LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Do volnýho (kamení) se nezakládá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Žebříček
Cesty:
25.Melen 10601
26.Slezáková 10580
27.Novotná 10506
Bouldry:
25.Šlapák 9900
26.Vaňous 9850
27.Urubčík 9800
Hory:
7.Šuraba 6607
8.Skopec 6483
9.Bloudek 6320

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5789 lezců
1179437 cest
Nové přelezy:
Direttissi 10-
Pas De Bra 7b+
King Kong 7C
Ljetna Sau 7b
Vysoké Nap XIb/XIc
Hradní Spá 10-
Zrození Hv 9
Pumplori 11
Šarlatán 7C+/8A
Kultra 7C+

Stěny
SAUNA - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Letní dětský lezecký tábor

Ahoj, pro loňský velký úspěch letos opět pořádáme dětský lezecký lezecký tábor pro děti od 7 do 15 let.

Letos bude na Vysočině, přihláška se dá stáhnout na www.palavskyvesak.com Loni byl na Chřibech ze kterého je následující článek. Na stejných stránkách je i asi 30 fotek z tábora (v odkazu články).

Zpráva z lezeckého tábora Chřiby 2005
Náš první lezecký tábor se konal v nádherném prostředí Chřibů. Středisko LPT Severka nás uvítalo v sobotu 30.7.2005 po hladké cestě vlakem, autobusem a pěškobusem. Nožičky bolely a všichni se už moc těšili na romantiku podsadových stanů. Stany byly opravdu skvělé, pravděpodobně
už toho zažily dost......hlavně postele, které bylo potřeba rychle opravit, aby vyhovovaly standardům Evropské unie a normě ISO 200. Dítě přece nesmí trpět!!! Po aklimatizačním procesu začal čilý táborový ruch. Při prvním večeru jsme slyšeli Stanovo "Táááák Panstvo...", které vzbuzovalo respekt i u vedoucích. Psíci Bubo a Dypsi zalezli pod lavičky a doufali, že nich se to netýkalo.... :) Ale děcka se nezalekly. Hned první noc nám předvedly, že tábor je plně v jejich moci a my budeme mít co dělat... Vzniklou situaci vyřešil rázně opět Stano. Málokdo věděl, že kromě bývalého povolání plavčíka chodí každé ráno běhat se psem......a tak přebytečnou dětskou energii navždy umlčel pětikilometrový výběh do chřibských kopců. Zkrátka začátek, jak má být.
V dalších dnech se hodně lezlo. V úvodu jsme zavítali na nejbližší lezecké oblasti: Zbojník a Karlova skála. Děcka si ohmataly materiál...perfektní tvrdý písek, došlo k prvním odřeninám. Ale zalezly perfektně. Například Bageta si vyzkoušela svůj tradiční slézací zasekávací manévr, který se všem přítomným natolik zalíbil, že si v dalších dnech dala repete....bude z ní dobrá lezkyně....nahoru radostně, zpátky dolů "ni krok". Opravdové lezení proběhlo až na Barborce a Osvětimankách (cestičku na Osvětimanky protíná pravděpodobně obdoba Bermudského trojúhelníku nebo přinejmenším bludný kořen, tak bacha na to...bloudí se skvěle a dlouho...). Někteří borci zvyklí na 7, 8 OS nebyli skoro schopní vylézt 6-ku na druháka a naopak ti, kteří takové věci neřeší, lezli skvěle. Ale to už je osud. Každopádně lezečky dostávaly pěkně zabrat. Tak například na Kozlovi, kam vzal vybranou skupinku Svišť (dík), zkoušeli někteří zdolat cestu Devizový příslib. Vylézt něco takového znělo opravdu slibně. Ale jak už to bývalo v dobách totalitních, přislíbeno dostal akorát Svišť, který si dokonce na naše přemlouvání vyměnil svoje kecky Lotto za lezečky Triop Sharky, snad aby se mu lépe zakusovaly do písku.... Ostatní by to určitě vylezli taky, ale vyčerpání z celodenního lezení bylo ohromné....zvlášť když některé na vrcholu zastihla silná bouře..... Tam se ale ukázalo, že Aneta kromě lezení komínů zvládá rychloslanění. Strach z blesků jí dal bleskovou rychlost :)
