LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Náčelník má vždycky pravdu.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Žebříček
Cesty:
25.Melen 10601
26.Slezáková 10580
27.Novotná 10506
Bouldry:
25.Šlapák 9900
26.Vaňous 9850
27.Urubčík 9800
Hory:
12.Abt 5262
13. 5018
14.Zvonková 5017

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5784 lezců
1178038 cest
Nové přelezy:
Morgan 7b+
Překvapivý 7B
Frankenste 9+/10-
Wieder Dah 9-
Frankenste 9+/10-
Omerta 8A+
Don Corleo 7C
Teplákovej 7C
Chasin´ Th 9
Pepino Pil 7c+/8a

Stěny
BoulderClub Brno - Brno
Horolezecká stěna SOŠ, Šumperk, Zemědělská 3 - Šumperk
BalvanBoulder - Horažďovice

Prodejny
Horolezecké vybavení - VK-SHOP.CZ - Plzeň
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Chris Sharma přelezl svůj projekt First Round First Minute

Daila Ojeda na svých stránkách informuje, že její přítel Chris Sharma vylezl svůj velký projekt First Round First Minute v Margalef ve Španělsku.

Už v roce 2009 se Chris zmiňoval, že má k přelezu blízko, ale až nyní se mu ho podařilo zkompletovat (víc jak 50 krát spadl z posledního kroku). A obtížnost? Chris doufá, že další přelezci mu s hodnocením této cesty pomůžou. Každopádně si Chris nadělil krásný dárek k třicátým narozeninám, které oslavil v sobotu. Takže všechno nejlepší!

Cesta First Round First Minute v Margalef je kratšího charakteru (okolo 12-13 metrů) a má 25 kroků.  Pro Chrise to byl několikaletý projekt, který ho řádně potrápil, neboť víc jak 50 krát upadl v posledním kroky, což v něm utvořilo psychický blok. Ale nebyl by to pan Sharma, aby se nakonec i s tímto nevypořádal a otočil tuto situaci ku prospěchu svému a  celé to bral jako další lezeckou a životní lekci: „ Když lezeš cestu, po které moc toužíš, může ti právě tato touha bránit v přelezu. Důležité je najít tu správnou rovnováhu a zkrátka nechat to jít. Užívat si krásu lezení, nechat vše plynout, zkoušet těžké věci, ale zároveň se nesoustředit na výsledek….
Rozhovor s Chrisem Sharmou zde.




Zdroje:
Planetmountain.com

Simona    [úpravy] 08:09 21.04.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Můj tip09:01:58 21.04.2011
je, že AO to dá 5. pokusem a řekne 9a+.
o..odpovědět 
 Re: Můj tip09:08:13 21.04.2011
chech, Ada to da na OS ;-)
Emodpovědět 
  Re: Můj tip13:04:02 21.04.2011
Ty tóže Em?
Emodpovědět 
   Re: Můj tip18:08:53 21.04.2011
fakt vtipný.. hehehééé .. se hrozně směju
Ada fan klub Zavistodpovědět 
    Re: Můj tip18:58:53 21.04.2011
Není to jak myslíš, jde jen o to Em....
Emodpovědět 
 Re: Můj tip09:08:26 21.04.2011
:) alebo to da OS za 8c+ a Chris si to hodí... :)))
odpovědět 
  Re: Můj tip09:58:19 21.04.2011
alebo príde, poskúša, zistí že to nejde (podobne ako v 3 Degrees ... v Ceuse) a ohodnotí to ako specific Sharma style! Stalo sa už aj také.
Vlasovodpovědět 

