LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ty stromy musí pryč, chci se tu pořádně rozhlídnout.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Žebříček
Cesty:
45.Kopáček 10110
46.Zedek 10100
47.Kubíček 10081
Bouldry:
45.Chovanová 9100
46.Zíma 9100
47.Zímová 9053
Hory:
25.Louda 3082
26.Slavíček 3060
27.Štalmach 2894

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5792 lezců
1179583 cest
Nové přelezy:
Oblina Ve 10-
Oblina Ve 10-
Bagr 8A/8A+
Dolce Vita 7C+
The Face 7C+
Lokální Ná 9+/10-
66° North 9
Infiziert 9+
Direttissi 10-
Pas De Bra 7b+

Stěny
Gekon Boulder bar - Pardubice
Sokolovna - Lomnice nad Popelkou
Hannah Outdoor Centrum - lezení v ledu - !stěna zbourána! - Tanvaldský Špičák II

Prodejny
Green sport - Brno
Husky Outdoor Shop - Plzeň
Keen Concept Store - Futurum Ostrava - Ostrava 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Slovinsko

Nový průvodce

Právě se mi dostal do ruky průvodce na slovinské skály, - Slovenija Špotplezalni vodník. nabízím tedy krátkou recenzi této, myslím velmi povedené publikace.




Každý asi ví, že ve Slovinsku je lezení skoro národní sport, má velkou podporu a ze Slovinska pochází řada vynikajících sportovních lezců. Lezení se zde rychle rozvíjí. Důkazem boomu místního lezení je i vydání tohoto obsáhlého průvodce v jeho již sedmém vydání. Přičemž první vydání z roku 1994 obsahovalo jen 38 lezeckých oblastí. Nyní průvodce popisuje 99 oblastí (také už to jednu mohli někde vyštrachat) a je v něm zaznamenáno více než 5 000 lezeckých cest.


Průvodce je skvělý, moderně pojatý, fotorealistické nákresy od zkušeného himálajského horolezce, alpinisty a malíře Danila Cedilnika jsou většinou doplněny i fotografiemi stěn opět s nakreslenými liniemi.
Každý zná vlajkovou loď místního lezení Osp , Mišju peč či Črny kal . Ti ještě větší cestovatelé třeba i  Kotečnik , ale po prohlédnutí některých fotografií z jiných méně známých nebo úplně neznámých oblastí je jasné, že potenciál místního lezení je veliký a Slovinsko díky jeho poloze a krásné přírodě, bude jistě zajímavým cílem.


Zajímavosti:

Některé z nejoblíbenějších tras na nejfrekventovanějších skalách jsou již dost oklouzané, proto aby cesty byly zachovány pro budoucí generace, rozhodli se autoři nepropagovat pěkné cesty. Každý lezec si musí najít své hvězdičkové cesty sám. Značný počet skal se nachází na soukromém pozemku, takže respektujme dobrou vůli a soukromí majitelů a místních obyvatel. Všichni se musíme snažit zajistit udržení dobrých  vztahy, které jsou výhodné pro obě strany. Porušení dohod s místními a majiteli nemovitostí může vést k uzavření lezeckých oblastí.

Všechny lezecké oblasti v průvodci jsou prezentovány stejným způsobem. Shrnutí každé lezecké oblasti začíná krátkým úvodem, který nabízí některá typická nebo zajímavá data o této lezecké oblasti.  Pro zjednodušení jsou některá data označena symboly. Vše je vyvedeno ve čtyřech  jazycích.




Titulní strana knihy (hi res)

foto by © JirkaS




Celková mapa s zakreslenými oblastmi (hi res)

foto by © JirkaS



(hi res)

foto by © JirkaS



(hi res)

foto by © JirkaS


Slovinsko
Autor: Janez Skok, Sašo Kočevar, Klemen Žumer, Ines Božič Skok
Vydavatel: Sidarta
Rok: 2021 (7. vydání)
Formát: 148 x 185 mm, 528 stran
ISBN: 978-961-6027-93-9
Doporučená cena: 32.00 Euro


