LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lano nevyjde až na zem, ale dole se to normálně skáče...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12875
2.Votoček 12800
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5784 lezců
1178015 cest
Nové přelezy:
Morgan 7b+
Překvapivý 7B
Frankenste 9+/10-
Wieder Dah 9-
Frankenste 9+/10-
Omerta 8A+
Don Corleo 7C
Teplákovej 7C
Chasin´ Th 9
Pepino Pil 7c+/8a

Stěny
Lezecká stěna Salesko - Brno-Líšeň
Boulder club Kotelna Brno - Brno
Lezecké centrum Mammut - Praha 7 - Holešovice

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
HUDYsport - Ústí nad Labem
bart´s port - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Vídeňské Alpy a začátek sezony

Ve „Vídeňských Kalk Alpách“ nastaly vynikající podmínky pro skialpinismus. Stabilní hranice

sněhu nad 1200m n.m., jarní bezpečný pevný firnový sníh, lavinové nebezpečí č.1 . 



 



Nastal ten správný čas vyzkoušet  i trochu extrémnější 40 st. žlaby .Ledovatý firn ve stínu držel při přeskocích dobře.



 



Sjezd  alpského stupně 4. Dojezd z dvoutisícovky už byl v pohodě na sluncem prozářené jižní svahy .


 



O víkendu  18.12.  má příjít ze SZ fronta se sněžením, takže si sluníčka do Vánoc asi už moc neužijem.


Tomáš Tisovský   [úpravy] 14:13 15.12.2004Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Zadost o upresneni17:07:42 15.12.2004
Kdy to bylo? Nejak to z clanku neplyne (nebo si je mozne domyslet 10-12. prosince?), stejne tak, co to bylo presne za kopce/zlaby... Muzes to trochu upresnit?
Ten kdo o tom neco vi...odpovědět 

 A co to je "sjezd alpskeho stupne 4?"19:51:48 15.12.2004
Znam stupnici Labandovu francouzskou (S1-S6/F-D), svycarskou (BS-MS-TBS s pridavky A jako "alpinisticka vlozka), pak taky Shoshoaniho (1.1.-x.x., ale o te mimo Francii nikdo nikdy neslysel), pak by tu jeste bylo simplisticke deleni Rotherovskych pruvodcu na vylety modre (<25), cervene (25<x<35) a cerne (>35), ale stupen 4???

Diky za osvetu,

  Lenka K.
Lenka K.odpovědět 
 Re: A co to je "sjezd alpskeho stupne 4?"22:15:41 15.12.2004
Klasifikaci sjezdu jsem nikdy podrobne nestudoval, ale rekl bych ze se jedna o klasifikaci pouzivanou i S. Klaucem v pruvodci po tatrach. Nicmene 4 by melo byt uz celkem zajimave lyzovani...
Radek
zobanodpovědět 
  Re: A co to je "sjezd alpskeho stupne 4?"08:38:28 16.12.2004
Jedná se o pohoří Hohe Veitsh Alpe, vrchol 1980m -přesná trasa sjezdu - jižní žlab Shallerrine pod dráty zásobovací lanovky na AV chatu.
Dostupnost z Brna cca 3,5 h autem.

Klasifikace je naprosto přesně dle rakouzských standartů- viz cca min. 6 publikací o skialpinismu p. Auferbauera. Dokládám vloženou charakteristikou z internetu jiného autora:

Charakteristik:
Die "Normalroute" von Süden her auf die Hohe Veitsch ist längst kein Geheimtipp mehr und somit auch sehr stark frequentiert. An schönen Wintertagen wurden auf der Aufstiegsspur auch schon mehr als 40 Tourengeher auf einmal gesichtet. Empfehlenswert ist ein Besuch der Hohen Veitsch, dem Hausberg über dem Mürztal allemal.

Exposition/Hangausrichtung:
süd
Dauer:
Aufstieg: 2,5 Std. (davon 2 Std. bis zum Graf-Meran-Haus)
Abfahrt: 30 min
Höhendiff.: 830 Hm
Schwierigkeit:
III, steiler Bergrücken bis zum Graf-Meran-Haus