 živit se dá opravdu kde čím09:46:19 21.04.2011
Film o lezeckých neúspěších. Bych byl filmová hvězda :-)
odpovědět 

 rozhovor o přelezu09:49:37 21.04.2011
krátký, ale moc pěkný rozhovor s Chrisem o FRFM:
http://planetmountain.com/english/ News/shownews1.lasso?l=2&keyid=38091
odpovědět 
 Re: rozhovor o přelezu14:52:56 21.04.2011
U toho pokusu, kdy to malem vylezl jsme patrne byli, loni v listopadu. CHS ustal ten mohutny skok v zaveru, doskocil, trochu se zatrasl a spadnul. Dalsi dny pak daval kazdy vecer dva pokusy a porad koncil budto ve skladani se do skoku, nebo pri odrazu. Prekvapilo me, ze pokusy nikdo nenatacel, ani nebyla kamera na stativu. Chrisovi je zrejme uplne jedno, pokud bude nekdo spekulovat o tom, jestli nenahlasil nepravdivy prelez.
Mihalodpovědět 
  Re: rozhovor o přelezu21:35:04 21.04.2011
spis nema duvod lhat a tak nema duvod se natacet. to je takova vlastnost moderni doby, furt nekoho z neceho podezirat a chtit neco dokazovat. dobre dela, ze na to kasle. a i kdyby to nevylezl, tak co? uskodi jen sam sobe. nebo snad ne?
odpovědět 

 hm09:54:16 21.04.2011
Obdivuhodná vůle a zavilost!
Piškotodpovědět 
 Re: hm10:52:22 21.04.2011
Chcel by som vidiet ako by sa v tej ceste ukazal AO.. :).. asi by to preliezol na par pokusov..prip. par dni.. Dufam, ze ho cesta motivuje a v kratkom case bude info : AO preliezol first round.... :DDDD
jozoodpovědět 
  Re: hm12:11:15 21.04.2011
Je parádní, jak se Adamovi daří a držím mu palce, ať se to posouvá pořád dál.
Ale nechápu komentáře k tomuhle článku. To je myslím o Sharmovi a o tom, že dokázal překonat sám sebe. Výkřiky: Adam to shodí, vyleze na třetí pokus... mi přijdou hloupý. Ať už se to Adamovi povede anebo ne.
Stejně tak trochu nechápu ironický komentář o vydělávání neúspěchem. Dobře, Sharma se lezením živí, medializuje se, a tohle mu moc nešlo. Na druhou stranu možná není špatný v tý hrubě zjednodušující mediální masáži vedle zjednodušujících efektních zpráv typu: je zázračný, vylezl tohle, je skvělej, dal OS támhleto... mít něco, co trochu víc odráží realitu - jakože třeba i neúspěch a hodně práce...
Možná už Sharma vážně přestává být tak výrazně na špici, ale může pak být o to zajímavější, jak se s tím bude vypořádávat. Zdá se mi, že zatím se pere důstojně (kauza s tím severským bouldristou mu u mně neublížila, spíš jsem se divil drzé samozřejmosti toho borčíka postavit si jako cíl cizí, aktivně pokusovaný projekt - a že tam Sharma pustí svý kámoše, neznamená, že tam může kdokoli).
