LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Nelez do cesty na kterou nemáš!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
ČP v bouldru Praha (15.02)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)

Žebříček
Cesty:
14.Lukášek 10878
15.Churavý 10871
16.Melen 10848
Bouldry:
14.Chejn 9950
15.Košťál 9950
16.Horáček 9900
Hory:
8.Švihálek 6070
9.Černý 6007
10.Bloudek 5970

Výsledky
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)
Kontinentální pohár a MČR v ledolezení (07.12)

Deníčky
5685 lezců
1153204 cest
Nové přelezy:
Perpetuan 7c
Veterán Z 8B/8B+
Důstojný P 7C
Skřipec 8A+
Kejvman 8A
Revuelta E 7b+
Vysněný Jo 7C+
Traumzeit 8B
Cluster 7C
Crazy Mayo 7b+

Stěny
Le Blok - Ostrava 1
321 Boulder Club - Brno
SOU technického - Frýdek-Místek

Prodejny
bart´s port - Praha 2
HUDYsport - České Budějovice
Rock Point - Palác Flóra - Praha 3

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Skialpem to začalo III.

7. díl - Kanin, Slovinsko

Naše slovinská štace pokračuje v Bovci. Městečko v Julských Alpách je častým cílem českých turistů především v létě. Průzračná řeka Soča se svým malebným okolím nabízí skvělé možnosti pro raftování a jízdu v kajaku.

Kdo má pod sebou raději pevnou zem, nasedne na kolo. V okolních terénech si užijí své výletníci i vyznavači náročných trailů.

Málokdo ale tuší, že v horách, které ční nad břehy řeky Soči, se ukrývá ve výšce nad 2000 metrů nad mořem lyžařské středisko Kanin, z něhož je možno přejet na italské sjezdovky a vyřádit se nejen na upravených tratí, ale i ve volném terénu. A když ve volném terénu, tak samozřejmě na skialpech. Obě varianty jsou velmi blízké i lyžařské ikoně Slovinska, čtyřnásobné mistryni světa a olympijské vítězce Tině Mazeové. A právě excelentní světová slalomářka bude naší průvodkyní sedmým dílem třetí řady seriálu Skialpem to začalo.

S Tinou Mazeovou na sjezdovkách v Bovci

S Tinou Mazeovou na sjezdovkách v Bovci


Zdálo se skoro neuvěřitelné, že by si tahle slovinská hvězda udělala dva dny času na natáčení s Českou televizí. A stalo se! Možná i proto, že minulou zimu ukončila kariéru a najednou měla času přeci jen víc, než v době aktivního závodění. Právě o konci své aktivní závodní dráhy s námi mluvila velmi upřímně. Profesionálka každým coulem! Kameramani jí proháněli po kopci, ona dokonale předváděla, že umí. To všechno s okouzlujícím úsměvem. A ještě je pochválila, že jí při souběžné jízdě stačí. Hmmm, takovou poklonu si vyslouží asi málokdo.

Skialpová túra s Tinou Mazeovou

Skialpová túra s Tinou Mazeovou



Na skialp jsme s Tinou vyrazili v doprovodu místních horských vůdců na Prestrejeniško okno, podívat se ze slovinské na italskou stranu hor. Firn byl ráno ještě po nočním mrazu zmrzlý a na strmých svazích držely pásy jen silou vůle. Slunce ale pražilo. Pro výstup sice až moc, ale nutno uznat, že díky jeho síle jsme si pak sjezd užili. Tina by jistě přivítala tvrdší povrch, ale sama mluvila o tom, že skialp má v poslední době ze všech lyžařských disciplín nejraději. A stále častěji na túry vyráží. Zapojila se i do sbírání bodů pomocí aplikace EPP Pomáhej pohybem pro Hanku Doležalovou. Jo, a prý si máme do Slovinska vyrazit znovu co nejdřív – po ránu na lyže a na večeři do tepla k moři, jak to ráda dělá i ona sama.

Kolik bodů se podařilo posbírat pro Hanku Doležalovou

Kolik bodů se podařilo posbírat pro Hanku Doležalovou


Sedmý díl seriálu Skialpem to začalo vysíláme výjimečně  neděli 17. prosince, čas najdete na www.ceskatelevize.cz.

Nad Bovcem jsme točili i z letadla

Nad Bovcem jsme točili i z letadla


Alena Zárybnická a Jiří Hölzel




Alena Zárybnická   [úpravy] 09:59 15.12.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Tales of Power, 5.12b
 Databáze cest:
Všechny cesty (181244)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Dávné Časy 6 Jablonné Nad Orlicí
Důstojný Problém 7C Labské Údolí - Pravý Břeh
Veterán Z Chocně 8B/8B+ Sklapsko
Gravitación 7A+ Albarracín
Medvědí Krev 6C Koryčanská Přehrada
Nově komentované:
Černý Traverz 7C Labské Údolí - Pravý Břeh
Sokolík 8- Bořeň
Cétřipéó 6A+ Godula
Černý Traverz 7C Labské Údolí - Pravý Břeh
Tanga Na Půl žerdi VIIa Ostaš

 Nově v diskusi:
Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | Re: Co z toho shybmajstr ma? | Re: Mir Davli | Re: Davle | Re: Davle | Re: Co z toho shybmajstr ma? |

 Nové komentáře:
Re: Pěkná realizace | hahaha | Re: Pěkná realizace | Konstantinky | Re: Pěkná realizace | Pěkná realizace | Re: The King | alternativa | Re: Trenky | oteplení |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (28)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (15)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)
Video: Adam Ondra a jeho flash bouldru El Elegido 8B+ (8)
Adam Ondra: boulder El Elegido 8B+ na flash (6)
Český horolezecký svaz mění adresu (6)

 Nově v inzerci:
Lezecké vybavení | Lezecké vybavení | Lezecké vybavení | Scarpa Triolet GTX | Chullila 8.3. | Chullila 8.3. | Gore-Tex Mammut | Statická a dynamická lana | PRAHA,PRODÁM | Krosna na dítě - Corazon Panda |

 Anketa:
Jaké technologie nebo aplikace používáte při lezení a jak vám pomáhají?
 GPS a mapové aplikace 
 1207 
 Lezecké aplikace pro sledování výkonu 
 1109 
 Sociální sítě pro sdílení a inspiraci 
 954 
 Vzdělávací aplikace pro techniky a trénink 
 994 
 Aplikace pro evidenci a sdílení výstupů 
 851 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.