Mimo jiné se hrály i hry. Bezpečné a nebezpečné. Při těch nebezpečných došlo i ke ztrátám.... Při nácviku lezecké činnosti ve vodorovné poloze položili své životy Ondra, Robert, Kuba a Igor. Získali krásné parte, ale na cínové rakve jsme neměli. Jejich tlející těla jsme hodili do vtipně vyzdobené latrýny. Místo slov "odpočívej v pokoji" zdobí jejich místo posledního odpočinku slova jiná..."omezte masturbaci na dobu nezbytně nutnou" atd...... Méně bezpečnou byla střelba. Pistolníci a pistolnice na divokém západě, třeste se strachy!!!!! Za připomenutí stojí i hra, ve které si borci porozbíjeli vejce. Holky jsou na vajíčka opatrnější a tak jim to šlo líp. Chození poslepu podél provázku bylo zábavné, zvlášť pro ty, kteří naráželi hlavou do stromů (příště přilby s sebou, frajeři) a v honění ocásků, takzvaně liščích, vyhrál Igor.
Vysloužil si tím akademický titul NJNL - nejlišákovatější lišák.....jen tak dál.....Igi :)
Velký úspěch zaznamenala Doktorova zdravověda s asistentkou Verčou a následná instruktáž pro dospívající mládež v podání zkušeného Slada.
Nasazování kondomu na okurku zvládl obstojně, ale jeho věta "...na co to mám umět já? Má to umět ženská..." by měla zůstat v paměti jeho ctitelek. Zapište si holky do deníčků, že tento laxní přístup k věci, je odstrašujícím případem chlapské nezodpovědnosti. Ovšem největší ztráty hrozily táboru při epidemii hrozivým Moribundusem. Touto zákeřnou nemocí byli infikováni všichni účastníci pochodu na hrad Buchlov. Naštěstí byl náš zdravotník Matýsek skvěle připraven. S šéfkuchařem Boubelem stvořili ďábelský šumící lektvar, který v kombinaci s kyselinou citronovou spolehlivě nebezpečné moribundusové bakterie zničil.... Snad ale mohla tato smrtící epidemie způsobit několik ztrát, protože by se tím množství a krutost vedoucích, kterýma se děcka staly při dnu NARUBY, jaksi...zredukovala....prostě zmenšila. V tento den se naplno projevila krvelačnost duší dětských, zkažených sledováním televizorů a hraním her, kdy utrpení ostatních je potěšením. Ano na tento okamžik budou mnozí z nás navždy pamatovat. Tělesné tresty, tyranie a šikana.....toho se dostávalo nejenom mě, ale i Doktorovi, Stanovi, Boubelovi, Janě, Ajči, Matýskovi, Monice a Šárce. Naštěstí se tato situace úderem půlnoci v dobré obrátila a tábor opět přešel do našich rukou.... Ale důležité je, že HIP-HOP žije.
K táboru patří neodmyslitelně i táboráky a noční bojovky. Táborák jsme měli dokonce i s ohňostrojem.... Při noční bojovce se nám ztratila vedoucí Monča....Naštěstí jen zaspala v mechu a kapradí. Postarali se o ni Křemílek a Vochomůrka. Zdálo se jí o koních, které miluje a kamenech, co jí dávají sílu. Koníci na ni čekali v nedalekém ranči.....a nejenom na ni. Projížďka byla parádní. Sice jen v ohradě, ale...., že prý je ze sedla koně nejhezčí pohled na svět..... Tak to určitě stálo za to.... Někteří by ale mohli namítnout, že nejhezčí je pohled z vrcholu Karlovy skály, kterou jsme pracně dva dny "zkulturňovali". Zničili jsme ovšem vzácný mechový biotop, který se však na lezecké plotně usadil neoprávněně, takže měl smůlu. Konečně skála vypadala jako v ostatních částech malebných Chřibů, ve kterých se na vlnách pohody odehrál zbytek táborových dnů, zakončených po teenagerovsku...diskotékou. Takže nezapomeňme, že do roka a do dne.............pojedeme zase..............
Tábor byl čtrnáctidenní, zúčastnilo se ho třicet dětí ve věku 8-16 let a deset vedoucích. Byl pořádán jako náborový, pro nové členy Českého horolezeckého svazu a bylo na něj čerpáno z grantu mládeže ČHS.

