LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ty stromy musí pryč, chci se tu pořádně rozhlídnout.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Žebříček
Cesty:
28.Pelíšek 10491
29.Chejn 10418
30.Kolomazník 10382
Bouldry:
28.Majdloch 9750
29.Horáček 9675
30.Šťastný 9675
Hory:
26.Slavíček 3060
27.Štalmach 2894
28.Kulajta 2726

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5792 lezců
1179540 cest
Nové přelezy:
Bagr 8A/8A+
Dolce Vita 7C+
The Face 7C+
Lokální Ná 9+/10-
66° North 9
Infiziert 9+
Direttissi 10-
Pas De Bra 7b+
King Kong 7C
Ljetna Sau 7b

Stěny
SAUNA - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Další kolo IWC

Rabenstein

smallDalší kolo letošního ročníku IWC se uskutečnilo tento víkend 26.-27.1.2013, Českou účast výrazně omezila nemoc, Lucka je 6.

Finále obtížnost:


1. Maxim Tomilkov (RUS)
2. Heeyong Park (KOR)
3. Alexey Tomilov (RUS)
. Mirek Matějec (CZE)

1. Angelika Rainer (ITA)
2. Woon Seon Shin (KOR)
3. Maria Tolokonina (RUS)
6. Lucie Hrozová (CZE)

Semifinále obtížnost:


1. Maxim Tomilov (RUS)
2. HeeYong Park (KOR)
3. Markus Bendler (AUS)
4. Alexey Tomilov (RUS)
5. Yevgen Kryvosheytsev (UKR)
6. Ivan Lyulyukin (RUS)
6. Valentyn Sypavin (UKR)
6. Nikolay Kuzovlev (RUS)

1. Angelika Rainer (ITA)
2. WoonSeon Shin (KOR)
3. Maria Tolokonina (RUS)
4. Liudmila Badalyan (RUS)
5. Lucie Hrozová (CZE)
6. Barbara Zwerger (ITA)
7. Anna Gallyamova (RUS)
8. Maryam Filippova (RUS)

Finále rychlost:


1. Pavel Gulyaev (RUS) 11.67 (nejlepší čas závodu)
2. Alexey Tomilov (RUS) 12.65
3. Egor Trapeznikov (RUS) 12.76
- Milan Dvořáček (CZE)
- Zdeněk Pelíšek (CZE)
18 ve finále z 35 závodníků (2 kval. a 3 finál. cesty)
Jak kluci nestihli kvalifikaci

1. Maria Krasavina (RUS) 15.79
2. Julia Oleynikova (RUS) 17.65
3. Maryam Filippova (RUS) 18.95
17 závodnic bez kvalifikace (3 cesty)


Původní článek z 25.1.2013:



Saas Fee a Rabenstein jsou jakožto nejbližší závody IWC prostorem pro co nejhojnější účast českých závodníků. Bohužel letos nám do účasti prohovořila rýmyčka, společenské a rodinné povinnosti.

Prvním jasným vyřazeným byl Petr Hartmann, kdy definitivní potvrzení maturitního plesu na tento pátek působení v letošním IWC ukončilo. Každopádně 12. místo na MSJ v Saas Grund a nalezené metry v průběhu výjezdu před Saas Fee jsou dobrým základem do budoucna.
Dalším z kola ven byla Martina Kratochvílová. Bohužel ani antibiotika nezabrala tak rychle jak bychom si přáli a tak po úspěšném 2. místě na MSJ v Saas Grund budeme rádi, když bude v plné formě na Glace Glisse v Unken.
Předposledním odpadlíkem se stal Petr Adámek, který velmi pěkně zalezl v kvalifikaci v Saas Fee a loni se mu na závodech v Rabensteinu velmi dařilo. Bohužel pro tentokrát vystavila stop slušná chřipka.
Posledním odpadnutým jsem pak byl včera večer já, když lehnul mladší synek i žena současně. Takže už jsem jen klukům na slovensko mohl zavolat, že bohužel odjezd beze mne.

Takže kdo zůstává ve hře:
Ze slovenska se letos poprvé jedou IWC představit Mano Grajciar a Adrian Zvara. Oba dobře známe z brněnských závodů a tak přejeme, ať svou kůži neprodají v kvalifikaci lacino.
Českou republiku bude v závodech rychlosti zastupovat Milan Dvořáček a Zdeněk Pelíšek. Do startovního pole obtížnosti se postaví Mirek Matějec a Lucka Hrozová.
Míra letos výborně zalezl v kvalifikaci MS v Korei, když postoupil do semifinále. Bohužel jak v semifinále v Korei tak v kvalifikaci v Saas Fee se mu se smůlou nepodařilo prolomit nástupové bouldry. Hodně štestí a hlavně ať se Mírovi podaří zalézt na max a vlastní spokojenost.
Lucka podala výborný výkon jak v Korei, kde skončila celkově pátá tak hlavně se jí zadařilo v Saas Fee, kde v nejprestižnějším závodě série IWC obsadila vynikající 3. místo.
K očekáváním snad možno dodat pouze to, že každá finálová účast je velmi solidním výsledkem a pokud by se podařil zase i nějaký stupínek byla by to veliká krása.

