LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lezení je nebezpečný sport!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
35.Duchoň 10231
36.Lank 10212
37. 10178
Bouldry:
35.Oliva 9459
36.Ďurech 9456
37.Kümmel 9450
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7968

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5770 lezců
1174631 cest
Nové přelezy:
Festival E 8A
Riverbed 8B
Jack's Bro 8A/8A+
Octopussy 8A
Grit De Lu 7C
Ledové Krá 8A
Hlasy Ze Z Xc
Kamenné Mo 7C
Baby Besti 7C+
La Pecora 8A

Stěny
Venkovní lezecká stěna -Strahov - Praha 6
LC Baldovec - Rozstání – Baldovec
Pankrác, SPŠ stavební Josefa Gočára - Praha 4

Prodejny
HUDYsport - Karlovy Vary
HUDYsport - Havířov
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

SP v lezení v Chamonix, Francie

Adam Ondra a Eliška Adamovská jdou do semifinále obtížnosti

Adam Ondra a Eliška Adamovská postoupili do dnešního semifinále závodu Světového poháru v lezení na obtížnost ve francouzském Chamonix. Adam z prvního místa se dvěma topy v kvalifikaci splečně s dalšími deseti závodníky, Eliška z 18. místa. Martin Stráník včera v kvalifikaci skončil na 30. místě, Šimon Potůček na 60., Štěpán Potůček na 78.

Semifinále obtížnosti je dnes od 10.00, finále večer od 20:30.

Adam Ondra se v obou cestách "prošel a na jistotu topoval", komentoval ČHS na Facebooku. "Chlapské cesty byly tentokrát postaveny lehčí a prozatímní první místo tak s Adamem sdílí dalších 10 mužů. Adam si svou dnešní ,,rozcvičku’’ užil a už se těší na zítřejší kola.
U Elišky to takto hladce neprobíhalo. První cestu sice topovala, ale kvůli údajnému šlápnutí na hranu jí byl započítán pouze chyt číslo 24, což jí vyneslo 57. místo v cestě a velké zklamání. Věděla tak, že ve druhé, o poznání těžší kvaldě musí zalézt ideálně až do topu, aby to vyšlo do semi. Cestou opět postupovala s převahou a klidem až do předposledního chytu, který jí smekl. Po chvilce čekání a velkém nervovém vypětí bylo ale jasné, že do semifinále postoupí, a to z 18. místa.
Martin Stráník se dnes potýkal s drobnou únavou. Přesto se mu ale lezlo dobře a úspěšně se vyhýbal zbytečným chybám. Cesty ale byly spíš o vytrvalosti a Martinovi v nich dle jeho slov ,,došla šťáva’’, končí tak na 30. místě, kousek za hranicemi semifinále.
Bratři Potůčkovi bohužel také končí bez postupu do dalších kol. Šimon dnes na stěně působil sebevědomě a lezl bez větších chyb. Vybojoval si tak 60. místo. Štěpán skončil na 78. příčce."



Viz:

www.facebook.com/horosvaz

Finále v rychlosti vyhráli včera večer Číňan Long Jinbao a jeho krajanka Deng Lijuan.

Výsledky najdete zde:

rychlost muži

rychlost ženy

obtížnost muži

obtížnost ženy


Standa Holec   [úpravy] 08:55 10.07.2022Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Foto dne:
Kozí štít
Slanění z Kozího mnicha
 Databáze cest:
Všechny cesty (186085)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Hróňova Ségra Xa Adršpach
Abacab 7a Roca Aguilera
Ňambuňdinirikandiry 8A Janovice
Sežral Bůček Soft 7A+ Janovice
Sežral Bůček 7C+ Janovice
Nově komentované:
Čertovina VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Waldjuwel 7-/7 Frankenjura
Vstup Do Síně Slávy VIIa Labské Údolí - Levý Břeh
Vstup Do Síně Slávy VIIa Labské Údolí - Levý Břeh
Severozápadní Cesta VIIb Drábské Světničky

 Nově v diskusi:
Re: Nejdelší v ČR | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Nejdelší v ČR | Re: Nejdelší v ČR | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle |

 Nové komentáře:
Re: Agostino | Agostino | Cesta | Levý břeh | Re: Zakaz ? | Re: Pravý x Levý | Re: hezky | Re: Pravý x Levý | Re: Pravý x Levý | Re: Pravý x Levý |

 Kde to vře:
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (32)
Pinch od Edelridu (20)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (17)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)

 Nově v inzerci:
Testarossy | Rock Empire Cyklotour -2 Long L | Muztagh Ata - pohledy | Statická a dynamická lana | Průvodce Český kras | Pohodová, normální holka | Spolulezec/lezkyně, 50+, Pardubicko | Martině se nedá napsat | Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 | Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2243 
 Ne 
 2477 
 Nevím 
 1691 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.