Ale vlastmě jedinej důvod, proč jsem tuhle zprávu komentoval, byl, že mi přišly pitomý ty první komentáře kasající se Adamem (jejich autoři ale nejspíš k Adamovi budou mít dost daleko. "Hele, já mám staršího bráchu, a když písknu, tak přijde a dá ti přes hubu." :)
Piškotodpovědět 
   Re: hm12:38:08 21.04.2011
Naprosty souhlas - ono jako 90% komentaru na lezci jsou mimo misu nebo z nich cisi zavist. Sharma je pro hodne lidi vzor a super typek, navic ja fakt obidvuji, ze to takhle dlouho zkousel a hlavne - ze to nakenc dal.
upmanodpovědět 
   Re: hm13:20:13 21.04.2011
Mě by zajímalo, jak volá na toho svýho psa? Chačirači?
Papoušodpovědět 
    Re: hm13:35:33 21.04.2011
"Čaksi"
Evaodpovědět 
   Re: hm13:36:40 21.04.2011
Jo jo, Sharma je borec a sportovní lezení prostě posunul o kus dál. Už léta dělá a leze nejtěžší cesty na světě, který dlouho neměly žádnej další přelez...Prostě posunul laťku o level výš. Adam se mu teď dorovnává a věřím, že časem taky najde vlastní směry a udělá vlastní cesty, který mu daj hodně hodně práce a budou dlouho čekat, než se nějakýmu Titovi povede je po něm zopakovat:). Všechen respekt a čest Adamovi, ale pro mě je zatím Sharma ten, kdo se zapsal do historie moderního sportovního lezení vedle Kurta Alberta, Bena Moona, Freda Rouhlinga, Wolfganga Gullicha, bratrů Huberů...
Věřím, že Adam ho bude následovat. A podle toho, co teď leze, to na sebe asi nenechá dlouho čekat:).
Pavlikodpovědět 
    Re: hm15:53:15 21.04.2011
No Adam už našel dost liní, které nemají opakování. Bohužel se kvůli nim asi do mKrasu nikdo zdálky nepohrne.
o..odpovědět 
    Re: hm17:37:35 21.04.2011
kam posunul Sharma sportove lezenie? nepreliezol ako prvy ani 9a, ani 9a+ ani 9b.
odpovědět 
     Re: hm13:07:46 22.04.2011
no hlavně že ty to dokážeš posoudit kdo co kam posunul :-D kam jsi ho posunul ty ? ... na blbý kecy na netu ?
odpovědět 
      Re: hm19:46:27 22.04.2011
ty si mi ale blbcek sprostucky... tie blbe kecy sa iba snazili objasnit bezbrehemu Sharmovmu obdivovatelovi, ze Sharma (hoci je skutocne spickovy lezec) hranice obtiaznosti v sportovom lezeni neposuval (FRFM moze byt vynimka). uz to chapes, Pepanek?
M.odpovědět 
       Re: hm20:45:02 22.04.2011
A já bych řekl, že sportovní lezení posunul. Možná ne hranice, ale ten zápal pro tvorbu nových cest umožňuje jiným špičkovým lezcům přijet a rovnou lézt 9a - 9b cesty. Nebo je dokonce zkoušet na OS.
o..odpovědět 
    Re: hm21:02:18 17.05.2011
Pro mě sportovní lezení posunul dál tím, že vytvořil spoustu cest, a možná i oblastí, které hýbou lezeckým sportovním světem. Kde bylo Ceuce před Sharmou nebo nyní oblasti ve Španělsku.