poster


Aktuální informace můžete sledovat na webu závodu: Eisklettern.it

Co se týče live přenosu, nejsou zatím na stránce UIAA žádné bližší informace: Theuiaa.org

Za subkomis ledů a drytoolingu ČHS

radek lienerth   [úpravy] 08:30 28.01.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Aktuální stav Rabenstein19:30:22 26.01.2013
Lucka postupuje do finále na velmi dobrém průběžném 5. místě (zatím neoficiální výsledek). Znamená to, že si v semifinále stejně jako v Saas Fee polepšila, protože do semi nastupovala z průběžě 11. místa.
Míra Matějec bohužel druhé nepostupové místo v kvalifikační skupině 1 výsladky kvalifikační skupina 1: http://www.theuiaa.org/ upload_area/files/1/ Men-Lead-Qualification-Rabenstein-2013.pdf
 zobanodpovědět 

 Nevzdávejte to10:39:39 27.01.2013
Nevzdávejte to, ještě je Rumunsko a Rusko. Dobrat antibiotika, překonat kocovinu po maturiťáku, doléčit potomky a huráááá reprezentovat.
Libor rebel Hrozaodpovědět 

 držíme palce11:19:14 27.01.2013
Míra zabojoval, škoda těsnej nepostup. Lucka top a pátej postupovej čas do finále mega. Držíme palec.
odpovědět 

 jak to dopadlo18:49:40 27.01.2013
nevite nekdo, z tech jejich stranek bych se fakt pos....
Ondraodpovědět 
 Re: jak to dopadlo20:35:16 27.01.2013
Lucka podle zatím stále pouze provizorních výsledků na UIAA šestá, komplet výsledky chlapů ještě nejsou vyhozene, ale Mira by mel byt celkove kolem deleneho 22. mista.
V zenach zvitezila Angelika Reiner, druha Shin Woon Seon a treti Maria Tolokina.
Mezi muzi zvitezil Maxim Tomilov, druhy Park Hee Yong a treti Alexey Tomilov.
 zobanodpovědět 
  Lucka 6.08:02:11 28.01.2013
viz pravý sloupec v ledech na str. UIAA. Škoda;)
 martanodpovědět 

 Finále21:46:09 27.01.2013
Finálová cesta lehká, spíš na rychlost. Všechny finalistky před Luckou topovaly. Lucka nestihla top o 3 sekundy.
Petr Jandíkodpovědět 

 Foto dne:

Pumplori, 11
 Databáze cest:
Všechny cesty (186622)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Přeskok 1 Skály V Kokořínském Dole
Dolce Vita 7C+ Oybin
Zubaté Ostří IXa Teplické Skály
Rodný List VIIIc Teplické Skály
45 VIIIb Teplické Skály
Nově komentované:
Promiň E.T. Xa Údolí Loubenského Potoka
Inspirace Direkt 9+/10- Tetínské Skály
Auftakt VIIIa Jonsdorf
Picassovy štětce 7 Domoradice
Přebrnělé Nohy VIIc Údolí Loubenského Potoka

 Nově v diskusi:
Re: autistický pseudohumor | Re: autistický pseudohumor | Re: autistický pseudohumor | Re: autistický pseudohumor | Re: Nemeli by byt | Re: Nemeli by byt | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: autistický pseudohumor | autistický pseudohumor | Re: Zapomenutý PataPuf |

 Nové komentáře:
Re: Ahoj | Ahoj | Re: Hvizdak, Go Home | Re: Hvizdak, Go Home | Re: vyjadrenie JAMESu | Re: Co takhle otevřít odkaz a číst | Re: vyjadrenie JAMESu | Re: Adam Ondra | Re: Švec + Hvizdák | Re: Švec + Hvizdák |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (78)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (17)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
ČHS: František D’Agostino přelezl vícedélku Histoire Sans Fin 8b (8)
Lenka Poláčková: jako první Slovenka vylezla na K2 (7)

 Nově v inzerci:
LS Cobry 37 málo lezené | Ferraty, stěna | Naviják na Telco | spolulezec na písek či okolí Prahy | Ztráta průvodce | Nákoleník | Nabízím odkoupení noclehu v tatrách | Hledám lezkyni | Hledá se parťák na lezení z okolí Hořovic/ Berouna | Dodávka na cestování |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 192 
 50 dní v divočině 
 128 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 156 
 Andrea 
 144 
 Ashima 
 113 
 Barkley Marathon 
 159 
 B.I.G. - světové prvenství 
 140 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 126 
 Gálfy - Horský život 
 116 
 Jak se staví ledovec 
 103 
 JAMES - Století nad oblaky 
 163 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 136 
 Lezci z Manína 
 144 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 135 
 Operace Nos 
 123 
 Plamen nikdy nezhasne 
 111 
 Pohlednice z konce světa 
 134 
 Pomíjivost ledu 
 115 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 139 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 125 
 Rhapsodia Corcontica 
 118 
 Sama 
 134 
 Šampioni zlatého údolí 
 131 
 S lyžemi v oblacích 
 147 
 Tenaya Traverse Challange 
 129 
 Tenkrát na východě 
 128 
 Velká alpská silnice - 73 
 129 
 Za oponou velehor 
 180 
 Zápasník Dee Dee 
 140 
 Životní výprava 
 121 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.