LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
3.Štípek 11869
4.Stribrny 11850
5.Širůčková 11747
Bouldry:
3.Trojan 11225
4.Novák 11025
5.Pochman 10925
Hory:
18.Louda 3282
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5863 lezců
1203721 cest
Nové přelezy:
Satan 7C+
Mr. Krek 7b
Miami Stea 7C+/8A
Hollywood 7C
Filotimo 7b
Pendons Ec 8a
Kong 7C
Le Bivouac 7C
Lullaby (a 7C
Sześcian 7C

Stěny
Sokolovna - Lomnice nad Popelkou
Gymnázium Česká Třebová - Česká Třebová
ZŠ TGM Otrokovice - Otrokovice

Prodejny
HUDYsport - Praha 1
HUDYsport - Teplice
Rock Point Olomouc - Olomouc

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Vyjádření k situaci v ČHS

My, níže podepsaní nesouhlasíme s postupem vedení ČHS ve vztahu k odvolání Tomáše Bintera z pozice předsedy KSL. Celé odvolání považujeme za účelové, kdy k odvolání došlo nikoliv z udaných důvodů, ale proto, že Tomáš Binter opakovaně poukazoval na problémy ve fungování ČHS.

Poměry ve vedení ČHS jsou dlouhodobě neudržitelné, což se projevuje ve všech oblastech. Vzhledem k rozsahu činnosti KSL však právě na ní dopadají nejvíce. Jsme toho názoru, že upozornění a pojmenování zásadních problémů ČHS není důvodem k odvolání z funkce, zvláště pak v případě předsedy komise, která má po všech stránkách nejlepší výsledky v historii.

Domníváme se, že namísto snahy zbavit se lidí, kteří dlouhodobě upozorňují na problémy v ČHS a snaží se je řešit, by měl VV přijmout patřičná opatření k napravení situace. Považujeme za zcela nepřípustné, aby vedení ČHS svým jednáním způsobovalo ztrátu schopných a kvalifikovaných lidí. Ze stejného důvodu v ČHS v nedávné době skončila ekonomka a později vedoucí pracovní skupiny pro rychlé změny v oblasti řízení – Jana Schlöglová.

Zároveň se chceme ohradit proti způsobu odvolání Tomáše Bintera v jeho nepřítomnosti z důvodu jeho účasti jako kouče na MSJ v zahraničí, aniž by to s ním kdokoliv projednal, nebo o tom nějak komunikoval.

Jsme přesvědčeni, že odvolání předsedy KSL povede pouze k destrukci celého soutěžního lezení a ke znehodnocení práce, kterou jak Tomáš Binter, tak my ostatní dlouhodobě pro ČHS vykonáváme (v případě některých z nás za zcela neadekvátní, či dokonce nulové ohodnocení). Nedovedeme si v současné chvíli představit nikoho, kdo by mohl být adekvátní náhradou Tomáše Bintera, ani jak hodlá ČHS dále zajistit fungování reprezentace a VSCM.

Z těchto důvodů jsme vyzvali vedení ČHS k přehodnocení jeho rozhodnutí s poukázáním na důsledky, které bude toto rozhodnutí mít.

Vzhledem k tomu, že vedení ČHS svůj postoj odmítlo přehodnotit, s okamžitou platností ukončujeme veškerou svoji práci pro ČHS.

David Urbášek – člen VV, člen KSL, asistent reprezentačního trenéra, hlavní rozhodčí
Marie Dichtlová ­– členka KSL, dříve předsedkyně KSL mládeže
doc. Jiří Baláš, Ph.D. – člen KSL
Martin Jech – koordinátor aktivit KSL, člen KSL
Eliška Karešová – asistentka reprezentačního trenéra
Tomáš Sycha – asistent reprezentačního trenéra
Martin Macek – hlavní rozhodčí (stávající činnost pro dětské lezení je připraven vykonávat bez součinnosti s ČHS)
Jakub Dvořák – hlavní rozhodčí




My, níže podepsaní nesouhlasíme s postupem vedení ČHS ve vztahu k odvolání Tomáše Bintera z pozice předsedy KSL v jeho nepřítomnosti z důvodu jeho účasti jako kouče na MSJ v zahraničí, aniž by to s ním kdokoliv projednal, nebo o tom nějak komunikoval.

Jsme přesvědčeni, že odvolání předsedy KSL povede pouze k destrukci celého soutěžního lezení a ke znehodnocení práce, kterou jak Tomáš Binter, tak my ostatní dlouhodobě pro ČHS vykonáváme. Nedovedeme si v současné chvíli představit nikoho, kdo by mohl být adekvátní náhradou Tomáše Bintera, ani jak hodlá ČHS dále zajistit fungování reprezentace a VSCM.

Z těchto důvodů jsme vyzvali vedení ČHS k přehodnocení jeho rozhodnutí s poukázáním na důsledky, které bude toto rozhodnutí mít.

Vzhledem k tomu, že vedení ČHS svůj postoj odmítlo přehodnotit, s okamžitou platností rezignujeme na funkci člena KSL*.

Lumír Návrat – člen KSL, hlavní rozhodčí
Petra Adamovská – členka KSL
*Hana Kroupová – hlavní rozhodčí
*Radan Keil – místopředseda metodické komise, bývalý člen VV


*Rezignace se netýká Hany Kroupové a Radana Keila, kteří nejsou členy KSL.

KSL & další   [úpravy] 07:58 06.09.2019Tisk 

Reklama:


Související články:
 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189824)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Mr. Krek 7b Arbolí
Kong 7C Fontainebleau
Le Bivouac (assis) 7C Fontainebleau
Goasdreck 6B+ Maltatal
Sound Of New Orleans 6C+ Maltatal
Nově komentované:
Stará Novinka 7B Tisá - Modřín
Projekt Burmistrza 8- Szczytnik
Helicopter 6C Maltatal
Surrounded By Bullshit 6b Maltatal
Šmoulí 6C Hostivařská Skalka

 Nově v diskusi:
Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | panťák - pád |

 Nové komentáře:
Kdo to zaplatí? | Kdo to zaplatí? | Kdo to zaplatí? | Kdo to zaplatí? | Nadhera | nechápu | Re: Ultra lezci | Re: To je jen tresnicka | Re: Inu | Světový rekord ve smysluplnosti vyjádření |

 Kde to vře:
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (26)
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (25)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (16)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
Fotografie do profilu deníčku (8)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (5)
Evropský pohár v ledolezení na obtížnost Oulu, Finsko (3)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
Adam Ondra dal na flash svůj druhý boulder za 8C: Lion's Share (1)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)

 Nově v inzerci:
Grigri | Praha prodám | Macky Salewa 12hrot poloautomat | MSR Whisperlite International | Potapko a lezeni | Statická a dynamická lana | Scarpa F1, mondo 250mm | Scarpa Drago | Karabina | Skialp lyze |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2400 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2603 
 Ne, uniklo mi to. 
 2309 
 Sleduji jen Adama. 
 2420 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.