Za pomoc s uskutečněním tábora děkujeme ČHS, Pilka-Kameny, EliasSport.

Petr Švach, Richard Dědič



HK Pálavský věšák   [úpravy] 16:28 02.06.2006Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 starsu18:35:00 02.06.2006
muzou se prihlasit i starsi??
tomekodpovědět 
 Re: starsu20:24:01 02.06.2006
ty čuňáku...
..odpovědět 
 Re: starsu14:56:31 03.06.2006
sorry!patnáct je strop a aj to ješte z výhradami
stanoodpovědět 

 Foto dne:
finále
SP Koper 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (186607)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Forfait Compris L1 7a Petra Piomba
Lutin Féroce 6b+ Petra Piomba
Gottes Vergessene Kinder VIIIc Wildensteiner Gebiet
Hradní Spára Direkt 10- Holštejn
The Roof Is On Fire Xb Labské Údolí - Pravý Břeh
Nově komentované:
Picassovy štětce 7 Domoradice
Přebrnělé Nohy VIIc Údolí Loubenského Potoka
Promiň ÍTÝ Xa Údolí Loubenského Potoka
Hnědý Kaliko 5 Josefovské Údolí
Hluboký Nádech 4+ Josefovské Údolí

 Nově v diskusi:
Re: Nemeli by byt | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: autistický pseudohumor | autistický pseudohumor | Re: Zapomenutý PataPuf | Szczytnik | Re: Zapomenutý PataPuf | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Metodika? |

 Nové komentáře:
Re: Švec + Hvizdák | Re: vyjadrenie JAMESu | Re: Co takhle otevřít odkaz a číst | Re: Hvizdak, Go Home | Re: Co takhle otevřít odkaz a číst | Re: Hvizdak, Go Home | Hvizdak, Go Home | Re: vyjadrenie JAMESu | Re: vyjadrenie JAMESu | Re: vyjadrenie JAMESu |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (73)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (17)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (16)
ČHS: František D’Agostino přelezl vícedélku Histoire Sans Fin 8b (8)
Průvodce Elbtal 1 a 2 (7)

 Nově v inzerci:
Naviják na Telco | spolulezec na písek či okolí Prahy | Ztráta průvodce | Nákoleník | Nabízím odkoupení noclehu v tatrách | Hledám lezkyni | Hledá se parťák na lezení z okolí Hořovic/ Berouna | Dodávka na cestování | Grivel MB AlpinePro 40+10 | Nalezeny lezecky |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 175 
 50 dní v divočině 
 118 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 140 
 Andrea 
 133 
 Ashima 
 103 
 Barkley Marathon 
 146 
 B.I.G. - světové prvenství 
 130 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 118 
 Gálfy - Horský život 
 100 
 Jak se staví ledovec 
 95 
 JAMES - Století nad oblaky 
 150 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 126 
 Lezci z Manína 
 133 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 121 
 Operace Nos 
 113 
 Plamen nikdy nezhasne 
 99 
 Pohlednice z konce světa 
 125 
 Pomíjivost ledu 
 104 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 126 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 114 
 Rhapsodia Corcontica 
 106 
 Sama 
 123 
 Šampioni zlatého údolí 
 118 
 S lyžemi v oblacích 
 134 
 Tenaya Traverse Challange 
 118 
 Tenkrát na východě 
 120 
 Velká alpská silnice - 73 
 117 
 Za oponou velehor 
 172 
 Zápasník Dee Dee 
 131 
 Životní výprava 
 102 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.