LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když má horolezec kam založit, tak jištění nedá a když založit potřebuje, tak nemá kam.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12875
2.Votoček 12800
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5784 lezců
1177890 cest
Nové přelezy:
Frankenste 9+/10-
Wieder Dah 9-
Frankenste 9+/10-
Omerta 8A+
Don Corleo 7C
Teplákovej 7C
Chasin´ Th 9
Pepino Pil 7c+/8a
Sex Je Pre 7b+
Droga 7b

Stěny
K2-Žilina - Žilina
Hořice v Podkrkonoší - Hořice v Podkrkonoší
Gejzír - Karlovy Vary

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point - NC Šestka - Praha 6 - Ruzyně
HOLAN SPORT - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Adam Ondra v Kanadě a další plány: MS a pokus o Salathé OS

Adam Ondra je v Kanadě na měsíčním lezeckém tripu, kde zatím dal 8c a 8b OS, jak informuje na Instagramu. Pak má v plánu účast na MS v lezení v Innsbrucku a na podzim by chtěl v Yosemitech zkusit onsight Salathe na El Capitana, což uvedl minulý týden v rozhovoru pro Radiužurnál.

V Kanadě dal na OS cesty Endless Summer 5.13d (8b) Existence Mundane 5.14b (8c) v oblasti Acephale v Albertě a zkouší těžší projekty:







Přelez Existence Mundane 5.14b (8c) si zapsal do deníčku na Lezce zde:
Existence Mundane

Na Mistrovství světa v lezení v Innsbrucku v září se chce soustředit na obtížnost a bouldering, ale nahlásil se i na rychlost. "Budu trénovat na své hlavní disciplíny, což je bouldering a obtížnost. Je tam i rychlost a z těch tří disciplín se vybere nejlepší šestice, která si to pak rozdá v té kombinační disciplíně podle pravidel, které budou v Tokiu. I toho se chci zúčastnit, ale na zářijové MS se nebudu rychlosti tréninkově věnovat. Prostě si to nějak vyběhnu se špatným časem a budu doufat, že dva dobré výsledky v ostatních disciplínách mi zajistí dobrý výsledek," uvedl v obsáhlém rozhovoru pro Radiožurnál.

V něm také říká, že v Yosemitech by chtěl zkusit první onsight na El Capitana cestou Salathé letos v listopadu.

Více viz celý rozhovor:

irozhlas.cz: ‚Chci to zvládnout za 12 hodin.‘ Adam Ondra se vrátí do Yosemit, v tréninku už zkusil i rychlolezení

sth   [úpravy] 11:36 01.07.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

MoFloJo, 8
 Databáze cest:
Všechny cesty (186469)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Pistole 4 Kalovy
Humuspfeiler 6b Maltatal
Plastic Surgery Disaster 7b Kalymnos
Vromikos 6c Kalymnos
Swedish Blonde Ext 6c+ Kalymnos
Nově komentované:
Výhodnej Fucking 6- Česká Skála
Milanův Odkaz 5+ Svatý Jan
Večerní Cesta VIIa Prachov
Večerní Cesta VIIa Prachov
Večerní Cesta VIIa Prachov

 Nově v diskusi:
Re: Trapny | Re: Trapny | Re: Našla se peněženka - jsi amatér | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Davle | Re: Davle |

 Nové komentáře:
VV SHS JAMES k výberu chatárov n | Re: Ševčík | Re: Funkcionáři KST | Re: Ševčík | Re: Dee Dee Dandný | Re: spadnu na žíněnku, dám si sušenku | Re: spadnu na žíněnku, dám si sušenku | Re: Úprava titulku | Dee Dee Dandný | Re: Úprava titulku |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (36)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Pinch od Edelridu (14)
Bouldrové závody na Fesťáku (14)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
ČHS: František D’Agostino přelezl vícedélku Histoire Sans Fin 8b (8)

 Nově v inzerci:
Dodávka na cestování | Grivel MB AlpinePro 40+10 | Nalezeny lezecky | krk | Statická a dynamická lana | El Chorro | Krosna na děti Salewa Koala | partačka/parťák na skály | Ztraty a nalezy | spolujizda na MHFF |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 73 
 50 dní v divočině 
 42 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 49 
 Andrea 
 52 
 Ashima 
 31 
 Barkley Marathon 
 50 
 B.I.G. - světové prvenství 
 38 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 46 
 Gálfy - Horský život 
 41 
 Jak se staví ledovec 
 26 
 JAMES - Století nad oblaky 
 40 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 42 
 Lezci z Manína 
 39 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 39 
 Operace Nos 
 42 
 Plamen nikdy nezhasne 
 34 
 Pohlednice z konce světa 
 41 
 Pomíjivost ledu 
 37 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 44 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 43 
 Rhapsodia Corcontica 
 36 
 Sama 
 41 
 Šampioni zlatého údolí 
 32 
 S lyžemi v oblacích 
 41 
 Tenaya Traverse Challange 
 37 
 Tenkrát na východě 
 36 
 Velká alpská silnice - 73 
 45 
 Za oponou velehor 
 43 
 Zápasník Dee Dee 
 38 
 Životní výprava 
 34 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.