IV: Abfahrt durch die Schallerrinne

Talort:
Großveitsch (669m) Stützpunkte:
Graf-Meran-Haus (1836m)
Ausgangspunkt:
Ghf. Scheikl (1154m)
Tourenverlauf:
Zufahrt von Großveitsch bis zum Gasthof Scheikl am Ende der Fahmöglichkeit (Schlepplift). Über die Skipiste aufwärts bis zur Bergstation des Schleppliftes, hinter dieser über den Rücken aufwärts bis zum Beginn des steilen Bergrückens und auf diesem aufwärts bis zum Graf-Meran-Haus.
Vom Graf-Meran-Haus in nordwestlicher Richtung etwas 20-30min entlang der Stangenmarkierung aufwärts zum Gipfelkreuz der Hohen Veitsch.
Abfahrt: Die Standardabfahrt führt durch die Schallerrinne, die etwa 300m westlich des Graf-Meran-Hauses ansetzt. Eine weitere Abfahrtsmöglichkeit ist das Hundsschupfnloch (Steilrinne, nur bei besten Bedingungen befahren!!), die unweit östlich des Graf-Meran-Hauses ansetzt, und in den Lahnboden hinabführt.
Tom-autorodpovědět 
   Re: A co to je "sjezd alpskeho stupne 4?"08:51:36 16.12.2004
Diky za vyjasneni, problem je v tom, ze se mezi sebou nedokazi dohodnout ani vychodni Rakusani se zapadnimi, natoz jiznimi ci dokonce jinymi narodnostmi. V Tirol, Suedtirol a i Schneeweiss v Nejhezcich turach Rakouska pouziva jednoduche deleni "lehka-stredne tezka-tezka" tura (obdobne deleni jako modra-cervena-cerna).

Ja, a jeste oprava: klasicka svycarska klasifikace je spravne MS-BS-TBS (=MS-GS-SGS), nikoliv tak, jak jsem puvodne uvedla.

Lenka K.
Lenka K.odpovědět 
    Re: sjezd09:03:15 16.12.2004
Je to tak,každá země má trošku jiné členění pro skialp trasy.
Tomodpovědět 
     Re: sjezd09:22:38 16.12.2004
No, ale Tyrolsko je taky v Rakousku, ze. ;)

Lenka K.
Lenka K.odpovědět 
    Re: A co to je "sjezd alpskeho stupne 4?"07:51:53 17.12.2004
Hehe :-) A neni to jedno?
pospeczodpovědět 
     Re: A co to je "sjezd alpskeho stupne 4?"10:53:10 17.12.2004
No, mozna kdyby ses pri nejakem prechodu najednou octl na vrsku 45 kuloaru, o nemz by sis diky zmatkum v klasifikacich myslel, ze ma byt max. 35, tak by Ti to mozna jedno nebylo.

Kdyby byl stejny bordel v klasifikaci lezecke, tak nevim, nevim.

Hore zdar,

Lenka K.
Lenka K.odpovědět 

 Foto dne:

Fesťák 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (186492)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Hot Butter Knives 6C Peak District
Joe's Slab 6A Peak District
Bog Monster 6A Peak District
Mono Slab 6A Peak District
Brand Protection 6A+ Peak District
Nově komentované:
Slot Sitdown 6B+ Stanage Plantation
Cesta S Velkým L VIIb Labské Údolí - Pravý Břeh
Nordwand IXa Affensteine
Výhodnej Fucking 6- Česká Skála
Milanův Odkaz 5+ Svatý Jan

 Nově v diskusi:
Re: Dostal do drzky! | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Dostal do drzky! | Re: Dostal do drzky! | Re: Dostal do drzky! | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost |

 Nové komentáře:
Re: vysledky | Re: Vo svete | vyjadrenie JAMESu | Re: Ševčík | Re: Viktor | Re: Ševčík | Re: Dee Dee Dandný | Re: Vo svete | Edo | Re: Závody |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (43)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Bouldrové závody na Fesťáku (16)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Pinch od Edelridu (10)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
MS mládeže v lezení Helsinky, Finsko: (9)

 Nově v inzerci:
Hledá se parťák na lezení z okolí Hořovic/ Berouna | Dodávka na cestování | Grivel MB AlpinePro 40+10 | Nalezeny lezecky | krk | Statická a dynamická lana | El Chorro | Krosna na děti Salewa Koala | partačka/parťák na skály | Ztraty a nalezy |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 99 
 50 dní v divočině 
 55 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 63 
 Andrea 
 68 
 Ashima 
 47 
 Barkley Marathon 
 77 
 B.I.G. - světové prvenství 
 61 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 67 
 Gálfy - Horský život 
 58 
 Jak se staví ledovec 
 51 
 JAMES - Století nad oblaky 
 70 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 64 
 Lezci z Manína 
 64 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 67 
 Operace Nos 
 59 
 Plamen nikdy nezhasne 
 52 
 Pohlednice z konce světa 
 61 
 Pomíjivost ledu 
 59 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 67 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 68 
 Rhapsodia Corcontica 
 58 
 Sama 
 72 
 Šampioni zlatého údolí 
 54 
 S lyžemi v oblacích 
 61 
 Tenaya Traverse Challange 
 61 
 Tenkrát na východě 
 59 
 Velká alpská silnice - 73 
 62 
 Za oponou velehor 
 76 
 Zápasník Dee Dee 
 61 
 Životní výprava 
 57 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.