LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ty stromy musí pryč, chci se tu pořádně rozhlídnout.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
10.Širůčková 11456
11.H2 11216
12.Klapal 11126
Bouldry:
10.Kopecký 10500
11.Novák 10500
12.Popovský 10428
Hory:
17.Hess 3908
18.Novák 3832
19.Punčochář 3751

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5773 lezců
1175116 cest
Nové přelezy:
Dvergtroll 8a+
Nordic Flo 8c
Dynamisch 9+/10-
Off The Sy 8A
Gaucho 8b
Silikóza V Xb
Teza 9-
Mystic Rev 7c
Action Dir 11
Jasná Páka XIb

Stěny
SAUNA - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Sezona na písku

Chladné podzimní teploty přejí přelezům na písku.

Jirka "Dlabis" Dlabola vylezl v sobotu v Teplických skalách "Vzkříšení" Xc.  Tuto "teplickou lahůdku" opět oživil po jejím vytlučení Luboš Mázl, který také přidal i první RP přelez.  Jak Dlabis poznamenal do komentářů „další přelezy by se daly spočítat na prstech ruky starého (nešikovného) tesaře“.

Hranu „Rekviem Pro Koulena“ XIa na Kance si do  deníčku připsal minulý víkend Mára Pavlata, přezdívaný „Titanhead“  a 27.9 Jirka Dlabola. O názvu této cesty se stále vedou spory, někdo jí nazývá  „Hrana na kance“, Rosťa Tomanec jí přejmenoval na  Powermetal, a podle průvodce je to „Rekviem pro Koulena“.

Luboš Mázl vyřešil 4.10 jednu z adršpašských novinek a to cestu „Zkrat“ na Čtyři Gardisty. Autoři jsou O.Beneš a T.Sobotka a L.Mázl. V poznámce je uvedeno, že navrhovaná klasifikace je RP Xc a čas ukáže.  Luba si ještě dal na konci září „Krvavou lázeň“ Xc v Ostrově.

Simona   [úpravy] 08:36 28.10.2008Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 a další12:11:14 28.10.2008
... např. Piškot dal Ztracený sen a Tsunami, taky lahůdky.
odpovědět 
 Re: a další12:46:35 28.10.2008
Lahůdky jistě, ale o třídu níž než to zmíněné v článku :)
(P)ostiženýodpovědět 

 tohle + ještě něco navíc13:12:51 28.10.2008
No a Kuba Cicvárek dal hranu Kance, Ztracený sen, pak ty hrany okolo Hlásky atd. akorát, že je línej psát deníček.
Richardodpovědět 
 Re: tohle + ještě něco navíc13:25:02 28.10.2008
Paráda, předběhl jsi mě :)
Že bychom mu ten deníček založili a kolektivně vedli :)
Piškotodpovědět 

 Hattrick17:31:04 28.10.2008
Se divím že to Simča nenapsala taky do článku to co predvedl Piškot za jeden víkend je obdivuhodné!!! Gratulace Piškote!!!
Zajdaodpovědět 
 Re: Hattrick10:49:17 29.10.2008
Ale kuš, Zajdo. Slávy už jsem si užil v komentářích ke Tsunámku, teď spíš o jiných, kteří si to zaslouží víc.
Piškotodpovědět 

 Název?10:57:12 29.10.2008
V průvodci je ten název už zkomolený. Cesta byla pojmenována na památku našeho kamaráda zvaného "Kulén", název tedy zní "Rekviem pro Kuléna". Cestu tak pojmenoval Otík Vašek, který ji společně s Mlhou dodělali a přelezli AF. Na Powermetal ji z nepochopitelných důvodů přejmenoval R.T., který udělal první RP přelez.
staršinaodpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (186145)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Blocco 6/E 6A Arco
Blocco 6/D 6A Arco
Blocco 6/C 5C Arco
Blocco 6/B 6B Arco
Blocco 6/A 6B Arco
Nově komentované:
Golden Nugget VIIIc Grosser Zschand
Golden Nugget VIIIc Grosser Zschand
Okupanti Z Ráje Xc Adršpach
Okupanti Z Ráje Xc Adršpach
Okupanti Z Ráje Xc Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle |

 Nové komentáře:
Proč tydle vofuky? | Re: Zakaz ? | Re: Zakaz ? | Re: Franta ??? | Re: Agostino | Re: Agostino | Franta ??? | Re: Agostino | Agostino | Cesta |

 Kde to vře:
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (34)
Pinch od Edelridu (20)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (10)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)

 Nově v inzerci:
Turistické mačky | Prodam dětský sedák webee kids ocún | Testarossy | Rock Empire Cyklotour -2 Long L | Muztagh Ata - pohledy | Statická a dynamická lana | Průvodce Český kras | Pohodová, normální holka | Spolulezec/lezkyně, 50+, Pardubicko | Martině se nedá napsat |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2265 
 Ne 
 2500 
 Nevím 
 1707 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.