LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lepší blbý než žádný jištění.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
44.Zedek 10100
45.Kubíček 10081
46.Schockherr 10078
Bouldry:
44.Zíma 9100
45.Zímová 9053
46.Chovanová 9050
Hory:
21.Magič 3464
22.Tomasu 3348
23.Lukeš 3282

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5774 lezců
1175692 cest
Nové přelezy:
Kleiner Ro 9+/10-
Kursk 7C+ tr
Klasika Xc
Ján Aladin Xa
Čuramedán 9-
Smädný Mní 9-
Podstata Xc
Okupanti Z Xc
Spritztour 9-
Ticho Po P Xb

Stěny
Areál LITES, Borovice u Mnichova Hradiště - Mnichovo Hradiště
TJ Jiskra - Nový Bor
Hala TSC - Turnov

Prodejny
HUDYsport - Hradec Králové
HUDYsport - Frýdek - Místek
HUDYsport - Jablonec nad Nisou

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Vychází nová kniha o lezení na písku

Hrdě, tvrdě, mazaně!

smallPo Velikonocích bude v Turnovském muzeu představena nová kniha. Samozřejmě je o lezení na pískovcích a co jsem slyšel, tak je opravdu nač se těšit.

poster


O čem a s kým (viz níže), jak, kde (kniha se distribuuje do obchodů) a za kolik (cca 400,- - 445,- Kč) až v aktualizaci po akci. Zatím stručné info od autorky:

"Kniha mapuje období od přelomu 19.–20. století zhruba do poloviny 70. let 20. století. Celý text obsahuje vzpomínky 45 pamětníků, které jsou zachyceny formou rozhovorů. Z těch nejznámějších uveďme třeba Radana Kuchaře, Oldřicha Kopala, Vladimíra Haleše, Bohumila Svatoše, Bohumila Jecelína, Petra Prachtela, Jaroslava Richtra, Josefa Rakoncaje, Vladimíra Sochora, Petra Slaninu a mnohé další. Dále je kniha obohacena o zajímavé výstřižky z novin, časopisů a horolezeckých ročenek, o zápisy z deníků, kronik oddílů a vrcholových knížek. To vše pak doplňuje množství dobových fotografií z archivů jednotlivých pamětníků, které mnohdy nebyly nikdy zveřejněny."

Marťan   [úpravy] 12:54 11.04.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 vystava22:56:21 22.04.2014
Jedete tento čtvrtek někdo do Turnova na výstavu a knížku Hrdě Tvrdě Mazaně? Můžu vyrazit už ráno a někde si zalízt a pak se tam přesunout. Jsem z Prahy Lukáš 606636989 rád se přidám
Lukášodpovědět 

 Kniha20:45:57 25.04.2014
Bude se dát knížka někde sehnat? Zatím ji nikde nevidím.
Jardaodpovědět 
 Re: Kniha23:00:43 28.04.2014
knihu mají v Liberci u Fryče 405 kč.
mmodpovědět 
  Re: Kniha08:49:19 29.04.2014
http://www.serius.cz/
odpovědět 
 Re: Kniha10:38:15 29.04.2014
Další informace z křestu knihy a o knize máme slíbené od autorky, distribuce knih do obchodů se už rozjíždí. Strpení, bude další článek.
 martanodpovědět 
  Re: Kniha18:30:37 30.04.2014
Vážení přátelé, už mám konečně trochu info o prodejních místech. Kniha by měla být ke koupi postupně ve všech běžných knihkupectvích zejména v Libereckém kraji, dále na lezecké stěně Šutr v Liberci, na lezecké stěně Makak v Jablonci nad Nisou, v Muzeu Českého ráje v Turnově, v Hudy sportu v Jičíně, Jablonci a Praze. Dále ve Skalák sportu v Turnově, v KIWI u Petra Schnabla, na eshopu lezec.cz a u Pavla Lisáka v Náchodě. Tyto místa by měly být zásobeny v průběhu tohoto týdne. Jakmile bude něco nového dám vědět.
Luckaodpovědět 

 Foto dne:

Rebuffatova cesta
 Databáze cest:
Všechny cesty (186245)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
FBI 7A Tisá - Modřín
Salamandra Variant 6B Spiluck
Lubie Spanko VI Szczytnik
Ťažký Prípad 8- Lučivná
Filarek VI Szczytnik
Nově komentované:
Treibhauseffekt 8- Frankenjura
Hässliches Entlein 7 Frankenjura
Hässliches Entlein 7 Frankenjura
Cesta 28. 5 Lučivná
Cesta 29. 5+ Lučivná

 Nově v diskusi:
Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle |

 Nové komentáře:
Re: Samizdat | Re: Zakaz ? | Samizdat | Samizdat | Re: Zakaz ? | Proč tydle vofuky? | Re: Zakaz ? | Re: Zakaz ? | Re: Franta ??? | Re: Agostino |

 Kde to vře:
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (36)
Pinch od Edelridu (20)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (9)

 Nově v inzerci:
Adr spolu lezení | campus, posilovací deska | Turistické mačky | Prodam dětský sedák webee kids ocún | Testarossy | Rock Empire Cyklotour -2 Long L | Muztagh Ata - pohledy | Statická a dynamická lana | Průvodce Český kras | Pohodová, normální holka |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2283 
 Ne 
 2515 
 Nevím 
 1722 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.