Plus:
+    přehledný, co se týče symbolů
+    minimalistický, co se týče textového doprovodu
+    velmi pěkné fotografie dost často na celou oblast takže si člověk udělá představu o tom, jak to tam vypadá
+    opravdu pěkné nákresy a pěkné fotografie stěn s liniemi cest

Mínus:
-  velká a mohutná kniha, která se v batohu pronese



Zdroje:

Zde můžete průvodce zakoupit
SLOVENIA CLIMBING GUIDE - PRŮVODCE SLOVINSKO

JirkaS   [úpravy] 07:31 01.10.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Sportovky v Julkach.09:10:47 01.10.2021
Otazka zni, jsou tam popsane i jednodelky v lokalite Julskych Alp? A kolik ev.
Martas.odpovědět 
 Re: Sportovky v Julkach.16:03:02 04.10.2021
Ano, jsou tam oblasti kolem Soči jako Vršiš, Pri Plajerju a Pri Pavru, kde je kolem 90 cest i kolem Bohinjskeho jezera, kde je as 20 oblastí
Otaodpovědět 

 Slovinsko07:16:33 11.10.2021
Zajímavé. Jsou tam i nějaké oblasti na zimu?
Honzaodpovědět 
 Re: Slovinsko15:19:11 11.10.2021
Mišpič a Osp
odpovědět 
 Re: Slovinsko10:38:40 12.10.2021
Vipava, leze se zde od podzimu do jara. V létě jen ve některých sektorech.
 jirkasodpovědět 

 Foto dne:

Pumplori, 11
 Databáze cest:
Všechny cesty (186627)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Psí Hrana 6 Skály U Držkové
Psí Ráno 7 Skály U Držkové
Nos 5- Skály U Držkové
Jarní Dostih 5 Skály U Držkové
Brenpartija XIa Teplické Skály
Nově komentované:
Mucho Trabajo No Dinero 7 Josefovské Údolí
Štěrbův Kout 6+ Josefovské Údolí
Posedlost IXc Labské Údolí - Pravý Břeh
Promiň E.T. Xa Údolí Loubenského Potoka
Inspirace Direkt 9+/10- Tetínské Skály

 Nově v diskusi:
Re: Zpětná vazba | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: autistický pseudohumor | Re: autistický pseudohumor | Re: autistický pseudohumor | Re: autistický pseudohumor | Re: Nemeli by byt | Re: Nemeli by byt |

 Nové komentáře:
Re: Hvizdak, Go Home | Re: Hvizdak, Go Home | Re: vyjadrenie JAMESu | Re: Hvizdak, Go Home | Re: Hvizdak, Go Home | Re: Hvizdak, Go Home | Re: Hvizdak, Go Home | Re: vyjadrenie JAMESu | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (92)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (16)
ČHS: František D’Agostino přelezl vícedélku Histoire Sans Fin 8b (8)
Průvodce Elbtal 1 a 2 (7)

 Nově v inzerci:
LS Cobry 37 málo lezené | Ferraty, stěna | Naviják na Telco | spolulezec na písek či okolí Prahy | Ztráta průvodce | Nákoleník | Nabízím odkoupení noclehu v tatrách | Hledám lezkyni | Hledá se parťák na lezení z okolí Hořovic/ Berouna | Dodávka na cestování |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 200 
 50 dní v divočině 
 138 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 160 
 Andrea 
 148 
 Ashima 
 114 
 Barkley Marathon 
 166 
 B.I.G. - světové prvenství 
 145 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 130 
 Gálfy - Horský život 
 119 
 Jak se staví ledovec 
 107 
 JAMES - Století nad oblaky 
 168 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 140 
 Lezci z Manína 
 146 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 139 
 Operace Nos 
 128 
 Plamen nikdy nezhasne 
 116 
 Pohlednice z konce světa 
 138 
 Pomíjivost ledu 
 123 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 141 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 131 
 Rhapsodia Corcontica 
 121 
 Sama 
 136 
 Šampioni zlatého údolí 
 134 
 S lyžemi v oblacích 
 152 
 Tenaya Traverse Challange 
 132 
 Tenkrát na východě 
 131 
 Velká alpská silnice - 73 
 134 
 Za oponou velehor 
 185 
 Zápasník Dee Dee 
 141 
 Životní výprava 
 124 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.