LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Více odvahy, méně železa!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12875
2.Votoček 12800
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5782 lezců
1177612 cest
Nové přelezy:
Pepino Pil 7c+/8a
Sex Je Pre 7b+
Droga 7b
Omerta 8A+
Stairways 8a+
Stoaheba 7c+
Sparťan 7C
Díra Direc 7C
Čikuma 7C+
Mambo Cava 9-

Stěny
V 16 - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Adam Ondra v Dawn Wall: pokrok ve spodních těžkých délkách

Poslední den ve stěně před dalším restdayem Adam Ondra nacvičoval v cestě Dawn Wall na El Capitana v Yosemitech délky 7 - 12, kde jsou nejtěžší místa spodní části.

"Většinu z nich jsem dal nebo vylezl top rope nebo při nejmenším aspoň zkrokoval klíčové sekvence," informoval Adam na Instagramu.

Jak píše jeho spolulezec Pavel Blažek, Dawn Wall je neustálé téma jejich rozhovorů i během restdaye a těší se znovu do stěny.

“Zdá se, že potřebuji ještě trochu zapracovat na dálkách 10, 12 a 13 (5.13b) a pak délkách 1-6 (pouze v rozmezí 5.12b až 5.13c) a budu připraven jít na ostrý pokus. Nemůžu se dočkat!!!” upřesnil Adam ve vyjádření, které před chvílí publikoval na Instagramu jeho sponzor Black Diamond.

Update: Two Busy Days for Ondra on the Dawn Wall⠀ ⠀ “We had two busy days on the wall, but extremely important, motivating ones! At first, I tried pitch 14 [5.14d], where I still had no idea what to do on the last boulder problem. After a little session, I could finally do the moves and soon after I gave it a go, but realized that my beta for the intro-moves on the last boulder problem didn’t work. It took me a lot of time, skin, frustration and swearing to finally find a satisfying sequence, but I was exhausted and my skin thrashed. I still gave it another go that night, slipped on the first boulder problem, but then continued to the anchor, which gave me a lot of confidence that next time it should work out.⠀ ⠀ “The second day, I was incredibly lucky to get an overcast day, so I could make a lot of work. At first, we took some pics with Heinz Zak on pitch 14, then went down and sent pitch 8 (5.13d) and toproped pitch 7 (5.14a). After lunch, I went for pitch 11 (5.13c) and linked the whole crux sequence, then linked the whole crux on pitch 12 (5.14b). Then we went down for a toprope session on pitch 10 (5.14a), which is always desperately wet in the dark, but I still made it with one hang on toprope. To finish the day, I just rechecked the moves on pitch 9 (5.13c).⠀ ⠀ “It seems like I need to work a bit more on pitches 10, 12 and 13 (5.13b) and then pitches 1-6 (only 5.12b to 5.13c range) and I will be ready to go for the push. Can't wait!!!”⠀ ⠀ –BD Ambassador @Adam.Ondra, November 7, 2016.⠀ ⠀ #liveclimbrepeat Photo: @pavelblazek ⠀

A photo posted by Black Diamond Equipment (@blackdiamond) on

















sth   [úpravy] 11:45 08.11.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 lano11:29:54 08.11.2016
To lezie Adam vsetko na jednoduchom lane? Drsne...
marekodpovědět 
 Re: lano14:40:12 08.11.2016
..to nejsou tatry..na Capovi se s dvojčatama neleze..to je místní zvyklost/styl daná charakterem lezení..KL
Sumecodpovědět 

 dalsi aktualizace11:31:45 08.11.2016
https://www.instagram.com/blackdiamond/
knedlodpovědět 
 Re: dalsi aktualizace12:20:14 08.11.2016
Díky za upozornění, doplnil jsem to do článku.
 Standaodpovědět 

 Překlad23:06:42 08.11.2016
Nikoli "Nemůže se čekat!!!" ale "Nemůžu se dočkat!!!"
drsodpovědět 
 Re: Překlad07:44:43 09.11.2016
ok.
 Standaodpovědět 

 Foto dne:

Fesťák 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (186447)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Dvojdírka 7A Údolí Loubenského Potoka
Bouldertaťka VI Bišík
Šlapačka VI Ostaš
Zelenej Pomníček Xa Mařeničky
Kleines Matzchen 8 Frankenjura
Nově komentované:
Čtyřdírková 7A Údolí Loubenského Potoka
Čtyřdírková 7A Údolí Loubenského Potoka
Štěstí Přeje Odvažným 6A+ Panský Les
Plácačka Jak V Rocklands 6C+ Hrádek
Superdirettisima 8+ Dolina Zeleného Plesa

 Nově v diskusi:
Re: Našla se peněženka - jsi amatér | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Bor |

 Nové komentáře:
Rysy | Re: Vo svete | Re: Vo svete | Re: Viktor | Re: Vo svete | Re: Viktor | Re: Viktor | Viktor | Re: Vo svete | !!! |

 Kde to vře:
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (27)
Pinch od Edelridu (20)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (17)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (10)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | El Chorro | Krosna na děti Salewa Koala | partačka/parťák na skály | Ztraty a nalezy | spolujizda na MHFF | Švýcarská dálniční znánka | spolulezec do Chorra | zapomenuté klíčky od auta Hundai | Zapomenuté šťáradlo |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 53 
 50 dní v divočině 
 33 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 37 
 Andrea 
 37 
 Ashima 
 28 
 Barkley Marathon 
 36 
 B.I.G. - světové prvenství 
 32 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 37 
 Gálfy - Horský život 
 34 
 Jak se staví ledovec 
 21 
 JAMES - Století nad oblaky 
 31 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 26 
 Lezci z Manína 
 29 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 28 
 Operace Nos 
 30 
 Plamen nikdy nezhasne 
 26 
 Pohlednice z konce světa 
 29 
 Pomíjivost ledu 
 28 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 36 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 31 
 Rhapsodia Corcontica 
 26 
 Sama 
 28 
 Šampioni zlatého údolí 
 23 
 S lyžemi v oblacích 
 32 
 Tenaya Traverse Challange 
 28 
 Tenkrát na východě 
 27 
 Velká alpská silnice - 73 
 32 
 Za oponou velehor 
 27 
 Zápasník Dee Dee 
 27 
 Životní výprava 
 25 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.