Na jaře se bude konat již tradiční lezecký festival. Stane se tak již xtým lezeckým festivalem od toho legendárního v 1981. Toho, kde si Wolfi a Kurtem dávali páku a John jim k tomu hrál na saxík.
Vše to se to soustředí na oblast kolem Königsteinu a je jasné, že to nebude nic pro milovníku tichých zadumaných zákoutí.
Ale ti, kteří se například budou chtít dozvědět něco o historii Jury nebo navázat freundschaft nebo koupit nějaký outdoorcetky, si přijdou na své.
Jura je naštěstí dost veliká, a tak když zapátráte a vyrazíte mimo hlavní epicentrum (Königstein), určitě narazíte i na nějakou tu opuštěnou skalku, kde zaslechnete datlání datla a strakání straky.
A v době konání festivalu již bude k mání i nový průvodce na Frankenjuru od Panica.
Skála Beach (u Veldenu) - v jedné z cest levituje Tom Richter
Zajímavá kromě nabitého programu bude asi možnost si zkusit DWS nad bazénovým dopadem v Betzensteinu, nějaké ty slack lajny se tam asi taky najdou a bude zde možno zadarmo spát ve stanu tamtéž a ještě v dalších kempech (tam asi za nějakou symbolickou cenu).
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.