LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jasně že mám dobrej štand holka! Jistím tě za pěknej strom (pssst) -eček :)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Žebříček
Cesty:
14.Bulička 11106
15.Pail 11103
16.Danda 10908
Bouldry:
14.Kučera 10328
15.Širůčková 10253
16.Indrák 10200
Hory:
17.Novák 3832
18.Punčochář 3751
19.Cibulka 3582

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5792 lezců
1179535 cest
Nové přelezy:
Bagr 8A/8A+
Dolce Vita 7C+
The Face 7C+
Lokální Ná 9+/10-
66° North 9
Infiziert 9+
Direttissi 10-
Pas De Bra 7b+
King Kong 7C
Ljetna Sau 7b

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
SAUNA - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Škrovád

Průvodce oblasti

Objevil se nový průvodčík na jednu z menších oblastí nedaleko Chrudimi.

Oblast Škrovád
Průvodce je sympatické, graficky velmi povedené dílko, které přináší na svých zhruba 40 ti stránkách, nejen kompletní seznam cest, ale i náhled do tajuplné historie začátku lezení v této oblasti.

Průvodce detailně popisuje všechny sektory podél toku Chrudimky a hlavní sektor Centrální lom je v něm dokonce rozdělen na 16 podsektorů 11 na Pravém a 5 na levém břehu řeky. Na Lezci climbíci zadávají cesty dost chaoticky, tak uvidíme, jak to sjednotíme.


Průvodce je možné zakoupit v hospodě "U Půhonných" na návsi Škrovádu.


Obálka průvodce lezecké oblasti - Škrovád



Zdroje:
Zde se můžete dopátrat něco více Stránky HO Škrovád

Článek o Škrovádu na Lezci: Škrovád

JirkaS   [úpravy] 22:47 21.01.2008Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Oprava07:53:50 22.01.2008
JJ. Ta trocha co tu je zadána je chaotická. Nedávno jsem k těmto cestám přidal komentář a prosil o opravu. Psal jsem to hopovi, ale jestliže je nyní asi někde pryč, tak by jsi to mohl opravit ty Jirko. Dík. PS: V nejbližší době sem cesty doplním.
Komíňákodpovědět 
 Re: Oprava09:17:04 22.01.2008
To bychom byli opravdu moc rádi, největší smysl má když zadává cesty někdo, kdo to tam zná. Chaotické zadání vzniklo tím, že si zapsali náhodní lezci nějakou cestu do deníčku a v té době nebyl na světě ještě tento skvělý průvodce. Jen s chci zamyslet nad tím, zda členit Centrální lom na těch zmíněných 16 podsektorů.
 jirkasodpovědět 
  sektory10:16:38 22.01.2008
Bylo mi z vyšší vůle umožněno, abych se pár let mohl po škrovádských stěnách a stěnkách pohybovat, často vyměnil oběd za pár přelezených bouldrů. Vždycky jsme si jednotlivé sektory nějak nazývali,ale spíš se mluvilo o cestách.Jediným průvodcem byla cedule s náčrtem oblasti přišroubovaná na skálu, která však rychle vzala za své. Šestnáct sektorů se může zdát být hodně, ale pro orientaci v oblasti to bude, především pro přespolní, dobrá pomoc. Škrovád je skvělé místo,díky za něj a díky za průvodčíka. Zařadím si ho nostalgicky do knihovničky :)
marťas*odpovědět 
   Re: sektory10:34:01 22.01.2008
A tak ještě jednou prosím o ty opravy dle mojich komentářů u cest, které jsou zde zadány. Děkuju
Komíňákodpovědět 
    Re: sektory11:00:45 22.01.2008
Už jsem to opravil. Dík za úsilí. Snad dokážeme navázat již v preciznějším zadávání.
 jirkasodpovědět 
  Re: Oprava10:26:16 22.01.2008
To dělení, jak je v průvodci je naprosto ideální a všichni, kteří se tam pohybují a znají to tam, tak tyto názvy pro jednotlivé části poučívají. Pojem "Centrální lom" zahrnuje hlavní část, kde se leze. V okolí sou ještě jiné lomy např. lom na Borku atd., jak uvádí průvodce, ale v těchto lokalitách se prakticky neleze, ale v budoucnu možná něco nového vznikne a tyto části jsou tam uvedeny pro úplnost. "Centrální lom" je třeba dělit na ty podsektory - prakticky jde o názvy masívů, tak jako jsou nazývány např. věží v jiných oblastech. Sou to běžně používané názvy a mají svůj důvod a historii.
Komíňákodpovědět 
   Re: Oprava10:29:10 22.01.2008
Chtěl jsem napsat - používají a např. věže... Sory za překliky :-)
Komíňákodpovědět 

