LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pokud nemáte v deníčku fotku a chcete jí tam mít, klidně ji pošlete emailem.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
35.Duchoň 10231
36.Lank 10212
37. 10178
Bouldry:
35.Oliva 9459
36.Ďurech 9456
37.Kümmel 9450
Hory:
4.Rojko 7592
5.Zaoral 6678
6.Černý 6626

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5774 lezců
1175912 cest
Nové přelezy:
Batschkory Xb
El Nino 8a
Lavanda 7c
Cascare 7c
Indira Gha 7c
China Ross 7b+/7c
Frontman D 11
L´enfer Du 7b+
Si Proche 8a
Carrosses 8a

Stěny
HK Ostaš - Police Nad Metují
Nová venkovní lezecká stěna Cibulka - Praha 5
Sportareál Klíny vnitřní stěna - Klíny 210

Prodejny
HUDYsport - Plzeň
HUDYsport - Praha 9
HUDYsport - Havířov

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Bjørn-Eivind Årtun(45) a Stein-Ivar Gravdal(37) zahynu

smallDva významní norští lezci zahynuli v noci ze čtvrtku na pátek při ledolezení na Kjerag v Norsku.

Oba horolezci byli špičkovými profesionály. Stein Ivar Gravdal byl navíc členem "horské záchranné služby", která snášela jejich těla.
Rozsáhlá záchranná akce se rozeběhla na podnět rodin, které zalarmovali záchranou službu. Lezci odjeli do hor ve úterý a plánovali návrat ve čtvrtek. V tu dobu však nedorazili. Byli nalezeni mrtví v pátek navázáni na jednom laně, asi 100 m nad suťoviskem (velmi nízko od nástupu). Vyprošťování znemožnilo špatné počasí a tak se těla obou lezců dostala dolů až v neděli.
Oba horolezci se věnovali zejména big-wallovému a zimnímu lezení. V roce 2007 se Gravdal zúčastnil expedice na Great Trango Tower. Přímo na Kjerdal (tisíc metrů dlouhá ledová stěna, do které se nastupuje přímo z moře) uskutečnil Gravdal několik prvovýstupů. 

Informace jsou převzaté z www.nrk.no
Podrobnosti nehody se vyšetřují.

na fotkách je Bjorn Årtun v průběhu prvovýstupu The Bollocks On Rultens se spolulezcem Markem Prezeljem (foto od Špicála).

01


02


03


04


05

Eliška   [úpravy] 23:53 12.02.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 To nee :-(11:22:15 13.02.2012
Bjorn patřil do absolutní světový špičky v mixovym lezení v horách a kdo ho někdy viděl ohánět se motykama koukal s otevřenou pusou. Moc fajn skromnej kluk, dalších neuvěřitelnejch punkovejch výstupů jako byl třeba Dracula už se teda nedočkáme :-(
http://aaj.americanalpineclub.  org/features/feature-aaj-2011  /dracula-by-bjorn-eivind-aartun/
(mezery)
Špicálodpovědět 

 ...11:57:25 13.02.2012
Hodně špatné. Jak už je u takových zpráv zvykem. Ronim.
Magnusekodpovědět 

 Foto dne:

Bazenové lezení
 Databáze cest:
Všechny cesty (186279)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Notruf Ines 5+ Frankenjura
Ronzino 6b+ Kalymnos
Ruby 5c Kalymnos
Woulda, Shoulda, Coulda, Buddh 6c+ Kalymnos
Eee Bee 6a+ Kalymnos
Nově komentované:
Východní Hrana VIIc Ostaš
Východní Hrana VIIc Ostaš
Konečný Problém VIIIa Labské Údolí - Pravý Břeh
Mravenčí Promenáda 3+ Jevišovice
Mravenčí Promenáda 3+ Jevišovice

 Nově v diskusi:
Bor | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle |

 Nové komentáře:
Re: Zakaz ? | Gratulace | Re: Gratulace | Gratulace | Re: Samizdat | Re: Zakaz ? | Samizdat | Samizdat | Re: Zakaz ? | Proč tydle vofuky? |

 Kde to vře:
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (37)
Pinch od Edelridu (20)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
ČHS: František D’Agostino přelezl vícedélku Histoire Sans Fin 8b (8)

 Nově v inzerci:
Pánské Bullit Ocun | Adr spolu lezení | campus, posilovací deska | Turistické mačky | Prodam dětský sedák webee kids ocún | Testarossy | Rock Empire Cyklotour -2 Long L | Muztagh Ata - pohledy | Statická a dynamická lana | Průvodce Český kras |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2306 
 Ne 
 2533 
 Nevím 
 1744 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.