přelezy:
L´Escamarl 7c+
Puceta De 7c+
Maligna 7c
Ricacera L 8a
Siouxie 7c+
Petitona 7b
Panoptes 8a+
Savra Ext. 7b+
Dr Oktagon 8a
Boys 8a

Stěny
V 16 - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Video: Adam Ondra a jeho přelez C.R.S. 9b ve Francii

plus nové 9a+ ve Flatangeru

Nové image video, v kterém Adam Ondra loni v listopadu přelézá nejtěžší cestu Francie C.R.S. za 9b, zveřejnil na youtube Black Diamond. Adam video doprovází komentářem v angličtině, v němž se zamýšlí nad rychlostí, s jakou se mu to podařilo nacvičit.



Adam ve videu mj. říká, že poté, co trávil bezpočet hodin specializovaného tréninku v tělocvičně v přípravě na závody v posledních pár letech, tento RP přelez C.R.S. mu ukázal, jak se tvrdá práce pro závodní lezení se přetransformovala do lezení na skalách venku, které má nejraději. Zde vnímá své tělo v harmonii se skálou jako vyjádření svobody.

Za přelez cesty C.R.S. dostal Adam jeden z výstupů roku 2015. Viz: ČHS vyhlásil Výstupy roku 2015

V posledních dnech se Adam Ondra ohlásil z norského Flatangeru, kde se mu dle zápisu v deníčku na Lezci v neděli 19. června povedl prvovýstup cesty 120 Degrees za 9a+.

Viz: 120 Degrees

Před tím v červnu pak zveřejnil americký magazín Climbing na svých stránkách obsáhlý rozhovor s Adamem. Rozhovor udělal Chris Noble, objevil se před tím letos v květnu v papírovém vydání Climbingu a má být součástí připravované knihy Why We Climb: The World’s Most Inspiring Climbers, jejíž vydání chystá Chris Noble na listopad 2016.

Viz: Adam Ondra: The Future of Climbing



sth   [úpravy] 12:36 22.06.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Rock Star15:28:12 23.06.2016
Neřeknu nic nového. Skutečná mega osobnost v lezeckém světě!
V současnosti, ale i s ohledem do historie a při vší úctě ke všem minulým osobnostem sportovního lezení, je AO hvězdou asi největší. Pokorný, chytrý, pracovitý, charismatický a ty výkony k tomu... Skoro neskutečné.
Fáb.odpovědět 

 amatérismus 17:01:07 23.06.2016
To je takovej problém povolit fullscreen u vložených videí?
relicodpovědět 
 ?17:23:54 23.06.2016
"sledovat na YouTube"
Kuba Turekodpovědět 
  Re: ?18:19:15 23.06.2016
Ano, ano... Pak je zbytecne vkladat video, staci jen odkaz na youtube. A mozna je pak vlastne tak trochu zbytecny i tenhle server ;). Video lze najit i bez lezec.cz
Zatimco vsude jinde je naprosty standard uz nekolik let vlozit video z youtube tak, aby umoznovalo bezne operace, na lezci si musime vystacit s 500px sirky. Ale otaznicek v nadpisu vysvetluje proc je tolik webu tak strasne vidlackych..
odpovědět 
 Re: amatérismus 08:02:46 24.06.2016
OK. Předělal jsem ten kód, že už to otevřít na fullscreen jde.
 Standaodpovědět 

 Foto dne:
Puttlacher Wand
Treibjagd, 9-
 Databáze cest:
Všechny cesty (181413)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Pedikúra 7+ Poříčí Nad Sázavou
Bernie Musculus 7c Leonidio
Dr Oktagon 8a Leonidio
Generace Z IXb Labské Údolí - Pravý Břeh
Taxametr 7A Labské Údolí - Pravý Břeh
Nově komentované:
Pedikúra 7+ Poříčí Nad Sázavou
Les Frontiéres Du Néon 7a Chateauvert
Žaludový Princ VIIIa Ostaš
Tušimice 7A Pod Hradem
Tempesta Nel Deserto 8a San Siro

 Nově v diskusi:
Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Lavínová nehoda v Ťažkej doline | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. |

 Nové komentáře:
Pro Buližení chtivý | Re: Hezký | Re: Hezký | Hezký | at to leze | Re: tyjo | Re: Je to tak | Grstuluji | 90. výročie od smrteľnej lavíny v NT | tyjo |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (65)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (22)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Realizace 10? (10)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)
Video: Adam Ondra a jeho flash bouldru El Elegido 8B+ (8)

 Nově v inzerci:
Prodám levně Hanwag, Direct Alpine | Spolulezec | Spolulezec/lezkyně | dětské lezky EUR 30 a EUR 35 | Scarpa Booster | sháním parťáka/čku nebo partu na lezení | Lezečky La Sportiva Maverink vel. 35 | dětské lezečky | duplexy skelety Scarpa | La Sportiva Mandala 39 |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 102 
 Ne 
 71 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.