 díky14:36:48 24.01.2008
Průvodčík je skvělej, díky za něj. A kdypak se pochlubíte s tajnou oblastí u Předhradí?
odpovědět 
 Re: díky09:34:57 25.01.2008
Na tom kluci makaj. Je tam pár cest hotovejch, ale ještě se tam prý něco vejde. Snad se to letos dotáhne do konce.
Komíňákodpovědět 

 Poděkování autorům17:20:53 24.01.2008
Díky hoši za průvodce, hned jsem ho doporučil dalším 10ti lezcům u nás v Chrudimi z oddílu.
Emilodpovědět 

 Diky09:52:58 04.03.2008
no jen co se dostanu do oblasti hned ho koupim,,konecne to bude v ucelene forme,,,jinak reknete co myslite oblasti u predhradi
martasodpovědět 

 Foto dne:
finále
SP Koper 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (186622)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Přeskok 1 Skály V Kokořínském Dole
Dolce Vita 7C+ Oybin
Zubaté Ostří IXa Teplické Skály
Rodný List VIIIc Teplické Skály
45 VIIIb Teplické Skály
Nově komentované:
Promiň ÍTÝ Xa Údolí Loubenského Potoka
Inspirace Direkt 9+/10- Tetínské Skály
Auftakt VIIIa Jonsdorf
Picassovy štětce 7 Domoradice
Přebrnělé Nohy VIIc Údolí Loubenského Potoka

 Nově v diskusi:
Re: autistický pseudohumor | Re: autistický pseudohumor | Re: autistický pseudohumor | Re: autistický pseudohumor | Re: Nemeli by byt | Re: Nemeli by byt | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: autistický pseudohumor | autistický pseudohumor | Re: Zapomenutý PataPuf |

 Nové komentáře:
Re: vyjadrenie JAMESu | Re: Co takhle otevřít odkaz a číst | Re: vyjadrenie JAMESu | Re: Adam Ondra | Re: Švec + Hvizdák | Re: Švec + Hvizdák | Re: vyjadrenie JAMESu | Re: Co takhle otevřít odkaz a číst | Re: Hvizdak, Go Home | Re: Co takhle otevřít odkaz a číst |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (76)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (17)
ČHS: František D’Agostino přelezl vícedélku Histoire Sans Fin 8b (8)
Lenka Poláčková: jako první Slovenka vylezla na K2 (7)

 Nově v inzerci:
LS Cobry 37 málo lezené | Ferraty, stěna | Ferraty, stěna | Naviják na Telco | spolulezec na písek či okolí Prahy | Ztráta průvodce | Nákoleník | Nabízím odkoupení noclehu v tatrách | Hledám lezkyni | Hledá se parťák na lezení z okolí Hořovic/ Berouna |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 183 
 50 dní v divočině 
 120 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 143 
 Andrea 
 137 
 Ashima 
 104 
 Barkley Marathon 
 152 
 B.I.G. - světové prvenství 
 134 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 123 
 Gálfy - Horský život 
 108 
 Jak se staví ledovec 
 100 
 JAMES - Století nad oblaky 
 156 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 127 
 Lezci z Manína 
 136 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 126 
 Operace Nos 
 117 
 Plamen nikdy nezhasne 
 107 
 Pohlednice z konce světa 
 127 
 Pomíjivost ledu 
 107 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 133 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 118 
 Rhapsodia Corcontica 
 113 
 Sama 
 129 
 Šampioni zlatého údolí 
 123 
 S lyžemi v oblacích 
 140 
 Tenaya Traverse Challange 
 120 
 Tenkrát na východě 
 122 
 Velká alpská silnice - 73 
 124 
 Za oponou velehor 
 176 
 Zápasník Dee Dee 
 133 
 Životní výprava 
 112 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.