A tím nechci shazovat Ondru, ale každý ví, kdo navrtal Action Direct, Óm, Le Minimum nebo na Hrubici Pulp Fiction, ale kdo všechno ty cesty přelezl, to ví asi jen pár statistiků.
Pro mě přelomové cesty tvoří legendu.
Hadrburgodpovědět 
   Re: hm14:41:36 21.04.2011
Čéče, neshazuju Sharmu, dělal jsem si srandu ze sebe.

I když na druhou stranu profesionální sportovce opravdu nemusím. Pro společnost nejsou žádným přínosem a mně osobně prodražují spotřební zboží, protože v ceně platím i jejich vegetění.
odpovědět 
    Re: hm14:51:28 21.04.2011
kterej sportovec je pro spolecnost prinosem?:-)
R.odpovědět 
     Re: hm20:34:34 27.04.2011
Napr Sharma který každoročně vybere a predá okolo 50 000 dolaru přes Sharma fundation děckám !
Až bude AO nebo kdokoliv v takovéto pozici bude osobnost i kdyby lez jen 8a
David
odpovědět 
    Re: hm14:54:03 21.04.2011
Aha, jasně. Dík za vysvětlení.
P.odpovědět 
    Re: hm13:09:40 22.04.2011
az budes alespon jednou v zivote tak tvrde drit a trenovat jako ti profesionalni sportovci, tak pak teprve napis o tom jejich "vegetění"
odpovědět 
    Re: hm11:39:28 25.04.2011
Je opravdu vidět, že víš o čem mluvíš. Lenošský profesionální sportovci zatěžujou státní rozpočty ve všech zemích a jsou naprosto k ničemu :D
Jenom tím, že dokážou svými špičkovými výkony motivovat obtloustlý děcka k pohybu, jsou ekonomicky a sociálně prospěšný až až.
TujboPefaodpovědět 
   Re: hm15:55:10 21.04.2011
Piškote, ty nejíš maso? Jinak Sharma pro mě osobně na špici pořád je, i "výrazně". Má svoje priority, jim se věnuje a já mu to přeju a obdivuju to. Jestli jsi první komentář čekal blahopřejný, tak se obávám, že tenhle web nečte.
o..odpovědět 
    Re: hm16:08:55 21.04.2011
No tak jo, asi jsem měl nějaký vegetariánský ráno.
Piškotodpovědět 
     Re: hm17:30:03 21.04.2011
Já měl k snídaní hemenex a přesto mi příjde ten první koment, přesně tak pitomej jak napsal Piškot.
A chrisovi gratulace, von si to přečte :).
George-jpodpovědět 

 Gratulace!01:46:49 26.04.2011
Je to masakroidni!!! Nadherny kroky, natejka mi, jen to vidim :) Sklanim se hlavne pred Chrisovou vytrvalosti s jakou jde do problemu znovu a znovu, dokud to proste nepokori :)
Michalodpovědět 

 Foto dne:

Fesťák 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (186492)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Hot Butter Knives 6C Peak District
Joe's Slab 6A Peak District
Bog Monster 6A Peak District
Mono Slab 6A Peak District
Brand Protection 6A+ Peak District
Nově komentované:
Slot Sitdown 6B+ Stanage Plantation
Cesta S Velkým L VIIb Labské Údolí - Pravý Břeh
Nordwand IXa Affensteine
Výhodnej Fucking 6- Česká Skála
Milanův Odkaz 5+ Svatý Jan

 Nově v diskusi:
Re: Dostal do drzky! | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Dostal do drzky! | Re: Dostal do drzky! | Re: Dostal do drzky! | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost |

 Nové komentáře:
Nove smery | Re: vysledky | Re: Vo svete | vyjadrenie JAMESu | Re: Ševčík | Re: Viktor | Re: Ševčík | Re: Dee Dee Dandný | Re: Vo svete | Edo |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (43)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Bouldrové závody na Fesťáku (16)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Pinch od Edelridu (10)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
MS mládeže v lezení Helsinky, Finsko: (9)

 Nově v inzerci:
Hledá se parťák na lezení z okolí Hořovic/ Berouna | Dodávka na cestování | Grivel MB AlpinePro 40+10 | Nalezeny lezecky | krk | Statická a dynamická lana | El Chorro | Krosna na děti Salewa Koala | partačka/parťák na skály | Ztraty a nalezy |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 101 
 50 dní v divočině 
 55 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 64 
 Andrea 
 69 
 Ashima 
 47 
 Barkley Marathon 
 79 
 B.I.G. - světové prvenství 
 63 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 67 
 Gálfy - Horský život 
 59 
 Jak se staví ledovec 
 51 
 JAMES - Století nad oblaky 
 72 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 64 
 Lezci z Manína 
 66 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 67 
 Operace Nos 
 59 
 Plamen nikdy nezhasne 
 52 
 Pohlednice z konce světa 
 62 
 Pomíjivost ledu 
 59 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 67 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 68 
 Rhapsodia Corcontica 
 58 
 Sama 
 72 
 Šampioni zlatého údolí 
 55 
 S lyžemi v oblacích 
 62 
 Tenaya Traverse Challange 
 62 
 Tenkrát na východě 
 60 
 Velká alpská silnice - 73 
 63 
 Za oponou velehor 
 80 
 Zápasník Dee Dee 
 62 
 Životní výprava 
 57 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.